Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Igor. Recenzja książki dla dzieci

Igor - książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kim jest Igor? Małym zwierzątkiem, które nie ma rodziny. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w podróż, żeby znaleźć kogoś, kto wygląda tak samo jak on. Mimo że nie udaje się osiągnąć tego celu, Igor wraca z podróży ze spokojem w sercu. Koniecznie sprawdźcie dlaczego 🙂

Igor budzi sympatię czytelnika już od pierwszej strony. Małe, uśmiechnięte stworzonko patrzące ufnie w świat ze swojego domku wiszącego na gałęzi. To jest Igor. O sobie wie tylko tyle, że tak ma na imię – czytamy na samym początku. Tak, jak Igor niewiele o sobie wie, tak na kartach tej książki niewiele tekstu znajdujemy. Ale nie o ilość słów tu bynajmniej chodzi. Lapidarna, zwięzła treść wyraża to, co najistotniejsze, i kryje w sobie wiele wątków, które można poruszyć podczas rozmowy z dzieckiem. Jest tu bowiem o poszukiwaniu swojej tożsamości i korzeni, o potrzebie przynależności, inności, dopasowaniu do grupy, byciu sobą, szczęściu, akceptacji siebie i innych, tolerancji, przyjaźni i życzliwości. O podróżach przez życie i doświadczeniach, które nas kształtują, ubogacają i wzmacniają.

Mądry przekaz idzie w parze z przykuwającymi uwagę ilustracjami – szczególne wrażenie robią te, na których śledzimy poszukiwania Igora i sprawdzanie, do którego plemienia należy. Na jednej stronie przypomina więc on wyglądem nietoperza, na innej rybę, motyla, sowę, ptaka… Upodabnia się, ale wciąż jest inny. I w tej inności tkwi wartość! Rozczula także obrazek spotkania z bratnią duszą. Na niektórych stronach w ogóle nie ma tekstu i myślę, że powiedzenie „jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów” idealnie tutaj pasuje. Świetne wyczucie tematu i ciekawy sposób jego przedstawienia. Polecam!

Igor to kolejna opowieść obrazkowa powstała w ramach projektu Read, Meet, Explore: Becoming European for Beginners. Jego wspólnym mianownikiem są tolerancja, odwaga poznawania świata i życzliwość.

Igor
Francesca Dafne Vignaga
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz-Staszowska
Liczba stron: 32
Format: 220×234
Oprawa: Oprawa twarda
ISBN: 9788381513562
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2020

598 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent