Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Inne

quiz mikolaj kopernik

Quiz o Mikołaju Koperniku

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Mikołaj Kopernik to postać wybitna. Wszyscy przecież wiemy, że wstrzymał Słońce a poruszył Ziemię. Jego teoria wywołała jedną z najważniejszych rewolucji naukowych od czasów starożytnych. Rok 2023 został ustanowiony w Polsce rokiem Mikołaja Kopernika. A my zapraszamy do zabawy quizowej, która pomoże sprawdzić, jak dobrze znacie największego polskiego astronoma. 

Tradycje i święta w rodzinie

Jak uprościć święta z dziećmi

Jak uprościć święta?

Rodzinne celebrowanie świąt – prawda, jakie to powszechne wyrażenie? Szkoda, że zastosowanie ma głównie w świątecznych reklamach. Tam cała rodzina cieszy się świętami, nikt na nikogo nie pokrzykuje, nikt nikogo nie pospiesza, a domy wyglądają jak ze świątecznej pocztówki. W idealnym świecie prosto z reklam nie ma nerwowego mycia okien na ostatnią chwilę, pospieszania dzieci, […]

Rodzina na co dzień

książki dla dzieci o nauce w szkole podstawowej

20 książek, które ułatwią dziecku adaptację w szkole

Początki szkoły bywają trudne. Zmiana środowiska, nauczycieli i kolegów. Inny system pracy niż w zerówce. Dzieci są często pełne obaw i nie do końca wiedzą, co je czeka. Jak pomóc przyszłemu pierwszoklasiście, aby oswoić go z wizją chodzenia do szkoły i pomóc mu nieco uspokoić obawy? Oczywiście wsparcie rodziców i otwartość na szczere rozmowy jest […]

Quizy geograficzne

quiz dla dzieci morze bałtyckie

Nad morzem – quiz dla dzieci

Dzieci uwielbiają zabawę na plaży, ale czy dobrze znają fakty na temat morza? Zapraszamy do sprawdzenia wiedzy w teście na temat Morza Bałtyckiego. Niektóre pytania są łatwiejsze, inne trudniejsze, ciekawe czy uda Wam się zdobyć komplet punktów. Geograficzne quizy wiedzy dla dzieci z odpowiedziami to super zabawa i nauka w jednym!

Rodzina

Tata i córka czytają książkę

Książki na Dzień Ojca o więzi taty z dziećmi

Tatusiowie są różni, ale wszyscy przez swoje dzieci kochani i dla nich wyjątkowi! Jeśli zastanawiacie się nad upominkiem na Dzień Ojca, z którego mógłby się cieszyć razem z dziećmi, warto wziąć pod uwagę książki, które w ujmujący sposób pokazują uczucia ojca i niepowtarzalną więź dziecka z tatą. To tytuły idealne do wspólnego czytania – takie, […]

Inne

Quiz na dzień ojca, quiz o tacie dla dzieci

Dzień Ojca – quiz dla dzieci

Quiz dla dzieci z okazji Dnia Ojca. Sprawdź swoją wiedzę związaną ze świętem wszystkich tatusiów! Czy znasz ojców z bajek? Czy wiesz, jak nazywają się tatusiowie różnych zwierząt? Darmowe testy wiedzy z odpowiedziami dla młodszych dzieci – zapraszamy do zabawy!

Inne

Dzień Matki quiz dla dzieci o mamach

Dzień Matki – quiz dla dzieci

Quiz dla dzieci z okazji Dnia Matki. Sprawdź swoją wiedzę związaną ze świętem wszystkich mam! Czy znasz mamy z bajek? Czy wiesz, które mamy opiekują się najdłużej swoimi dziećmi w świecie zwierząt? Darmowe testy wiedzy z odpowiedziami dla młodszych dzieci – zapraszamy do zabawy!

Inne

zima quiz wiedzy geografia narty sezon zimowy grudzień styczeń luty święta boże narodzenie

Zima – quiz wiedzy

Przed Tobą quiz wiedzy o zimie! Jak dobrze znasz się na tej porze roku? Skup się i rozwiązuj test wiedzy uważnie, ponieważ niektóre pytania mogą być podchwytliwe! Czy jesteś gotowy sprawdzić swoją wiedzę? Do dzieła!

Quizy o zwierzętach

Quiz dla dzieci morza i oceany

Świat mórz i oceanów – quiz

Życie mórz i oceanów pełne jest fascynujących tajemnic. Sprawdź swoją wiedzę o oceanach, rozwiązując test wiedzy na temat morskich stworzeń i nie tylko. W Mieście Dzieci znajdziecie quizy dla dzieci w każdym wieku, zapraszamy!

Lektury szkolne, literatura

Dzieci z Bullerbyn quiz, test wiedzy z lektury

Dzieci z Bullerbyn – quiz

Test wiedzy z lektury Dzieci z Bullerbyn. Lisa, Bosse, Lasse, Britta, Anna i Olle mieli mnóstwo zabawnych, a czasem groźnych, przygód. Sprawdź czy dobrze znasz ich perypetie oraz ich rodziny. Inne quizy ze znajomości lektur znajdziecie TUTAJ.

Lektury szkolne, literatura

Król Maciuś I quiz

Król Maciuś I – quiz

Quiz z lektury Król Maciuś I pomoże usystematyzować i zapamiętać szczegóły dotyczące niełatwych losów małego bohatera powieści. Testy wiedzy z lektur to dla dzieci sposób na naukę przez zabawę.

Quizy o bajkach i filmach

basnie quiz dla dzieci

Baśnie i bajki – quiz

Quiz dla dzieci kochających baśnie i stare bajki. Jeśli lubisz Śpiącą Królewnę, Kopciuszka czy Dziewczynkę z zapałkami, nasz test wiedzy o baśniach nie będzie stanowił dla Ciebie wyzwania. TUTAJ czeka też quiz o bajkach telewizyjnych. 

Quizy o legendach

Quiz o legendach polskich dla dzieci

Legendy polskie – quiz dla dzieci

Jak dobrze znasz polskie legendy? Quiz dla dzieci (i nie tylko) dotyczący najstarszych, ale też najbardziej znanych polskich podań i legend. Testy wiedzy zachęcają dzieci do nauki przez zabawę i samodzielnego wyszukiwania informacji.

Quizy o bajkach i filmach

Quiz Gwiezdne wojny planety

Planety Gwiezdnych wojen – quiz

Quiz dla fanów Gwiezdnych wojen. Czy potrafisz powiązać wydarzenia i postacie Star Wars z konkretnymi planetami?  Test wiedzy o planetach pozwoli ci sprawdzić pamięć i wiadomości o swojej ulubionej serii filmów. Zapraszamy!