Zoo Safari w Borysewie i Uniejów

zoo-safari-w-borysewie-i-uniejow

Na weekendowy rodzinny wyjazd polecam Zoo Safari w Borysewie i Uniejów. Obie miejscowości są oddalone od siebie o 16 km. Znajdują się w województwie łódzkim niedaleko granicy z województwem wielkopolskim.

My jechaliśmy z Poznania. Dogodny dojazd autostradą A2, zjazd w Dąbiu. Można wjechać na autostradę w Poznaniu, ale wtedy czekają nas 2 płatne bramki i odcinek płatny od Konina za każdy przejechany km. My na autostradę wjeżdżamy we Wrześni (jedna bramka nam odchodzi) i zjeżdżamy w Kole. Dojeżdżamy do obwodnicy Koła, skręcamy w prawo, obwodnicą do dużych świateł i kolejny skręt w prawo. Dalej to już prosta droga na Chełmno, Dąbie, Uniejów i Borysew.

Warto zrobić sobie przerwę w Chełmnie nad Nerem (jeszcze województwo wielkopolskie). Znajdował się tutaj w czasie wojny obóz zagłady. Zaraz przy ulicy w lesie znajduje się duży pomnik upamiętniający pomordowanych. W małym baraku jest muzeum ze znalezionymi rzeczami. Dalej w lesie możemy zobaczyć ruiny krematorium. Warto zatrzymać się i złożyć hołd pomordowanym ludziom. Jest to też doskonała lekcja historii dla naszych dzieci.

Z dojazdem nie powinno być problemu. Od Uniejowa droga jest dość dobrze oznakowana. Przed Zoo jest duży bezpłatny parking. Obok parkingu są bezpłatne toalety. Nie ma problemu z wjechaniem do nich wózkiem. Jest też toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wszystko jest ładne, czyste i zadbane. Jest też Grill Bar. Jedzenie smaczne, a ceny przystępne. Warto zabrać ze sobą prowiant i zrobić sobie piknik już w środku. Są do tego przystosowane miejsca. Na terenie zoo jest też drewniany domek dla matek z małymi dziećmi, gdzie można w ciszy i spokoju nakarmić czy przebrać dziecko.

W Zoo Safari mieszka 90 gatunków zwierząt. Możemy zobaczyć jedynego w Polsce białe lwy i tygrysy. Oprócz zwierząt drapieżnych są jeszcze zebry, foki, alpaki, krowy zebu, wielbłądy, osiołki czy małpy itd. Zwierzęta same podchodzą do siatek, szukają kontaktu z ludźmi, zawsze chętne na źdźbło trawy (jednak ostrożności nigdy za wiele). W określonych godzinach odbywa się karmienie zwierząt, w którym można uczestniczyć.

Na terenie zoo jest plac zabaw dla dzieci – Figlarnia (mała i duża). Płatne osobno. Czas pobytu na nich jest nieograniczony. Jest 9 metrowa zjeżdżalnia, dmuchany tunel w kształcie gąsienicy (mój 3-latek był zachwycony). Można poskakać na trampolinie czy zanurzyć się w basenie z piłeczkami. Dla maluszków też jest bogato wyposażony plac zabaw. Należy pamiętać o napojach, bo w kiosku obok Figlarni ceny są bardzo wysokie. My nasze zostawiliśmy w samochodzie, ale nie było problemu, żeby wyjść z terenu zoo i wrócić (dostaliśmy adnotację na bilecie). Z Figlarni dzieci nie mogą wychodzić.

Obok placu zabaw jest mini zoo. Wstęp jest bezpłatny. Jest też bardzo dużo zwierząt : owieczki, kózki miniaturki, świnki wietnamskie itd. Można pojeździć na kucykach szetlandzkich. Mnie urzekła śliczna alpaka z wystającym zębem i super fryzurą.

Po zoo w drodze powrotnej można , a wręcz należy zatrzymać się w Uniejowie – Mieście Wody, gdzie w 2008 roku otworzono Termy Uniejów. Kompleks basenowy znajduje się na świeżym powietrzu, czynny cały rok. W cenie biletu mamy łaźnie, sauny, tepidarium z podgrzewanymi leżankami. Doskonały relaks w wodzie termalnej. Można zamówić nocleg w Zamku Biskupów Gnieźnieńskich w ładnych XIV wiecznych komnatach . Pochodzić po XIX wiecznym parku czy wykąpać się w Warcie, jest tam mała plaża.

Możemy też zrobić sobie wycieczkę do Jeziorska, gdzie znajduje się największy zbiornik retencyjny w województwie łódzkim.

Informacje:
Borysew 25
tel. 43 678-47-48, 43 678-91-10
http://www.zoosafari.com.pl

Opis wycieczki otrzymaliśmy od Pani Emilii Mikołajczak.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]