Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka i kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Quizy o zwierzętach

quiz o płazach, quizy dla dzieci

Płazy – quiz dla dzieci

Co wiesz o płazach? Sprawdź w quizie wiedzy o gatunkach, sposobie życia i budowie płazów! Usystematyzuj swoją wiedzę zdobytą w szkole. Od dziś płazy nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Zapraszamy do zabawy z naszymi testami wiedzy!

Zdrowie rodziny

Ile czasu dzieci powinny być na dworze

Ile czasu dzieci powinny spędzać na dworze?

Zalet przebywania na dworze żaden rodzic nie neguje, jeśli jednak chodzi o czas spędzany przez dzieci na świeżym powietrzu, zdania są mocno podzielone. Jedni uważają, że wystarczy kilkuminutowy spacer, inni rekomendują godzinę lub dwie. A co twierdzą na ten temat eksperci? Na podstawie obserwacji starszego syna, z przykrością stwierdzam, że od chwili wprowadzenia nauki zdalnej, […]

Inne

Quiz o jesieni dla dzieci, darmowe testy wiedzy o jesieni z odpowiedziami

Jesień – quiz

Quiz dla dzieci pełen jesieni! Zachwyć się zapachami i kolorami pięknej pory roku rozwiązując darmowy quiz. Sprawdź czy znasz dary jesieni i jesienne zwyczaje zwierząt. Nasz test wiedzy o jesieni sprawdzi się w każdej porze roku, zapraszamy do zabawy!

Inne

Wielkanoc quiz dla dzieci z odpowidziami

Wielkanoc – quiz

Quiz o Wielkanocy z odpowiedziami dla wszystkich dzieci, które niecierpliwie czekają na święta. Sprawdź czy znasz wielkanocne symbole i tradycje. A może dowiesz się o świętach czegoś nowego? Bezpłatny testy wiedzy o Wielkanocy pomoże Ci usystematyzować wiadomości o wiosennych świętach!

Inne

Wiosna quiz dla dzieci z odpowiedziami, quiz o wiośnie

Wiosna – quiz

Quiz dla dzieci pełen wiosny! Zachwyć się zapachami i kolorami najpiękniejszej pory roku rozwiązując darmowy quiz. Sprawdź czy znasz wiosenne symbole i zwyczaje. Nasz test wiedzy o wiośnie sprawdzi się w każdej porze roku, zapraszamy do zabawy!

Rodzina na co dzień

Popularne imiona 2020 dla dzieci

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2020

Wybór imienia dla dziecka to – wbrew pozorom – poważna decyzja. Podejmując ją rodzice kierują się swoim gustem, ale biorą też pod uwagę znaczenie imienia, jego pochodzenie,  tradycje rodzinne, sugestie przyjaciół oraz popularność. A jakie imiona nadawane dzieciom najczęściej w 2020 roku? Czy na szczycie listy nadal znajdują się Zuzia i Antoś? I jakie imiona […]

Quizy o zwierzętach

Quiz o gadach testy wiedzy dla dzieci z odpowiedziami klasa 6

Quiz o gadach

Co wiesz o gadach? Sprawdź w quizie wiedzy o gatunkach, sposobie życia i budowie gadów! Usystematyzuj swoją wiedzę zdobytą w szkole. Od dziś gady nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Zapraszamy do zabawy z naszymi testami wiedzy!

Quizy o bajkach i filmach

Quiz dla dzieci bajki telewizyjne

Quiz o bohaterach bajek telewizyjnych

Czy znasz imiona bohaterów bajek telewizyjnych, ich ulubione powiedzonka i funkcje, jakie pełnią w swoich drużynach? Sprawdź swoje wiadomości o bajkach, które znają wszystkie dzieci! Zapraszamy do testu wiedzy z bohaterami lubianych bajek.

Quizy o roślinach

Quiz o grzybach, quiz wiedzy dla dzieci z odpowiedziami

Quiz o grzybach

Quiz wiedzy dla wszystkich małych wielbicieli grzybobrania. Jak dobrze znasz się na grzybach? Czy znasz grzyby rosnące w polskich lasach? Czy wiesz, które z nich są trujące i jak odróżnić te, które można zbierać? Testy wiedzy o przyrodzie z odpowiedziami czekają na wszystkie dzieci!

Tradycje i święta w rodzinie

Prezent dla nastolatki i nastolatka 50 uniwersalnych pomysłów

60 pomysłowych prezentów dla nastolatki i nastolatka 2020

Czy Wy także macie problem z kupowaniem prezentów nastolatkom? To nie jest łatwe wyzwanie, bo nie dość, że trudno nadążyć za aktualnymi młodzieżowymi trendami, to jeszcze dość trudny wiek, w którym zmieniają się zainteresowania, gusty i prezentowe preferencje. Wybór prezentu robi się znacznie łatwiejszy jeśli nasz nastolatek ma jakąś pasję. Tutaj sprawdzą się gadżety związane […]

Recenzje

Gili gili słówka z ostatniej chwili recenzja książki

Gili gili słówka z ostatniej chwili, recenzja książki dla maluszków

Każda mama mogłaby stworzyć indywidualny słownik swojego dziecka, które właśnie zaczyna przygodę z mówieniem. Pierwsze, z trudem wymawiane słowa, są czasem w stanie zrozumieć tylko rodzice. Przykładem niech tu będzie nasza domowa „budziaba”, która przez kilka miesięcy funkcjonowała jako biedronka i była pierwszym świadomym aż trzysylabowym słowem syna. Gdy synek zaczął właściwie wymawiać nazwę ulubionego […]

Quizy o roślinach

Quiz o warzywach, darmowe quizy obrazkowe dla dzieci z odpowiedziami

Obrazkowy quiz o warzywach

Czy lubisz jeść warzywa? Czy znasz ich tajemnice? Sprawdź swoją wiedzę, rozwiązując edukacyjny quiz obrazkowy o warzywach. Zapraszamy także TUTAJ gdzie znajdziesz kolejny warzywny test wiedzy. Życzymy smakowitej zabawy!

Quizy o roślinach

Quiz o drzewach i krzewach dla dzieci. Darmowe quizy z odpowiedziami

Quiz o drzewach i krzewach

Quiz o drzewach i krzewach występujących w Polsce – czy znasz je wszystkie? Zapraszamy dzieci do quizowej zabawy, która usystematyzuje ich wiedzę o przyrodzie. W Mieście Dzieci czekają setki darmowych testów edukacyjnych!