Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka i kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Inne

Quiz na dzień ojca, quiz o tacie dla dzieci

Dzień Ojca – quiz dla dzieci

Quiz dla dzieci z okazji Dnia Ojca. Sprawdź swoją wiedzę związaną ze świętem wszystkich tatusiów! Czy znasz ojców z bajek? Czy wiesz, jak nazywają się tatusiowie różnych zwierząt? Darmowe testy wiedzy z odpowiedziami dla młodszych dzieci – zapraszamy do zabawy!

Inne

Dzień Matki quiz dla dzieci o mamach

Dzień Matki – quiz dla dzieci

Quiz dla dzieci z okazji Dnia Matki. Sprawdź swoją wiedzę związaną ze świętem wszystkich mam! Czy znasz mamy z bajek? Czy wiesz, które mamy opiekują się najdłużej swoimi dziećmi w świecie zwierząt? Darmowe testy wiedzy z odpowiedziami dla młodszych dzieci – zapraszamy do zabawy!

Inne

zima quiz wiedzy geografia narty sezon zimowy grudzień styczeń luty święta boże narodzenie

Zima – quiz wiedzy

Przed Tobą quiz wiedzy o zimie! Jak dobrze znasz się na tej porze roku? Skup się i rozwiązuj test wiedzy uważnie, ponieważ niektóre pytania mogą być podchwytliwe! Czy jesteś gotowy sprawdzić swoją wiedzę? Do dzieła!

Quizy o zwierzętach

Quiz dla dzieci morza i oceany

Świat mórz i oceanów – quiz

Życie mórz i oceanów pełne jest fascynujących tajemnic. Sprawdź swoją wiedzę o oceanach, rozwiązując test wiedzy na temat morskich stworzeń i nie tylko. W Mieście Dzieci znajdziecie quizy dla dzieci w każdym wieku, zapraszamy!

Lektury szkolne, literatura

Dzieci z Bullerbyn quiz, test wiedzy z lektury

Dzieci z Bullerbyn – quiz

Test wiedzy z lektury Dzieci z Bullerbyn. Lisa, Bosse, Lasse, Britta, Anna i Olle mieli mnóstwo zabawnych, a czasem groźnych, przygód. Sprawdź czy dobrze znasz ich perypetie oraz ich rodziny. Inne quizy ze znajomości lektur znajdziecie TUTAJ.

Lektury szkolne, literatura

Król Maciuś I quiz

Król Maciuś I – quiz

Quiz z lektury Król Maciuś I pomoże usystematyzować i zapamiętać szczegóły dotyczące niełatwych losów małego bohatera powieści. Testy wiedzy z lektur to dla dzieci sposób na naukę przez zabawę.

Quizy o bajkach i filmach

basnie quiz dla dzieci

Baśnie i bajki – quiz

Quiz dla dzieci kochających baśnie i stare bajki. Jeśli lubisz Śpiącą Królewnę, Kopciuszka czy Dziewczynkę z zapałkami, nasz test wiedzy o baśniach nie będzie stanowił dla Ciebie wyzwania. TUTAJ czeka też quiz o bajkach telewizyjnych. 

Quizy o legendach

Quiz o legendach polskich dla dzieci

Legendy polskie – quiz dla dzieci

Jak dobrze znasz polskie legendy? Quiz dla dzieci (i nie tylko) dotyczący najstarszych, ale też najbardziej znanych polskich podań i legend. Testy wiedzy zachęcają dzieci do nauki przez zabawę i samodzielnego wyszukiwania informacji.

Quizy o bajkach i filmach

Quiz Gwiezdne wojny planety

Planety Gwiezdnych wojen – quiz

Quiz dla fanów Gwiezdnych wojen. Czy potrafisz powiązać wydarzenia i postacie Star Wars z konkretnymi planetami?  Test wiedzy o planetach pozwoli ci sprawdzić pamięć i wiadomości o swojej ulubionej serii filmów. Zapraszamy!

Quizy historyczne

Quiz Konstytucja 3 maja, testy wiedzy z historii

Konstytucja 3 maja – quiz

Quiz na temat Konstytucji 3 maja pozwoli sprawdzić swoje wiadomości i usystematyzować wiedzę. Testy z historii to świetny sposób na powtarzanie wiadomości w formie zabawy. Zapraszamy! Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Sylwia.

Quizy historyczne

Quiz historia Polski

Quiz z historii Polski

Historia Polski pełna jest ważnych dat i nazwisk. Czy potrafisz się z nimi zmierzyć bez ograniczenia do poszczególnych okresów historycznych? Test wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń w całej historii państwa polskiego.  Quiz powstał we współpracy z naszym Czytelnikiem – Szymonem.

Quizy historyczne

Quiz: królowie polscy, test wiedzy o królach

Quiz: Polscy królowie i książęta

Jak dobrze znasz fakty z życia i panowania polskich królów i książąt? Testy wiedzy z historii dla dzieci i nie tylko – to nauka przez zabawę. Po rozwiązaniu quizu historia Polski nie będzie już miała dla Ciebie tajemnic! Autorem quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Joanna Wojtowicz.

Quizy historyczne

Quiz dla dzieci o Polsce

Polska – quiz dla młodszych dzieci

Quiz o Polsce dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Test wiedzy o symbolach narodowych, położeniu geograficznym Polski i najważniejszych świętach w naszym kraju. Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Agnieszka.

Quizy historyczne

Polscy nobliści quiz testy wiedzy

Quiz Polscy Nobliści

Nagroda Nobla to wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia. Mimo, że jest przyznawana od 1901 roku do tej pory zdobyło ją zaledwie kilkoro Polaków. Quiz sprawdzający wiedzę o polskich noblistach. Zapraszamy do testu wiedzy na temat Nagrody Nobla! Autorem quizu jest nasz czytelnik – Wojtek wraz ze swoją mamą Dorotą.

Quizy historyczne

quiz Polska Piastów i Jagiellonów testy historyczne

Quiz o Piastach i Jagiellonach

Polska Piastów i Jagiellonów to mnóstwo ważnych dat i wielkich imion władców. To także ważna karta w historii Polski. Zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy na temat czasów panowania dynastii Piastów i Jagiellonów. Historyczne quizy to sposób na naukę przez zabawę!  Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Kinga.