Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Quizy historyczne

Quiz Konstytucja 3 maja, testy wiedzy z historii

Konstytucja 3 maja – quiz

Quiz na temat Konstytucji 3 maja pozwoli sprawdzić swoje wiadomości i usystematyzować wiedzę. Testy z historii to świetny sposób na powtarzanie wiadomości w formie zabawy. Zapraszamy! Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Sylwia.

Quizy historyczne

Quiz historia Polski

Quiz z historii Polski

Historia Polski pełna jest ważnych dat i nazwisk. Czy potrafisz się z nimi zmierzyć bez ograniczenia do poszczególnych okresów historycznych? Test wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń w całej historii państwa polskiego.  Quiz powstał we współpracy z naszym Czytelnikiem – Szymonem.

Quizy historyczne

Quiz: królowie polscy, test wiedzy o królach

Quiz: Polscy królowie i książęta

Jak dobrze znasz fakty z życia i panowania polskich królów i książąt? Testy wiedzy z historii dla dzieci i nie tylko – to nauka przez zabawę. Po rozwiązaniu quizu historia Polski nie będzie już miała dla Ciebie tajemnic! Autorem quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Joanna Wojtowicz.

Quizy historyczne

Quiz dla dzieci o Polsce

Polska – quiz dla młodszych dzieci

Quiz o Polsce dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Test wiedzy o symbolach narodowych, położeniu geograficznym Polski i najważniejszych świętach w naszym kraju. Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Agnieszka.

Quizy historyczne

Polscy nobliści quiz testy wiedzy

Quiz Polscy Nobliści

Nagroda Nobla to wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia. Mimo, że jest przyznawana od 1901 roku do tej pory zdobyło ją zaledwie kilkoro Polaków. Quiz sprawdzający wiedzę o polskich noblistach. Zapraszamy do testu wiedzy na temat Nagrody Nobla! Autorem quizu jest nasz czytelnik – Wojtek wraz ze swoją mamą Dorotą.

Quizy historyczne

quiz Polska Piastów i Jagiellonów testy historyczne

Quiz o Piastach i Jagiellonach

Polska Piastów i Jagiellonów to mnóstwo ważnych dat i wielkich imion władców. To także ważna karta w historii Polski. Zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy na temat czasów panowania dynastii Piastów i Jagiellonów. Historyczne quizy to sposób na naukę przez zabawę!  Autorką quizu jest nasza Czytelniczka – Pani Kinga.

Quizy o zwierzętach

quiz o płazach, quizy dla dzieci

Płazy – quiz dla dzieci

Co wiesz o płazach? Sprawdź w quizie wiedzy o gatunkach, sposobie życia i budowie płazów! Usystematyzuj swoją wiedzę zdobytą w szkole. Od dziś płazy nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Zapraszamy do zabawy z naszymi testami wiedzy!

Zdrowie rodziny

Ile czasu dzieci powinny spędzać na dworze

Ile czasu dzieci powinny spędzać na dworze?

Zalet przebywania na dworze żaden rodzic nie neguje, jeśli jednak chodzi o czas spędzany przez dzieci na świeżym powietrzu, zdania są mocno podzielone. Jedni uważają, że wystarczy kilkuminutowy spacer, inni rekomendują godzinę lub dwie. A co twierdzą na ten temat eksperci? Na podstawie obserwacji starszego syna, z przykrością stwierdzam, że od chwili wprowadzenia nauki zdalnej, […]

Inne

Quiz o jesieni dla dzieci, darmowe testy wiedzy o jesieni z odpowiedziami

Jesień – quiz

Quiz dla dzieci pełen jesieni! Zachwyć się zapachami i kolorami pięknej pory roku rozwiązując darmowy quiz. Sprawdź czy znasz dary jesieni i jesienne zwyczaje zwierząt. Nasz test wiedzy o jesieni sprawdzi się w każdej porze roku, zapraszamy do zabawy!

Quizy świąteczne

Wielkanoc quiz dla dzieci z odpowidziami

Wielkanoc – quiz

Quiz o Wielkanocy z odpowiedziami dla wszystkich dzieci, które niecierpliwie czekają na święta. Sprawdź czy znasz wielkanocne symbole i tradycje. A może dowiesz się o świętach czegoś nowego? Bezpłatny testy wiedzy o Wielkanocy pomoże Ci usystematyzować wiadomości o wiosennych świętach!

Inne

Wiosna quiz dla dzieci z odpowiedziami, quiz o wiośnie

Wiosna – quiz

Quiz dla dzieci pełen wiosny! Zachwyć się zapachami i kolorami najpiękniejszej pory roku rozwiązując darmowy quiz. Sprawdź czy znasz wiosenne symbole i zwyczaje. Nasz test wiedzy o wiośnie sprawdzi się w każdej porze roku, zapraszamy do zabawy!

Rodzina na co dzień

Popularne imiona 2020 dla dzieci

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2020

Wybór imienia dla dziecka to – wbrew pozorom – poważna decyzja. Podejmując ją rodzice kierują się swoim gustem, ale biorą też pod uwagę znaczenie imienia, jego pochodzenie,  tradycje rodzinne, sugestie przyjaciół oraz popularność. A jakie imiona nadawane dzieciom najczęściej w 2020 roku? Czy na szczycie listy nadal znajdują się Zuzia i Antoś? I jakie imiona […]

Quizy o zwierzętach

Quiz o gadach testy wiedzy dla dzieci z odpowiedziami klasa 6

Quiz o gadach

Co wiesz o gadach? Sprawdź w quizie wiedzy o gatunkach, sposobie życia i budowie gadów! Usystematyzuj swoją wiedzę zdobytą w szkole. Od dziś gady nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Zapraszamy do zabawy z naszymi testami wiedzy!