Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Tata Oli i piłkarska gorączka. Recenzja trzynastego tomu serii Thomasa Brunstroma

Tata Oli i piłkarska gorączka recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Gdyby tylko istniał, puchar najpopularniejszego taty na świecie z pewnością trafiłby do taty Oli! Bohater serii Thomasa Brunstroma bawi dzieci i dorosłych już od kilku lat. Tym razem tata Oli wkracza na półki księgarni w sportowym stylu. W trzynastym tomie pt. Tata Oli i piłkarska gorączka będzie wiele emocji, aktywności i mądrości.

Tej postaci nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Zabawny, aktywny mężczyzna z wyjątkowo długim nosem, ojciec Edka i Oli, to postać znana miłośnikom skandynawskiej literatury dziecięcej. W najnowszym tomie bohaterowie serii próbują swoich sił w popularnym sporcie.

Wszystko za sprawą sugestii taty, by Ola zaczęła grać w piłkę nożną, bo ma do tego wyjątkowy talent. Dziewczynka zapisuje się więc na treningi, a jej tatę dopada piłkarska gorączka. Towarzyszy córce na każdym treningu, kupuje najlepszy sprzęt sportowy i próbuje zaszczepić w Oli nowe, zdrowe nawyki. Kibicuje najgłośniej ze wszystkich, ingeruje w taktykę drużyny… Im więcej entuzjazmu wykazuje dorosły mężczyzna, tym niechętniej Ola bierze udział w kolejnych meczach. Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się przygoda na boisku, zerknijcie do książki.

Wydawnictwo Dwukropek udowodniło, że liczba 13 wcale nie musi być pechowa. Kolejny tom przygód Oli, taty i Edka to humorystyczna perełka skierowana do przedszkolaków i dzieci klas wczesnoszkolnych. Groteskowe sytuacje wywołują uśmiech na twarzy, a końcówka książki pozostawia czytelnika z subtelną refleksją. Rodzice z pewnością docenią zrozumiały, prosty język. Wszyscy czytelnicy niezależnie od wieku nie pozostaną też obojętni na wierne oddanie dziecięcych przeżyć.

Bohaterowie, choć tak różni, kolejny raz udowadniają, że nie mają sobie równych. Po wielu tomach nadal potrafią zaskoczyć swoim zachowaniem. Każde z wyjątkowego trio ma w sobie coś nietuzinkowego, za co nie sposób ich nie polubić.

Dodatkowo bogata szata graficzna autorstwa Thorbjorna Christoffersena przyciąga oko. Ilustracje pełne żartu (szczególnie w wykonaniu małego Edka) wywołają niekontrolowane ataki śmiechu. I o to chodzi. Książka ma przede wszystkim bawić, ale i skłonić do przemyśleń. W przypadku trzynastego tomu, autor wspomina o niespełnionych ambicjach dorosłych, rozczarowaniu, wspólnie spędzonym czasie i szukaniu hobby.

Tata Oli i piłkarska gorączka to książka do czytania z przymrużeniem oka. Spodoba się wielbicielom piłki nożnej, fanom taty Oli, a także wszystkim, którzy cenią w lekturach kolorowe ilustracje ze szczegółami.

Eliza Idczak

Tata Oli i piłkarska gorączka
Autor: Thomas Brunstrøm
Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen
Wiek 6+
Oprawa twarda, 32 strony
Premiera 14.02.2024
Wydawnictwo Dwukropek

377 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent