Cztery pory roku z piosenką. Recenzja
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Cztery pory roku z piosenką. Recenzja

Cztery pory roku recenzja płyty blizej przedszkola
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Bliżej Przedszkola to znane nauczycielom krakowskie wydawnictwo. Rekomendowana w ich materiałach pedagogika aktywna, często oparta na muzyce, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, a nauczycielom ułatwia pracę z najmłodszymi. Wśród wielu ciekawych publikacji znaleźć można Cztery pory roku z piosenką autorstwa Joanny Bernat i Krystyny Serwańskiej, czyli krążek z inspiracjami do wprowadzenia tematyki przyrodniczej, z wykorzystaniem zajęć o charakterze rytmicznym.

Cztery pory roku z piosenką to składająca się z dwóch płyt CD propozycja zabaw muzycznych dla przedszkolaków, która poprzez swobodę działania, umożliwia najmłodszym korzystanie z najbardziej naturalnych przejawów ekspresji muzycznej, od ruchu przy muzyce, po śpiew.

Na płytach znajduje się dwanaście piosenek, po 3 na każdą porę roku, oraz wersje instrumentalne tych utworów.

W dołączonej książeczce otrzymujemy wiedzę w pigułce dotyczącą przeprowadzania zajęć muzycznych z najmłodszymi, słowa piosenek i propozycje zabaw muzyczno-rytmicznych, podczas których zaproponować można dzieciom słuchanie, ruszanie się do muzyki, śpiew i grę na instrumentach.

Publikacja to uporządkowana, niezwykle prosta i przystępna dla dzieci pomoc dydaktyczna, integrująca muzykę, słowo i ciało. Utwory oparte na prostych zwrotach, wykonany na pianinie podkład muzyczny, bogato rozbudowane propozycje zabaw z wykorzystaniem prostych elementów ruchowych, potwierdzają profesjonalizm autorek i są dowodem na ich wieloletnie doświadczenie. Obie panie bawią się słowem i muzyką, wprowadzając dzieci w świat dźwięków. Walorami, które z pewnością docenią odbiorcy, są wyraźne rytmy, prosta linia melodyczna, a także tekst, który szybko się zapamiętuje.

Dzięki zawartym na płycie utworom, dziecko ma możliwość poszukiwania i odkrywania dynamiki, tempa, może improwizować, a przede wszystkim wszechstronnie się rozwijać. Kontakt z muzyką i tematycznymi piosenkami odnoszącymi się do zmian w przyrodzie sprzyja kształtowaniu się umiejętności społecznych i przyrodniczych, wyrażaniu swoich uczuć i kontrolowaniu emocji, a także rozwijaniu wyobraźni.

Podsumowując, Cztery pory roku z piosenką to praktyczny materiał do pracy z dziećmi przedszkolnymi. Publikacja, która powinna się znaleźć na półce każdej z nauczycielek edukacji przedszkolnej, zawiera starannie przemyślane i ciekawe utwory, które porwą dzieci do zabawy i przekażą wiele przyrodniczych treści.

Recenzja płyty cztery pory roku dla przedszkolaków

Eliza Idczak 

Cztery pory roku z piosenką
Słowa i muzyka Joanna Bernat
Rok wydania 2023
Format (szerokość x wysokość) 13,5 cm x 18,5 cm
Liczba stron książki: 36
Więcej informacji na stronie blizejprzedszkola.pl

 

765 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent