Pobaw się ze mną – recenzja książki Nicoli Kinnear
UD

Pobaw się ze mną – recenzja książki Nicoli Kinnear

Pobaw się ze mną recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Cieszę się, że jestem nauczycielem pracującym w przedszkolu, bo gdy moje córki wyrastają z literatury dla najmłodszych, ja nadal nie muszę z niej rezygnować. Szczególny sentyment łączy mnie z „Amberkową” serią, która jest z nami od kilku lat. Teraz trafiła do nas książka Pobaw się ze mną, jak zwykle pomagająca oswoić dzieciom ich małe i duże lęki za pomocą ciepłej opowieści.

Bombik to piesek samotnie zamieszkujący wyspę i choć czasem zastanawia się, jak to byłoby mieć przyjaciela, to wcale tego nie pragnie. Zwyczajnie boi się, że z drugą osobą nic już nie będzie takie samo. Kiedy jest sam, robi, co chce, nie musi się z nikim dzielić zabawą, a więc liczyć się z czyimś zdaniem. Jednak pewnego dnia, na wyspie pojawia się jeszcze ktoś. Ktoś, kto nie podziela zdania Bobika. Foczka Niusia chce się bawić z nowym kolegą i dość opacznie rozumie chęć przebywania bez towarzystwa.

– Idę potańczyć – wycedził ponuro. – Sam ze sobą!

– Świetny pomysł – ucieszyła się Niusia. – To ja też idę.

W końcu Bobik nie wytrzymał i jasno wyraził swój sprzeciw przeciwko towarzystwu. Problem w tym, że dopiero gdy foczka opuściła wyspę, Bobik odczuł, że nic już nie jest takie samo. To, co było piękne i satysfakcjonujące przestało takie być. Sami sprawdźcie, jak dalej potoczą się losy małego samotnika, a jeszcze będzie się działo.

Nowe pokolenie to fajne dzieciaki, ale coraz więcej w nim outsiderów, mających problem z nawiązaniem relacji rówieśniczych. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o dziecięcą socjalizację, w przyjemny sposób pokazując, że przyjaźń jest piękna. Podczas lektury mieliśmy okazję porozmawiać na temat wartości, jakimi są przyjaźń i koleżeństwo. Zrozumieć, że przyjaciel to ktoś, kto spędza z nami czas, pomaga nam, ale nie musi się we wszystkim z nami zgadzać. Także, że można robić coś razem jednak na swój sposób.

Poza wartością pedagogiczną książka zauroczyła nas szatą graficzną.

Jak zawsze w tej serii są to piękne, kolorowe ilustracje, stworzone z niezwykłą starannością i ciepłem. Dzieci uwielbiają je oglądać, analizować i odkrywać kolejne ciekawe szczegóły. Całość godna polecenia do domu i przedszkola, nie tylko jako opowieść pomagająca przełamać lęk przed nowym towarzystwem, ale po prostu ciekawa lektura.

Pobaw się ze mną
Autor:
Nicola Kinnear
Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
Seria: Amberek
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

351 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent