UD

34 piękne imiona dla dziecka z filmów i bajek

34 piękne imiona z filmów i bajek
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Bywa, że oglądając jakiś film czy bajkę, podoba nam się imię bohatera. Może to być imię zachwycające swoją oryginalnością czy brzmieniem albo też zupełnie klasyczne, które znaliśmy od zawsze. Jeśli jeszcze do tego sympatyzujemy z samą postacią, to film może okazać się doskonałą inspiracją do odkrycia tego jedynego imienia dla Waszego potomka.

By Wam w tym pomóc, przygotowaliśmy listę imion, zaczerpniętych z najróżniejszych filmów, bajek i seriali – mniej i bardziej popularnych.

Piękne żeńskie imiona z filmów, bajek i seriali:

Alicja

Któż z nas nie zna uroczej „Alicji z Krainy Czarów”? Jest to baśń, która doczekała się mnóstwa filmowych adaptacji, w tym chyba najsłynniejszej, z Johnnym Deppem. Imię pasujące do odważnych i żądnych przygód dziewczynek. Więcej o tym imieniu tutaj.

Hermiona

Dość odważny wybór dla fanów Harry’ego Pottera. Warto jednak zwrócić też uwagę na starogreckie pochodzenie tego imienia, wywodzące się od mitologicznego boga Hermesa. Więcej

Luna

To kolejna bohaterka z serii przygód o Harrym Potterze, dość ekscentryczna i marzycielska. Znaczenie imienia jest równie oryginalne, bo oznacza „księżyc„. W 2019 roku imię to nadano 26 dziewczynkom urodzonym w Polsce.

Lena

Jest to imię pochodzenia greckiego, nadane jednej z bohaterek serii „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”. Więcej o imieniu Lena tutaj.

Arya

Coś dla fanów wojowniczej bohaterki serialu „Gra o tron”. W 2019 roku imię to zostało nadane w Polsce 4 razy.

Dorota

Imię bohaterki „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, wielokrotnie ekranizowanej powieści dla dzieci. Dorota znaczy po grecku „dar bogów”, a więcej o tym imieniu możecie przeczytać tutaj.

Nina

Imię bohaterki oscarowego filmu „Czarny Łabędź”. Coraz bardziej popularne, w 2019 roku nadane w Polsce aż 1423 razy.

Tiana

Z bajki „Księżniczka i żaba”. Jest to skrót od rosyjskiego imienia Tatiana, pochodzącego od świętej z III wieku, która została zamęczona w Rzymie za swoje chrześcijańskie wierzenia.

Merida

Imię tytułowej bohaterki bajki „Merida Waleczna”. Merida, której imię pochodzi od celtyckiego słowa „perła”, jest księżniczką, która odmówiła mężczyźnie dyktowania jej życia i wyruszyła w podróż. Doskonałe więc dla dziewczynek niezależnych i broniących swojego zdania.

Elsa

Elsa pochodzi z bijącej rekordy popularności bajki „Kraina lodu”. Nie do końca jednak ta popularność przekłada się na nadawanie imienia Elsa w Polsce – w 2018 roku nadano je czterem dziewczynkom, a w 2019 już ani razu.

Bella

Imię pochodzące z popularnej sagi o wampirach „Zmierzch”. Ale nie tylko – jest to także imię bohaterki bajki „Piękna i bestia”, a znaczy po prostu „piękna”.

Amelia

Tytułowa bohaterka filmu „Amelia” postanawia uszczęśliwiać ludzi. Z pewnością jest doskonałą inspiracją do nadania tego imienia dziecku, co pokazuje jego popularność – jest to imię z pierwszej dziesiątki w Polsce.

Mia

Mia z filmu „Pulp Fiction” może nie być najlepszym wzorem do naśladowania, ale imieniu nie można odmówić uroku.

Leia

Doskonały wybór dla fanów „Gwiezdnych wojen”.

Fiona

Jest to imię ogrzycy ze „Shreka”, ale przyznajmy szczerze – ma w sobie mnóstwo wdzięku, podobnie zresztą jak sama ogrzyca.

Milagros

Czy pamiętacie jeszcze serial „Zbuntowany anioł”? Niegdyś bijący rekordy popularności do tego stopnia, że przygody Milagros nie pozwalały oderwać się od telewizora. Imię oznaczające po hiszpańsku „cud”.

Bianka

Imię z uroczej bajki o dwóch myszkach „Bernard i Bianka”. Więcej o tym imieniu tutaj.

Jaśmina

Spolszczona wersja imienia Jasmine, które nosiła księżniczka z „Aladyna”.

Anastazja

Kolejna bajka, której tytułowa bohaterka nosi przepiękne imię. Z języka greckiego oznacza „zmartwychwstała, wskrzeszona” (od słowa „anastasis”). Więcej o imieniu Anastazja.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Esmeralda

Imię pięknej cyganki z „Dzwonnika z Notre Dame”. Esmeralda ma korzenie łacińskie, a oznacza „szmaragd”.

Matylda

Filmowa Matylda to urocza dziewczynka, z wyjątkowymi zdolnościami. Jej imię można interpretować jako „silna w walce”. Więcej o tym imieniu tutaj.

 

Piękne męskie imiona z filmów, bajek i seriali:

Noah

Imię bohatera filmu „Pamiętnik”, granego przez Ryana Goslinga. Polska wersja to hebrajskie imię Noe, oznaczające „odpoczynek, spokój”.

Bran

W „Grze o Tron” bohater o tym imieniu to osoba o niezwykle dobrym sercu. Bran to walijskie imię, oznaczające „kruk”.

Geralt

Coś z naszej kinematografii, czyli polski serial, który pojawił się na Netflixie, oparty na kultowej sadze Andrzeja Sapkowskiego. Postać Wiedźmina Geralta zainspirowała rodziców 7 chłopców, którym zostało nadane to imię w 2019 roku.

Diego

Imię sympatycznego tygrysa z „Epoki lodowcowej”.

Florian

Imię księcia z „Królewny Śnieżki” Disneya. Florkiem była też rybka w „Małej Syrence”. Więcej o imieniu Florian tutaj.

Kaspian

Imię króla Narnii z serii „Opowieści z Narnii”. W 2019 roku nadane 49 nowo narodzonym chłopcom w Polsce.

Sebastian

Imię głównego bohatera zdobywcy 6 Oscarów, czyli filmu „La la land”. Pochodzi od greckiego słowa sebastos – „dostojny, godny szacunku, święty”.

Bernard

Imię drugiej z myszek z bajki „Bernard i Bianka”. W dawnych dialektach germańskich imię to znaczyło „silny jak niedźwiedź”.

Olaf

Imię uroczego i zabawnego bałwanka z „Krainy lodu”. Więcej o tym imieniu tutaj.

Elliott

Elliott to dziecięcy bohater kultowego filmu „E.T.” Imię to w różnych wersjach (Elliott, Eliot, Elliot) zostało nadane w Polsce w 2019 roku łącznie 12 razy.

Tristan

„Tristan i Izolda” to opera stworzona w 1865 roku i skupiona wokół pary Romeo i Julii, co czyni ją tragiczną historią miłosną, ale oczywiście romantyczną. W 2006 roku ukazał się film o tym samym tytule. Znaczenie imienia „Tristan” to „rycerz”.

Ronald

Imię jednego z bohaterów serii o Harrym Potterze. Rudowłosy czarodziej był bojaźliwy i nieśmiały, ale wyrósł na pewnego siebie i odważnego mężczyznę. Jako szkockie imię dziecka Ronald oznacza „władcę” lub „doradcę”.

Bastian

Imię głównego bohatera magicznego filmu „Niekończąca się opowieść”. Nie jest to imię szczególnie popularne w Polsce. W 2019 roku nadano je 12 razy.

 

Czy macie swoje ulubione filmowe postacie z ciekawymi imionami, które dodalibyście do naszej listy?

Polecamy nasz dział z imionami, gdzie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji!

521 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent