UD

English songs for kids. Recenzja płyty dla dzieci

English songs for kids recenzja płyty
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

English songs for kids to płyta CD, której dystrybutorem i wydawcą jest Soliton. Jest to zbiór piosenek w języku angielskim dedykowany dzieciom, a co za tym idzie – także rodzicom i nauczycielom. Czy wyróżnia się on czymś na tle wielu innych tego typu wydawnictw?

Zdecydowanie nie. Nie zaskakuje już sam dobór piosenek na liście utworów. Są to ogólnie znane piosenki takie jak Old MacDonald had a farm czy The Wheels on the Bus. Piosenek na płycie jest 17, z czego trzy ostatnie to wersje instrumentalne utworów, których możemy odsłuchać z płyty także w wersji z wokalem. Kolejnym klasycznym wyborem twórców są aranżacje muzyczne. W dobie Youtube’a w ciągu kilku sekund możemy mieć dostęp do dziesiątek wersji utworów takich jaki Hockey Pockey. Niektóre mają urocze klipy, inne fajny pomysł na muzykę czy wokal. Lecz na English songs for kids wszystko jest bardzo proste. Dla jednym będzie to wadą, ale wiele osób doceni tę prostotę i brak udziwnień. Melodie są przyjemne i delikatne, a kobiecy wysoki głos idealnie je uzupełnia.

Płytę można zakupić w wersji na nośniku CD oraz w wersji mp3. Części utworów można odsłuchać na kanale You Tube, który niełatwo znaleźć wśród dziesiątek propozycji utworów dla maluszków. Przykładowe piosenki znajdziecie na kanale Bim Bam Bom Kids Channel. Moim zdaniem aranżacje zebrane na płycie English Songs for Kids nie wyróżniają się niczym szczególnym. Jednak jeśli ktoś poszukuje klasycznych angielskich piosenek dla dzieci na płycie CD, to warto zapoznać się z tym zbiorem.

Ewelina Zielińska

 

180 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent