UD

Multimedialny Park Fontann – woda, światło i dźwięk

Multimedialny Park Fontann w Warszawie
Multimedialny Park Fontann to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie. W przeszłości w tym miejscu znajdował się zbiornik wodny o nerkowatym kształcie. Teren, na którym zlokalizowano fontanny, nazywany jest czasem niesłusznie Podzamczem – w rzeczywistości do podzamcza, czyli podnóża Zamku Królewskiego – jest stąd ponad 500 m.

Zespół fontann uruchomiono 7 maja 2011, w związku z jubileuszem 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK). W piątkowe i sobotnie wieczory (a czasami również w inne dni) o 21.00 lub 21.30 od maja do września odbywają się tutaj 30-minutowe pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk” z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów. Obok fontann odsłonięto pomnik Williama Heerleina Lindleya, który zaprojektował sieć kanalizacyjną Warszawy i w 1886 uruchomił miejskie wodociągi.

Każdego roku można obejrzeć całkiem nowe przedstawienie, zawsze w pewien sposób nawiązujące do historii miasta.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (porywisty wiatr, burza) pokazy nie obywają się. Informacje o odwołaniu widowiska są publikowane na Facebooku.

W ciągu dnia także warto odwiedzić to miejsce – na górze skarpy (prowadzą wygodne drewniane schody) razem z Marią Curie (w świetlistym pomniku)  można podziwiać panoramę prawobrzeżnej Warszawy oraz pracę fontann. Bez efektów świetlnych też prezentują się całkiem okazale. Wygodna nawierzchnia wokół fontann pozwala na spacery z wózkiem, wyścigi hulajnogowe i rowerowe przejażdżaki. Nie brakuje zieleni, w której można znaleźć schronienie podczas upalnych godzin. W sezonie jest również czynna lodziarnia.

Wstęp wolny, fontanny znajdują się między Wisłostradą a skarpą, w parku, na otwartej przestrzeni.

Multimedialny Park Fontann
info@parkfontann.pl
https://www.facebook.com/multimedialnyparkfontann/

550 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent