UD

Jaki trudny wybór. Recenzja książki

jaki trudny wybór recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jaki trudny wybór to kolejna propozycja wydawnictwa Amber z serii „Uczę się”. To opowiadania dla najmłodszych wzbogacone dodatkowymi, poradnikowymi treściami, które pozwalają dzieciom na trenowanie umiejętności miękkich takich jak współpraca, funkcjonowanie w grupie czy radzenie sobie z trudnościami. Jaki trudny wybór jest książką dotykającą dużo ciekawszego problemu. Z niej możemy uczyć się podejmowania właściwych decyzji.

Główny bohater ma gonitwę myśli i niebywały bałagan.

Z setek pomysłów i możliwości nie umie wybrać tego jednego, najlepszego. Chce przygotować pyszne danie na konkurs, ale jest całkowicie przytłoczony bogactwem wyborów. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele, którzy porządkują nie tylko przestrzeń, ale i chaos w głowie naszego bohatera. Wydaje mi się, że tematyka tej opowieści jest dość nietypowa, ale bardzo potrzebna. W dobie nadmiaru dzieci niejednokrotnie spotykają się z takim problemem. Wiem to, bo sama jestem mamą przedszkolaka. Czasem wybór bajki, gdy ma się dostęp do trzech platform streamingowych czy zbudowanie czegoś z klocków, gdy wylewają się z kilku ogromnych pudeł zamiast cieszyć, budzi jedynie frustrację. Właśnie z taką frustracją mierzy się książkowy bohater, który ma dostęp do tak wielu przepisów i akcesoriów kuchennych, że łatwiej jest mu się wycofać niż podjąć decyzję.

Na szczęście historia dobrze się kończy.

A poza samą opowieścią, znajdziemy jeszcze dwie dodatkowe strony pomagające omówić temat podejmowania słusznych wyborów. Na pierwszą spisano wskazówki, które możemy zastosować, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji, co bohater. Na drugiej zaś, pytania do tekstu, które zachęcają do rozmowy i wyrażania swoich opinii. Ta część książki nakłania do podjęcia próby zrozumienia, co czują i myślą bohaterowie oraz ich bliscy. To świetne ćwiczenie, które wspiera w dzieciach empatię oraz umiejętność wypowiadania się.

Klasyczny dla Amberka duży format, twarda oprawa i ilustracje na całych rozkładówkach sprawiają, że książki z dodatkowym oznaczeniem „Uczę się…” nie odstają od reszty propozycji tego wydawnictwa i zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

Ewelina Zielińska

Jaki trudny wybór
Olive Makes a Choice: A Decision-Making Story (My Spectacular Self)
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 276×276
Data wydania: 2023-02-24
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Amber

478 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent