Pomysły na prezenty dla dzieci 10 -15 lat – zabawki i książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Pomysły na prezenty dla dzieci 10 -15 lat – zabawki i książki

chłopiec bawi się robotem
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Ale nie poddawajmy się rodzice! Spróbujmy poszukać takich pomysłów na materialne i niematerialne prezenty, które zainteresują naszą starszą i młodszą młodzież, a nam pozwolą spełnić się jako Świętym Mikołajom 😉

Zebraliśmy poniżej trochę pomysłów i obiecujemy wydłużać tę listę gdy dowiemy się o jakiś ciekawych nowościach!

Zabawki dla młodszej młodzieży

 

zabawki dla dzieci 10+
 1. Legler – Kusza sportowa – kusza lub łuk – koniecznie! To wspaniały pretekst by wyjść na dwór „żeby sobie postrzelać”. Fajnie jest także zrobić rodzinne zawody w strzelaniu do tarczy.
 2. Luneta, teleskop na statywieidealny prezent dla dzieci zainteresowanych astronomią. 
 3. Mikrofon bezprzewodowy –  Mikrofon karaoke to zupełna nowość. Można połączyć go z  telefonem, telewizorem lub tabletem przez Bluetooth, co daje nam wiele możliwości świetnej zabawy. Po podłączeniu będzie odtwarzał muzykę z danego urządzenia na tej samej zasadzie co głośnik bezprzewodowy.  
 4. Dromader – Sekrety elektroniki – U nas ten zestaw leżał przez wiele lat na półce aż nagle … stał się ulubioną zabawką, a po domu zaczęły jeździć dziwne elektroniczne pojazdy.
 5. Ses – Zestaw do robienia aromatycznych świeczekwosk, foremki, knoty.

Wciągające książki dla młodszej młodzieży

książki dla dzieci 10+
 1. Literatura – Joanna Olech, Dynastria Miziołków  klasyk! książka dla całej rodziny
 2. Lemoniada – Agencja wynajmu rodziców – Gdy bohater książki w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców, zostaje przeniesiony do równoległego świata, w którym dzieci same mogą wybrać wymarzoną rodzinę.
 3. Pruszyński Media – Myst Mangus – Mała zła książka – Interaktywna książka grozy i zabawa –  escape room, w którym czytelnik jest uwięziony, zanim nie ułoży wszystkiego w odpowiedniej kolejności. 
 4. Nasza Księgarnia – Astrid Lingren – Ronja córka zbójnika – Książka o  przyjaźni, miłości i relacjach rodzinnych, a przy tym nie brak w niej ciekawej akcji.
 5. Nasza Księgarnia – Kinney Jeff – seria Dziennik cwaniaczka fantastyczna seria dzięki której mój syn pokochał czytanie (chociaż pani od polskiego bardzo chciała go do niego zniechęcić zmuszając go do czytania Ani z Zielonego Wzgórza). Książki mają bardzo dużo rysunków, są takim jakby pół komiksem, co bardzo ułatwia wciągnięcie się do czytania.

Gry dla młodzieży

gry dla młodzieży
 1. Hippocampus – Było sobie życie – gra oparta o kultową już serię filmików o tym samym tytule, który w latach osiemdziesiątych pokochały miliony ludzi w wielu krajach. Dzięki niej sprawdzisz swoją wiedzę na temat zdrowia i ludzkiego organizmu. Celem gry jest  jak najszybsze zebranie kompletu żetonów z wizerunkiem Hemo.
 2. Rebel. Story Cubes – Zadaniem graczy jest stworzenie opowiadania na postawie wyrzuconych kości. Najpierw wyrzucamy trzema kośćmi, by wybrać bohatera, a następnie wszystkimi dziewięcioma, by stworzyć cały rozdział. Wspaniale wspomaga kreatywność i pobudza wyobraźnię.
 3. Rebel – Dobble. Gra planszowa –  Super fajna gra dla dzieci i dorosłych. Gra jest dynamiczna i dużo w niej opiera się o refleks, zabieranie, dokładanie kart i podrzucanie innym.  Gra składa się z 5 mini gier, z tórych każda ma inne podliczenie punktów, co sprawia, że ciężko przewidzieć finalny wynik, nawet po 4 pierwszych mini grach.
 4. Rebel. Splendor – gra o szybkiej rozgrywce,  wymaga myślenia, liczenia i kombinowania.
 5. Rebel. DiXit – Cudowna gra, która pobudza  wyobraźnię.  Przepięknie ilustrowane karty wprowadzają gracza w niezwykły świat. Gra dla całej rodziny i na wiele lat. My wracamy do niej bez końca.
 6. Gra Munchkin  –  parodia gry fabularnej. Masz tu cały asortyment nieczystych zagrywek, kłód do rzucania pod nogi i sztyletów do wbijania w plecy ulubionych towarzyszy gry.

Więcej gier dla nastolatków znajdziecie w tym artykule o grach.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

 

Wciągające książki dla starszych dzieci 

wciągające książki dla starszych dzieci

Wszystkie te serie są kochane przez naszą młodszą młodzież, a i rodzice mogą je przeczytać bez większych problemów, żeby potem móc porozmawiać o książce z latoroślą (no, może poza Baśnioborem i Pięcioma Królestwami, które dla mnie były jednak za dziecinne..)

 1. W.A.B – Brandon Mull – seria Baśniobór  – seria 5-ciu książek fantasy.  Serię rozpoczyna tom, w którym poznajemy Kendrę i Seth, rodzeństwo mające spędzić wakacje u dziadka. Nie są to ich wymarzone wakacje, gdyż dziadek to despota, wciąż czegoś zakazuje, co nie podoba się wnukom. Staruszek okazuje się być strażnikiem magicznej krainy Baśniobór, która jest schronieniem dla czarodziejskich stworzeń.
 2. W.A.B – Michelle Paver – Seria Kroniki Prawdawnego Mroku, częśc pierwsza „Wilczy brat” – cykl powieści fantasy, których akcja rozgrywa się w epoce kamiennej, a bohaterem jest chłopiec o imieniu Torak, syn plemiennego szamana. Niestety, nakład jest wyczerpany i książki trzeba szukać na Allegro.
 3. W.A.B – Eoin Colfer – seria Artemis Fowl – seria 7 książek fantasy  poświęcona przygodom nastoletniego geniusza Artemisa Fowla Drugiego, parającego się działalnością przestępczą. Seria napisana jest w tonie humorystycznym, przeplatając motywy poważne z parodią i czarnym humorem. 
 4. Prószyński Media – Orson Scott Card – seria Gra Endera – fantastyczna seria książek  klasycznego science fiction. Seria rozrosła się na wszystkie strony, powstały prequele, sequele, boczne odgałęzienia historii. Ale nadal warto zacząć od tomu „Gra Endera”
 5. W.A.B – Brandon Mull – seria Pięć królestw – Seria opowiada o losach chłopca o imieniu Cole, który został uwięziony w magicznym świecie, daleko od domu. Cole, aby wrócić do realnego świata musi uratować pięć królestw oraz swoich przyjaciół.

Zabawki dla starszych dzieci

zabawki dla dzieci 10+
 1. Lego Technic – różne zestawy, np. Koparka ćwiczenie skupienia, koordynacji, rozwiązywania problemów technicznych
 2. Dron Syma X15u nas dron się nie sprawdził, nie budził większego zainteresowania dzieci, do tej pory leży na szafie. Ale wiem, że wielu tatusiów uwielbia bawić się z dziećmi dronami i zabawka bardzo się sprawdziła.
 3. Lego Technic – Śmigłowiec towarowybardzo duży model śmigłowca z współosiowym, przeciwbieżnym układem wirników nośnych, wyposażony w ciekawe i naprawdę imponujące funkcje.
 4. Revell Model do składania JAKKU STAR WARS – Model do sklejania Sokół Milenium Jakku Combat Set – Build & Play – Sokół Millennium z myśliwcem prosto z filmu Star Wars, jest to propozycja dla modelarzy i fanów popularnego Star Wars.
 5. Lego – Mindstormsbardzo droga zabawka, można patrzeć na nią jako na alternatywę zajęć z programowania. Uczy kreatywności i logicznego myślenia. Pozwala tworzyć niesamowite roboty.

504 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent