Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Nina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ninka
Znaczenie : od imion Janina i Antonina
Planeta : Księżyc i Wenus
Znane : Nina Terentiew, Nina Dobrev, Nina Skołuba-Uryga, Nina Simone, Nina Ricci, Nina Andrycz
Imieniny : 14 stycznia

Historia imienia

Imię Nina ma niejasną etymologię. W Polsce bywało zdrobnieniem dla imienia Janina lub Antonina, a obecnie funkcjonuje jako samodzielne imię. Być może pochodzi od imienia Ninos, noszonego przez mitycznego założyciela imperium asyryjskiego i Niniwy, starożytnego miasta w północnej Mezopotamii. Patronka tego imienia, czyli święta Nina, przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji.

Znaczenie imienia Nina

Zdrobnienie od imion Janina i Antonina

Numerologia imienia Nina

W numerologii imieniu Nina odpowiada DWÓJKA.

Jaka jest Nina?

Nina jest dość sprzeczną osobą, ponieważ mają na nią wpływ dwie antagonistyczne liczby – numerologiczna Jedynka i Dwójka. Jedna to tendencja niezależna i autorytarna, a druga bardziej zależna, pojednawcza i bierna. Takie zależności sprawiają, że Nina wydaje się dość zagadkowa. Te dwie energie mogą także harmonicznie współistnieć i w tym przypadku, Nina może być opisana jako żelazna pięść w jedwabnej rękawiczce. Choć zazwyczaj bywa uważnym na innych słuchaczem, potrafi być także dość egoistyczna, oscyluje pomiędzy stawianiem siebie w centrum a bezinteresownością dla innych. Jest bardzo wrażliwą duszą, jednak nie jest to takie oczywiste, ponieważ ma skłonność do tłumienia emocji do takiego momentu, że bywa posądzona o zdystansowanie, zimno i obojętność – szczególnie, że nie lubi okazywać żadnych oznak słabości. Jej pewna, dumna i dostojna postawa to nic innego, jak fasada, ukrywająca jej głęboko emocjonalną naturę.

Jako dziecko, Nina naprzemiennie wykazuje potrzebę autonomii i niezależność oraz ekstremalnej zależności od domu i rodziny.

Znak zodiaku imienia Nina

Imię Nina odpowiada zodiakalnym Bykom, Rakom, Wagom oraz Rybom.

Gwiazdy i sławne osoby, które nadały swojej córce imię Nina:

Eva Maria Hagen,

Dorota Naruszkiewicz,

Wojciech Fibak,

Katarzyna Bonda

150 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent