UD

Im nas więcej, tym weselej! – recenzja książki Królik! Króliki! Króliczki!

Króliki króliki króliczki recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Na początek zagadka. Postrzegają świat przez pryzmat własnej osoby i są przekonane, że są najważniejsze, a dzielenie się z innymi wykracza poza ich możliwości. Traktują innych gorzej i uważają, że najlepszą osobą do rozmowy są one same. O kim ta łamigłówka? Oczywiście o dzieciach w wieku przedszkolnym, które we wczesnym etapie rozwoju społecznego przegrywają z egocentryzmem.

Jednym z rozwiązań pomagającym przejść na kolejny, wyższy poziom rozwoju, może być książka. Wydawnictwo Amberek proponuje lekturę pt. Królik! Króliki! Króliczki! Lorny Scobie.

Królik jest jedynym dzieckiem w rodzinie, co bardzo mu się podoba, ponieważ wszystko należy do niego. Ma ulubionego kwiatka, pyszne marchewki oraz wygodne miejsce do ćwiczeń. Czy to nie wspaniałe? Do szczęścia nie potrzeba mu nic więcej. Nieoczekiwanie jednak rodzice zaskakują go przykrą wiadomością. Potem kolejną, jeszcze jedną i następną. Królik nie jest już jedynakiem. Musi się dzielić swoimi kwiatami, marchewkami i sypialnią z braćmi i siostrami, co w ogóle mu się nie podoba. Na szczęście z pomocą przychodzi lis. Czy królik odzyska upragniony spokój? O tym doczytacie na ostatnich kartach książki.Króliki recenzja książki wydawnictwa Amber

Królik! Króliki! Króliczki! Lorny Scobie to humorystyczny picturebook dla najmłodszych, w którym zarówno ilustracje jak i tekst znacząco wpływają na odbiór lektury. Historia, choć krótka, niesie bogaty przekaz: pokazuje istotę przyjaźni oraz radość ze wspólnej zabawy i dzielenia się tym, co mamy.

Picturebook Lorny Scobie jest oszczędny w słowach – na każdej stronie znajdują się maksymalnie dwa zdania. Zdania proste, w których użyto słownictwa bliskiego najmłodszym czytelnikom. Książka nie traci jednak na wartości, ponieważ jej ogromnym walorem są wieloznaczne, barwne ilustracje za pomocą których przedstawiono całą historię i uzupełniono treść. Spotkanie z króliczym bohaterem będzie zatem zupełnie innym doświadczeniem niż lektura ilustrowanej powieści dla dzieci. Książka przykuwa uwagę dziecka obrazami, w których ilość szczegółów narasta wraz z kolejnymi stronami. Na każdej aż kipi od emocji i sytuacji bliskich doświadczeniom dziecka. Czasem bawią, nieraz smucą, a niekiedy potrafią nawet wystraszyć…

Podsumowując, Królik! Króliki! Króliczki! to ciekawa lektura dla przedszkolaków, która w prosty sposób przekaże ważne informacje dotyczące funkcjonowania w grupie. Z pewnością pobudzi wyobraźnię dziecka i pozwoli na kilkanaście minut dobrej zabawy. Wszystko w towarzystwie uroczych, wesołych królików. Czy jest dziecko, które ich nie lubi?

Eliza Idczak
Króliki króliczki opinia o książce

Królik! Króliki! Króliczki!
Autor: Lorna Scobie
Tytuł oryginału: Rabbit! Rabbit! Rabbit!
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40
Rodzaj: oprawa twarda, pełny kolor
Format: 276×250
Data wydania: 2021-04-02
Wydawnictwo Amber

561 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent