UD

Małe Nutki. Piosenki i zabawy muzyczne dla najmłodszych – recenzja płyty

Płyta muzyczno - edukacyjna: Małe Nutki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Muzyka. Dla jednych źródło radości i zadowolenia, dla innych smutku albo refleksji. Niezależnie od powodów, dla których jej słuchamy, pełni w naszym życiu zasadniczą rolę. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Muzyka wzbogaca ich wyobraźnię, poprawia koncentrację, pomaga rozładować olbrzymią potrzebę ruchu.

Pojawia się jednak pytanie od czego zacząć. Co zaproponować najmłodszym dzieciom, by utwory zaciekawiły, a jednocześnie wspierały rozwój? Proponuję sięgnąć po Małe nutki. Piosenki i zabawy muzyczne dla najmłodszych wydawnictwa Muzyczny Domek.

Małe Nutki to płyta muzyczno-edukacyjna, ułatwiająca wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat muzyki.

Zawiera 18 krótkich piosenek i zabaw wokalnych w wykonaniu Joanny Jabłońskiej oraz 8 utworów instrumentalnych, skierowanych dla dzieci do 4 roku życia. Słowa i muzykę napisała Monika Sowińska. Nawiązuje w nich do znanych dzieciom zwierząt i postaci, m.in. kotów, ptaków, jeży, krasnoludków. Są również pomysły na powitanie czy wprowadzenie przeciwieństw mały-duży, które mogą towarzyszyć dzieciom przez cały dzień.

Różnorodność utworów ułatwia wykorzystanie ich do działań wielozmysłowych – pierwszych zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewu, tańca. Uniwersalność płyty pozwoli również integrować muzykę z innymi formami aktywności dziecka – wzbogacać pozytywne emocje, integrować grupę przedszkolną, zaciekawić najbliższym środowiskiem.

Dużym atutem jest wykorzystanie wyrazów dźwiękonaśladowczych i dostosowanie melodii oraz poleceń do możliwości zabaw z małym dzieckiem. Słowa utworów są jasne, zrozumiałe, a tempo muzyki wolne, ale odpowiednio wkomponowane w proponowane polecenia. Korzystanie z płyty ułatwi booklet dołączony do płyty CD, w którym znajdziemy opis pomysłów do zabaw ilustracyjnych.

Małe nutki. Piosenki i zabawy muzyczne dla najmłodszych to doskonała pozycja dla nauczycieli i rodziców, którzy na co dzień opiekują się najmłodszymi dziećmi, a podczas wspólnej działalności twórczej chcą kształtować wrażliwość na muzykę, poczucie rytmu i świadomość ciała.

Eliza Idczak

Więcej informacji o płycie Małe Nutki na stronie Wydawnictwa Muzyczny Domek.

798 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent