Posłuchajcie jak śpiewa Kraków – recenzja płyty Krakowskie Mordoki

krakowskie mordoki recenzja płyty
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Słyszycie? Nie, to nie Dzwon Zygmunta. Hejnał Mariacki? Też nie. To Krakowski Chór Dziecięcy, który w figlarnym stylu zabiera nas na wycieczkę po Krakowie. Spakujcie walizki i przygotujcie się na wyprawę pełną tajemnic, zagadek, legend i muzyki.

Krakowski Chór Dziecięcy to grupa przyjaciół, która pod okiem dyrygenta Mateusza Hrynkiewicza rozwija swoje talenty muzyczne. Śpiewając, bawią się muzyką, przedstawiając ją w nowoczesny sposób. Ich podejście do muzyki wywoła uśmiech u każdego.

Po ciepłym przyjęciu płyt Strachy, zmory i upiory oraz Zatrzymany świat przyszła pora na coś zupełnie innego. Krakowskie Mordoki to nowy zbiór 11 utworów, do których muzykę skomponowali Mateusz i Aneta Hrynkiewicz, a teksty napisał Andrzej Piśko. Piosenki nawiązują do krakowskich legend widzianych oczami dziecka. Pośród pierwszych dźwięków odwiedza nas Smok Wawelski, Lajkonik, a nawet Czarna Dama. Nie zabrakło również utworów o Dzwonie Zygmunta, Kościele Mariackim czy Rynku, dzięki czemu piosenki będą doskonałym materiałem dydaktycznym do wykorzystania w placówkach edukacyjnych. Szczególnie, że na stronie internetowej można pobrać również nuty i wersje instrumentalne utworów, a w dołączonej do płyty książeczce znalazło się miejsce na internetowe linki, pod którymi kryją się teksty legend.

Najnowsza płyta Krakowskiego Chóru Dziecięcego cechuje się profesjonalizmem wykonania.

Wielość instrumentów, rytmiczność i wpadająca w ucho melodia wzbudza pozytywne emocje, zachęcając do wspólnego śpiewania. Na uwagę zasługują też chórki, które tworzą dźwiękowo zgodną całość, wzbogacając młodych solistów. Największym atutem płyty jest jednak dziecięca radość, którą słychać od pierwszej do ostatniej nuty. Obecna wesołość ułatwia zapamiętanie tekstów, a tym samym poznanie lokalnych tradycji i zagadek.

W okresie dzieciństwa muzyka odgrywa kluczową rolę. Potrafi poprawić nastrój, zachęca do zabawy. W połączeniu z wartościowym tekstem, który przybliża historię jednego z ważniejszym polskich miast, jest idealnym materiałem do słuchania każdego dnia. Nie czekajcie zatem na lepszą okazję. Sięgnijcie po płytę już teraz. Gwarantuję, że od pierwszych dźwięków na waszych twarzach rozgości się uśmiech, a przy odrobinie szczęścia spotkanie legendarne postaci.

krakowskie mordoki opinia

Eliza Idczak