UD

Esmeralda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Esmeraldka
Znaczenie : szmaragd
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Esmeralda Santiago, Esmeralda Negrón, Esmeralda Moya Cañas, Esmeralda Ruspoli
Imieniny : 8 sierpnia

Historia imienia

Imię Esmeralda wywodzi się z łaciny, a oznacza „szmaragd”. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Smaragd (lub Szmaragd), podobnie jak imię świętego będącego patronem imienia. Najbardziej popularną postacią fikcyjną noszącą te imię jest oczywiście Esmeralda, piękna cyganka, bohaterka powieści Wiktora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu”.

Znaczenie imienia Esmeralda

Esmeralda oznacza „szmaragd”.

Numerologia imienia Esmeralda

Zgodnie z numerologią, imieniu Esmeralda odpowiada liczba SZEŚĆ.

Jaka jest Esmeralda?

Esmeralda jest dość powściągliwą osobą, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że wręcz chłodną. Nie okazuje otwarcie swoich emocji, a jej podejście do życia jest raczej praktyczne. Sfera materialna ma dla niej duże znaczenie. Lubi otaczać się ładnymi przedmiotami, kolekcjonuje błyskotki i ozdoby. Jest uparta i zdeterminowana, więc jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, to za wszelką cenę dąży do jego osiągnięcia. Nie lubi ludzi niezdecydowanych, sama dość szybko podejmuje decyzje, czasem wręcz nazbyt pochopnie. Jest impulsywna i nieco nerwowa. Przywiązuje dużą wagę do wyglądu, zarówno swojego jak i otaczających ją osób. Ważne jest dla niej, by się podobać innym, spędza więc dużo czasu pielęgnując swą urodę.

Jako dziecko Esmeralda jest wrażliwa i ma tendencję do odgrywania niezrozumianej ofiary, przeważnie oskarżając swoje rodzeństwo o jej niesprawiedliwe traktowanie. Warto nie wzmacniać takich zachowań, najlepiej je ignorując.

Znak zodiaku imienia Esmeralda

Imię Esmeralda najlepiej pasuje do dziewcząt urodzonych w znaku Strzelca. Równie dobrze sprawdzi się dla osób spod znaku Byka.

Gwiazdy i sławne osoby, które nazwały córkę Esmeralda:

Ryan Gosling i Eva Mendes

537 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent