Weleda
Weleda Baby

Sowa i inne nocne zwierzęta. Recenzja książki z cyklu Przyroda to przygoda

Sowa i inne nocne zwierzęta recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Uwielbiam książki, które wielokrotnie opisywane fakty przedstawiają w inny, ciekawy sposób. Właśnie taka jest książka Sowa i inne nocne zwierzęta. Jako pierwsza uwagę zwraca cudowna grafika – estetyczna, szczegółowa, a jednocześnie kolorowa i naprawdę dla dzieci. Urocze sówki z okładki od razu zyskują sympatię czytelnika, nie tylko najmłodszego.

Na jedno zwierzątko przewidziano dwie strony. Z lewej strony pierwszej z nich znajduje się kolorowy pasek z rysunkowy mi ciekawostkami np.: znane puszczyki, porównanie dzika i świni domowej, żbika europejskiego i kota domowego czy zwierzęta wspinające się po drzewach. Na górze strony znajduje się temat główny, pod nim krótka historyjka wprowadzająca w zagadnienie.

Nocą jest ciemno i ciepło. Nawet najmniejsza gwiazdka nie wychyla się zza chmur. Ale nagle te egipskie ciemności rozświetla mnóstwo świecących punkcików. Najpierw się włączają, a po chwili wyłączają i tak na przemian. Zupełnie jak latarki.

Gdy już czytelnik poczuje klimat, pojawia się pytanie, na które autor udziela odpowiedzi.

Sowa i inne nocne zwierzęta opinie

No i to, co dzieci kochają najbardziej, czyli druga, kolorowa strona obrazująca życie wybranego gatunku. Tu nadal pojawiają się ciekawostki z życia zwierząt. Całość czyni pozycję atrakcyjną. Najpierw umówiłam się z dziećmi na czytanie dwóch stron dziennie, ale prosiły o jeszcze, więc w naszej grupie przeczytaliśmy ją w trzy dni. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami, opowiadały o spotkaniach z jeżem, wiewiórką, a nawet dzikiem. Po południu, gdy jest już mało dzieci, korzystam z dołączonej do pozycji płyty, dzięki czemu dzieci mogą słuchać lektora i oglądać książkę. Wersja audio została wzbogacona o podkłady muzyczne, odgłosy wydawane przez zwierzęta i zgadywanki sprawdzające zdobytą wiedzę.

Wydawnictwo Jedność wydało książkę w cyklu Przyroda to przygoda i na pewno sięgniemy po pozostałe pięć tytułów.

Do pełni szczęścia w książce znajduje się kod QR, Doceni każdy, kto w panice wieczorem szukał płyty. Moja zazwyczaj zostawała w pracy ku niezadowoleniu domowych latorośli. Tu w pakiecie dostajemy książkę, płytę, kod QR i cudowny spokój, który daje świadomość, że możemy korzystać z lektury w wygodny dla nas sposób.

Zachęcamy do lektury.

Sowa i inne nocne zwierzęta
Autor: Friederun Reichenstetter
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Seria: Jedność dla dzieci
Cykl: Przyroda to przygoda
Dodatki: płyta, kod QR
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jedność

882 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent