Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Noe - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Noeś, Noelek
Znaczenie : odpoczynek, spokój
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : biblijny Noe, Noe Canjura, Noah Wyle, Noah Joad
Imieniny : 31 maja i 18 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Noe

Wszyscy znamy biblijnego Noe i jego Arkę. Pojawia się on w biblijnej Księdze Rodzaju, jako człowiek tak prawy i sprawiedliwy, że Bóg postanawia ocalić go wraz z rodziną i zwierzętami z wielkiego potopu, który zsyła w celu zagłady ludzkości. Imię Noe ma więc pochodzenie hebrajskie, a oznacza „odpoczynek, spokój”. Nie jest popularne w Polsce, dużo bardziej we Francji (Noé) i w krajach angielskojęzycznych (Noah). Żeński odpowiednik to Noemi lub Noa.

Numerologia imienia Noe

Liczba imienia Noe to numerologiczna SIÓDEMKA, opisująca osoby głęboko mistyczne, z wielce rozwiniętą duchowością. Mówi się, że działają „na innych falach”.

Jaki jest Noe?

Noe lubi spędzać czas samotnie, zagłębia się wówczas w dociekania filozoficzne, religijne i duchowe. Pragnie odnaleźć „rzeczywistą prawdę”  i sens istnienia. Nieustannie próbuje zrozumieć ludzką naturę, nasze miejsce we wszechświecie i tajemnicę życia w ogóle. Cechuje się wysoką inteligencją, do tego emanuje taką tajemniczością, że wiele osób go po prostu nie rozumie.

Uwielbia przebywać na powietrzu i otaczać się naturą. Jest zapalonym obserwatorem, potrafi dostrzec każdy szczegół. Jego wrażliwość i duchowość pozwalają mu na rozwój w sferze artystycznej, a jego intelekt i spostrzegawczość pozwalają także na karierę naukową.

Jako dziecko jest ciekawy świata, ale preferuje obserwować go z dystansem. Nie lubi tłumów i zwracania na siebie nadmiernej uwagi. W szkole, choć zna odpowiedzi, woli je zachować dla siebie. Nie przepada za publicznymi wystąpieniami, choć nie ma trudności, by je odpowiednio przygotować.

Znak zodiaku imienia Noe

Imię Noe najbardziej pasuje do osób urodzonych w znaku Strzelca, Wodnika, Bliźniąt oraz Ryb. Są to znaki oddające wszechstronny charakter tego imienia.

162 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent