Zoo Safari w Borysewie i Uniejów

Zoo Safari w Borysewie i Uniejów

zoo-safari-w-borysewie-i-uniejow
My jechaliśmy z Poznania. Dogodny dojazd autostradą A2, zjazd w Dąbiu. Można wjechać na autostradę w Poznaniu, ale wtedy czekają nas 2 płatne bramki i odcinek płatny od Konina za każdy przejechany km. My na autostradę wjeżdżamy we Wrześni (jedna bramka nam odchodzi) i zjeżdżamy w Kole. Dojeżdżamy do obwodnicy Koła, skręcamy w prawo, obwodnicą do dużych świateł i kolejny skręt w prawo. Dalej to już prosta droga na Chełmno, Dąbie, Uniejów i Borysew.

Warto zrobić sobie przerwę w Chełmnie nad Nerem (jeszcze województwo wielkopolskie). Znajdował się tutaj w czasie wojny obóz zagłady. Zaraz przy ulicy w lesie znajduje się duży pomnik upamiętniający pomordowanych. W małym baraku jest muzeum ze znalezionymi rzeczami. Dalej w lesie możemy zobaczyć ruiny krematorium. Warto zatrzymać się i złożyć hołd pomordowanym ludziom. Jest to też doskonała lekcja historii dla naszych dzieci.

Z dojazdem nie powinno być problemu. Od Uniejowa droga jest dość dobrze oznakowana. Przed Zoo jest duży bezpłatny parking. Obok parkingu są bezpłatne toalety. Nie ma problemu z wjechaniem do nich wózkiem. Jest też toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wszystko jest ładne, czyste i zadbane. Jest też Grill Bar. Jedzenie smaczne, a ceny przystępne. Warto zabrać ze sobą prowiant i zrobić sobie piknik już w środku. Są do tego przystosowane miejsca. Na terenie zoo jest też drewniany domek dla matek z małymi dziećmi, gdzie można w ciszy i spokoju nakarmić czy przebrać dziecko.

W Zoo Safari mieszka 90 gatunków zwierząt. Możemy zobaczyć jedynego w Polsce białe lwy i tygrysy. Oprócz zwierząt drapieżnych są jeszcze zebry, foki, alpaki, krowy zebu, wielbłądy, osiołki czy małpy itd. Zwierzęta same podchodzą do siatek, szukają kontaktu z ludźmi, zawsze chętne na źdźbło trawy (jednak ostrożności nigdy za wiele). W określonych godzinach odbywa się karmienie zwierząt, w którym można uczestniczyć.

Na terenie zoo jest plac zabaw dla dzieci – Figlarnia (mała i duża). Płatne osobno. Czas pobytu na nich jest nieograniczony. Jest 9 metrowa zjeżdżalnia, dmuchany tunel w kształcie gąsienicy (mój 3-latek był zachwycony). Można poskakać na trampolinie czy zanurzyć się w basenie z piłeczkami. Dla maluszków też jest bogato wyposażony plac zabaw. Należy pamiętać o napojach, bo w kiosku obok Figlarni ceny są bardzo wysokie. My nasze zostawiliśmy w samochodzie, ale nie było problemu, żeby wyjść z terenu zoo i wrócić (dostaliśmy adnotację na bilecie). Z Figlarni dzieci nie mogą wychodzić.

Obok placu zabaw jest mini zoo. Wstęp jest bezpłatny. Jest też bardzo dużo zwierząt : owieczki, kózki miniaturki, świnki wietnamskie itd. Można pojeździć na kucykach szetlandzkich. Mnie urzekła śliczna alpaka z wystającym zębem i super fryzurą.

Po zoo w drodze powrotnej można , a wręcz należy zatrzymać się w Uniejowie – Mieście Wody, gdzie w 2008 roku otworzono Termy Uniejów. Kompleks basenowy znajduje się na świeżym powietrzu, czynny cały rok. W cenie biletu mamy łaźnie, sauny, tepidarium z podgrzewanymi leżankami. Doskonały relaks w wodzie termalnej. Można zamówić nocleg w Zamku Biskupów Gnieźnieńskich w ładnych XIV wiecznych komnatach . Pochodzić po XIX wiecznym parku czy wykąpać się w Warcie, jest tam mała plaża.

Możemy też zrobić sobie wycieczkę do Jeziorska, gdzie znajduje się największy zbiornik retencyjny w województwie łódzkim.

Informacje:
Borysew 25
tel. 43 678-47-48, 43 678-91-10
http://www.zoosafari.com.pl

Opis wycieczki otrzymaliśmy od Pani Emilii Mikołajczak.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie