Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Quizy o bajkach i filmach

Quiz dla dzieci bajki telewizyjne

Quiz o bohaterach bajek telewizyjnych

Czy znasz imiona bohaterów bajek telewizyjnych, ich ulubione powiedzonka i funkcje, jakie pełnią w swoich drużynach? Sprawdź swoje wiadomości o bajkach, które znają wszystkie dzieci! Zapraszamy do testu wiedzy z bohaterami lubianych bajek.

Quizy o roślinach

Quiz o grzybach, quiz wiedzy dla dzieci z odpowiedziami

Quiz o grzybach

Quiz wiedzy dla wszystkich małych wielbicieli grzybobrania. Jak dobrze znasz się na grzybach? Czy znasz grzyby rosnące w polskich lasach? Czy wiesz, które z nich są trujące i jak odróżnić te, które można zbierać? Testy wiedzy o przyrodzie z odpowiedziami czekają na wszystkie dzieci!

Tradycje i święta w rodzinie

Prezent dla nastolatki i nastolatka 50 uniwersalnych pomysłów

60 pomysłowych prezentów dla nastolatki i nastolatka

Czy Wy także macie problem z kupowaniem prezentów nastolatkom? To nie jest łatwe zadanie, bo nie dość, że trudno nadążyć za aktualnymi młodzieżowymi trendami, to jeszcze dość trudny wiek, w którym zmieniają się zainteresowania, gusty i prezentowe preferencje. Wybór prezentu robi się znacznie łatwiejszy jeśli nasz nastolatek ma jakąś pasję. Tutaj sprawdzą się gadżety związane […]

Recenzje

Gili gili słówka z ostatniej chwili recenzja książki

Gili gili słówka z ostatniej chwili, recenzja książki dla maluszków

Każda mama mogłaby stworzyć indywidualny słownik swojego dziecka, które właśnie zaczyna przygodę z mówieniem. Pierwsze, z trudem wymawiane słowa, są czasem w stanie zrozumieć tylko rodzice. Przykładem niech tu będzie nasza domowa „budziaba”, która przez kilka miesięcy funkcjonowała jako biedronka i była pierwszym świadomym aż trzysylabowym słowem syna. Gdy synek zaczął właściwie wymawiać nazwę ulubionego […]

Quizy o roślinach

Quiz o warzywach, darmowe quizy obrazkowe dla dzieci z odpowiedziami

Obrazkowy quiz o warzywach

Czy lubisz jeść warzywa? Czy znasz ich tajemnice? Sprawdź swoją wiedzę, rozwiązując edukacyjny quiz obrazkowy o warzywach. Zapraszamy także TUTAJ gdzie znajdziesz kolejny warzywny test wiedzy. Życzymy smakowitej zabawy!

Quizy o roślinach

Quiz o drzewach i krzewach dla dzieci. Darmowe quizy z odpowiedziami

Quiz o drzewach i krzewach

Quiz o drzewach i krzewach występujących w Polsce – czy znasz je wszystkie? Zapraszamy dzieci do quizowej zabawy, która usystematyzuje ich wiedzę o przyrodzie. W Mieście Dzieci czekają setki darmowych testów edukacyjnych!

Quizy o roślinach

Quiz o warzywach dla dzieci, darmowe quizy dla dzieci z odpowiedziami

Quiz o warzywach

Pyszne, zdrowe i kolorowe… To, że wszyscy powinni codziennie jeść warzywa nie jest tajemnicą, ale czy dzieci znają warzywa występujące w Polsce? Czy potrafią odróżnić selera od pora i wskazać warzywa z jadalnymi korzeniami? Zapraszamy także TUTAJ gdzie znajdziesz kolejny warzywny test wiedzy. Sprawdź swoją wiedzę o warzywach w naszym quizie dla przedszkolaków i starszaków!

Quizy o zwierzętach

Quiz o zwierzętach dla maluszków. Dzieci zwierząt - darmowe quizy z odpowiedziami

Dzieci zwierząt – quiz obrazkowy

Piesek, kotek czy to może mała kózka? Małe zwierzątka są śliczne, ale czy na pewno podobne do swoich rodziców? Rozwiąż quiz z dziećmi zwierząt i zobacz czy dopasujesz je do ich gatunków. Wesołe zwierzaczki zapraszają wszystkie dzieci do zabawy!

Inne

quizy o pokemonach, darmowe quizy dla dzieci z odpowiedziami

Quiz o Pokemonach

Jak dobrze znasz Pokemony? Rozwiąż quiz o Pikachu oraz innych Pokemonach i sprawdź swoją wiedzę. Zapowiada się świetna zabawa z Pokemonami!

Inne

Minecraft quiz dla dzieci, test wiedzy z minecrafta z odpowiedziami

Minecraft – quiz

Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę o grze Minecraft. Jak dobrze znasz świat klocków i budowli z nich? Test wiedzy o Minecraft – zapraszamy do zabawy!

Zabawki, gry, płyty

CARDBLOCKS recenzja klocków

Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS – recenzja

Jeśli masz w domu młodego konstruktora/konstruktorkę głodnych kolejnych budowlanych wyzwań, a jednocześnie zaczynasz mieć dość plastikowych klocków, które tylko czekają, aby w nocy zaatakować bezbronną stopę rodzica, znalazłam dla Ciebie rozwiązanie. Podsunął mi je Egmont, który ogłosił niedawno, że został wyłącznym dystrybutorem klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Co w nich niezwykłego? Już nazwa sugeruje coś ciekawego. Otóż […]

Zdrowie rodziny

zabawa w fontannie czy pozwalać dzieciom

Zabawa w fontannie? Przeczytaj zanim pozwolisz na nią dzieciom

Nie należę do grona mam, które panikują biegając za dzieckiem i krzycząc, żeby się nie przewróciło. Jednak – jak to dla rodzica – zdrowie dzieci jest dla mnie najważniejsze. Gdy moje dziecko zaczęło się wyrywać do zabawy przy fontannach, zaświeciło mi się w głowie światełko ostrzegawcze. A to gdzieś mignął artykuł o bakteriach zamieszkujących fontanny, […]