Tuptaj po angielsku. Recenzja płyty
UD

Tuptaj po angielsku. Recenzja płyty

Tuptaj po angielsku - płyty i książeczka z zabawami dla przedszkolaków
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Zaczynając pracę z trzylatkami poszukiwałam atrakcyjnych pomocy edukacyjnych pozwalających uatrakcyjnić nam wspólny czas. Zakupiłam płytę tuptaj średniaczku i była to jedna z najlepszych zakupowych decyzji. Nawet na salę gimnastyczną maszerowaliśmy z odtwarzaczem bo zajęcia z Panem Miłoszem były najbardziej pożądaną nagrodą. Płyta towarzyszy nam nadal a ja już nie wyobrażam sobie zastępstw w młodszych grupach bez tej atrakcji.

Kiedy w moje ręce trafiła nowość Tuptaj po angielsku, owoc współpracy Pana Miłosza i Katarzyny Niemiec, wiedziałam, że to kolejna pozycja obowiązkowa. Zadanie nie było łatwa, ponieważ tłumaczenie musiało zachować pierwotną treść, jednocześnie zachowując oryginalną rytmiczność. Udało się mimo koniecznych modyfikacji!

Na dwóch krążkach znalazły się utwory z polskojęzycznej trylogii, więc naturalnie zostały podzielone na trzy poziomy trudności, tak aby dzieci spokojnie poradziły sobie ze zrozumieniem komunikatów lektora. Proponuję zacząć od pierwszej płyty z instrukcją zabaw a po jakimś czasie przejść do drugiej płyty bez instrukcji słownej. Moja grupa przyzwyczaiła się do polskiej wersji i nie od razu zaakceptowała zmianę, więc ta pierwsza musiała w tajemniczych okolicznościach zaginąć. Jak już spróbowały, bawią się w najlepsze.

Do publikacji dołączono książeczkę ze spisem treści, instrukcją w języku polskim do każdego utworu, oraz tekstem piosenki, nie musisz się więc obawiać, że nie będąc lektorem języka angielskiego, sobie nie poradzisz. Radzę sobie ja, więc poradzi sobie każdy 😉

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, więc recenzję tworzę z tego punktu widzenia, płyta też z założenia powstała dla nauczycieli, ale śmiało mogę ją polecić rodzicom do zabaw z dziećmi w domu, animatorom czy wychowawcom kolonii dla dzieci młodszych. Dzieci uwielbiają Pana Miłosza za jego energiczny, radosny głos, stworzony do pracy z dziećmi. Kiedy wita się z dziećmi, wszystkie głośno odpowiadają, choć dobrze wiedzą, że to tylko nagranie. Z niecierpliwością czekają na każdą „Tuptankową” zabawę, więc powtarzam, polecamy.

Tuptaj po angielsku
Autorzy: Miłosz Konarski, Katarzyna Niemiec
Aranżacje: Konarscy Factory – Miłosz Konarski
Zawartość: 2 płyty cd + książeczka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bliżej przedszkola

588 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent