Kluczyki do muzyki, recenzja płyty z piosenkami dla dzieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kluczyki do muzyki, recenzja płyty z piosenkami dla dzieci

Kluczyki do muzyki recenzja płyty dla dzieci, opinie o płytach
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak trudno znaleźć dobrą muzykę dla dzieci. Taką, aby miała dobry tekst, dobrą muzykę, edukacyjne treści i generalnie chciało się ją puszczać dzieciom. No więc, nie jest to takie łatwe. A tu bęc! Fajna muzyka, humorystyczne treści, prawdziwe instrumenty i ładne głosy. O czym mowa? O płycie Kluczyki do muzyki zespołu „4”.

Płyta zawiera kawał dobrej muzyki, która raczej wymyka się sztywnym ramom muzyki dziecięcej, bo może się również podobać dorosłym. Urozmaicona linia melodyczna i szeroki wachlarz głosów oraz instrumentów nie powoduje znużenia słuchacza, ale jak to w przypadku dobrej płyty odkrywamy nowe treści w miarę powtarzania słuchania. Tematyka utworów jest bardzo urozmaicona, a także dobór instrumentów i głosów do poszczególnych piosenek.

W dzisiejszych czasach dobra płyta dla dzieci to skarb. W zalewie tandety, głosów przetworzonych komputerowo, treści wątpliwych językowo, a nawet moralnie potrzeba dobrej muzyki, aby niewprawionego muzycznie słuchacza wyedukować, a jako bazę do onej edukacji mieć dobrą muzykę. Na pewno Kluczyki do muzyki są wartościowym materiałem edukacyjnym i zasługują na odtwarzanie w domu, żłobku, przedszkolu czy szkole. 

Więcej informacji o płycie Kluczyki do muzyki na profilu 4czwórka.

782 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent