UD

Antonina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nina, Tosia, Antosia, Tośka
Znaczenie : od rzymskiego nazwiska rodowego Antonius
Planeta : Wenus
Znane : Antonina Domańska, Antonina Krzysztoń
Imieniny : 28 grudnia

Historia imienia

Antonina bywa poufale nazywana Niną, Tosią lub Tunią. Imię to, tak samo jak Antoni pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie żył ród Antoniuszów. Najbardziej znaną Antoniną jest Maria Antonina, Bogu ducha winna francuska królowa, którą ścięli miłośnicy postępu i rewolucji.

Znaczenie imienia Antonina

Antonina – od rzymskiego nazwiska rodowego Antonius.

Numerologia imienia Antonina

Liczba imienia Antonina to DWA. Dwójkę mają w imieniu nosiciele pokoju, zgody i miłości. Wibracje tego imienia są doskonale zgodne z cechami tej liczby.

 Jaka jest Antonina?

Już samo brzmienie imienia Antonina jest łagodne i od razu budzi sympatię. Bo jak można czuć się źle u boku Niny, Tośki, a tym bardziej Tuni? Antoniny wpływają na ludzi jak oliwa na wzburzone fale. Nie można się na nie złościć ani gniewać. Działają rozbrajająco. Mają dar wygaszania napięć, przywracania pokoju; potrafią przywołać do ładu nerwusów i bałaganiarzy. Ich wewnętrzny spokój i równowaga udziela się otoczeniu. Są miłośniczkami sztuki i poezji i lubią się otaczać ładnymi drobiazgami. Kochają dom i znają się na sztuce jego prowadzenia. Uwielbiają przyjmować gości. W swoich mężczyznach zakochują się od pierwszego wejrzenia i nie dręczą ich wygórowanymi wymaganiami. Są ostoją porządku i bezpieczeństwa w rodzinie. W imieniu Antonina zakodowana jest pamięć pradawnych ideałów (może rodem jeszcze ze starożytnego Rzymu), w myśl których kobieta znała swoje miejsce w życiu i w porządku świata, nie buntowała się przeciw swojemu powołaniu i potrafiła czerpać z niego radość.

 Znak zodiaku imienia Antonina

Antonina to imię przede wszystkim dla łagodnych i przyjacielskich Byków, oraz dla Wag, czyli drugiego znaku planety Wenus. Chętnie przyjmą też je za swoje Raki, Ryby i Lwy (a raczej Lwice). W Pannie i Koziorożcu imię to wyzwoli zbyt silne przywiązanie do materialnej sfery życia, a pozostałe znaki mogą je uznać – z różnych powodów – za zbyt mało zgodne z własną naturą.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Antonina:

 Szymon Bobrowski

 Łukasz Golec

 Magda Steczkowska

 Grzegorz Turnau

Andrzej Deskur

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

808 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent