Głosem dziecka, recenzja płyty z muzyką i poezją dla dzieci

Głosem Dziecka vol. 1. Premiera płyty laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Głosem dziecka to dwupłytowy album wydany przez Polskie Radio Dzieciom. Znajdziecie na niej kultowe piosenki i wiersze dla dzieci wykonane przez laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom piosenki znajdujące się na płytach nie będą obce, gdyż można je usłyszeć na antenie tego radia. Jeśli do tej pory nie zapoznaliście się z tą stacją radiową, to warto to zmienić. Jest dostępna nie tylko przez radioodbiorniki, ale również przez aplikację i komputer. W ciągu dnia usłyszycie słuchowiska i audycje dedykowane dzieciom, a wieczorem rozmowy specjalistów dedykowane rodzicom.

Utwory znajdujące się w tym albumie to klasyki klasyków takie jak Ptasie radio czy Na straganie. Wiersze są recytowane przez dzieci na płycie drugiej. Utwory zostały wzbogacone o efekty dźwiękowe, dzięki czemu słuchanie ich jest naprawdę przyjemne. Z kolei pierwsza płyta to utwory muzyczne. Znajdziemy tu nie tylko znane dziecięce hity jak Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas, ale też utwory takie jak Raz-dwa z repertuaru Kory czy List do matki śpiewany kiedyś przez Violettę Villas. Muszę przyznać, że w nowych aranżacjach muzycznych i w wykonaniu dziecięcych artystów piosenki te nabierają całkiem innego wymiaru.

Do albumu dołączono spis wszystkich dziecięcych twórców wraz z ich zdjęciami, a także zachętę do tego, by wziąć udział w kolejnej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów. Sądzę, że to świetny sposób na angażowanie dzieci w twórczość artystyczną i wielka szansa dla tych, którzy chcieliby rozwijać swoje sceniczne talenty.

Obecnie na rynku wciąż brakuje wartościowych wydawnictw muzycznych dedykowanych dla dzieci. Głosem dziecka jest zdecydowanie warta uwagi. Prezentuje ona wysoki poziom artystyczny, a przede wszystkim tworzona jest dla dzieci i przez dzieci.

Ewelina Zielińska

Płyta „Głosem Dziecka vol. 1” do nabycia w  sklepie Polskiego Radia.