Tramwaj wodny – przejażdżki po Wiśle
UD

Tramwaj wodny – przejażdżki po Wiśle

Tramwaj Wodny po Wiśle
Podczas przejażdżki można przepłynąć pod kilkoma stołecznymi mostami oraz obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik.

Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek wypływa z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i zabiera na pokład 150 pasażerów.

Rozkład rejsów

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny pływa tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki. W weekendy i dni świąteczne cztery razy dziennie, a w piątki – trzy. Tramwaj wodny obsługuje spółka Żegluga Stołeczna.

Sprzedaż biletów

Bilety są dostępne na statku (bezpośrednio na Cyplu Czerniakowskim przed rozpoczęciem rejsu) lub w przedsprzedaży – w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

Aktualne informacje o cenach biletów i rozkładach przez cały rok są dostępne na stronach Żeglugi Stołecznej, a w sezonie można je znaleźć w aktualnościach serwisu ZTM

Prezentacja na temat Warszawskich Linii Turystycznych w roku 2015 dostępna pod tym adresem.

 

765 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent