Hermiona
UD

Hermiona - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hermionka
Znaczenie : od imienia boga Hermesa
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Hermiona z Efezu, Hermione Gingold, Hermione Norris
Imieniny : 25 sierpnia i 24 grudnia

Historia i znaczenie imienia Hermiona

Imię Hermiona pochodzi z języka greckiego, od imienia boga Hermesa z mitologii greckiej. Hermiona była córką Heleny i Menelaosa. Hermiona jest żeńskim odpowiednikiem imienia Herman. Jest to także nazwa planetoidy oraz tytuł opery Gioacchino Rossiniego z 1819 roku.

Współcześnie imię stało się bardziej znane ze względu na Hermionę Granger, bohaterkę sagi o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling.

Numerologia imienia Hermiona

Liczba imienia Hermiona to JEDENAŚCIE. Zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. Numerologiczne Jedenastki są kreatywne, zaradne i nowatorskie w działaniu. Doskonale radzą sobie w trudnych sytuacjach, przestrzegając przy tym zasad moralnych.

Jaka jest Hermiona?

Hermiona ma bardzo delikatną naturę, choć nie zawsze okazuje swoje emocje. Jest miłośniczką spokoju, harmonii i symetrii. Często zanurza się w oceany intelektualnych myśli, które pewnego dnia mogą doprowadzić ją do odkrywania dziedzin psychologii czy socjologii. Lubi zadowalać innych, a czasem wydaje się uwodzicielska czy wręcz narcystyczna. Lubi też czuć się potrzebna, a to dzięki jej opiekuńczej naturze, choć zdarza się, że chce robić zbyt wiele i w rezultacie wtrąca się w nie swoje sprawy. Docenia piękne przedmioty i luksus, pragnie stworzyć wygodny i przytulny dom. W wyborze partnera jest bardzo selektywna, a w związku wymagająca i autorytarna.

Znak zodiaku imienia Hermiona

Imię Hortensja doskonale pasuje do osób spod znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny. Są to znaki pasujące do numerologicznej Jedenastki, określające ludzi aktywnych, kreatywnych i wiedzących czego chcą.

209 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent