UD

Olaf - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Olafek
Znaczenie : umiłowany przez bogów (lub inne)
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Olaf Lubaszenko, Olaf I Tryggvason
Imieniny : 29 lipca

Historia i znaczenie imienia Olaf

Olaf jest imieniem pochodzenia skandynawskiego. Jego pierwotna forma to Aslaf. Wywodzi się od słów „as” (czyli bóg z dynastii bogów nordyckich)  i „laf”, czyli miłość. Może oznaczać „umiłowany przez bogów”. Inne źródła podają, że imię Olaf znaczy „syn starego człowieka” lub „dziecko zapowiedziane przez boga”.

Numerologia imienia Olaf

Liczba imienia Olaf równa się SIEDEM. SIÓDEMKI mają głęboki wgląd w siebie i w swój wewnętrzny świat.

Jaki jest Olaf?

Olaf to niezwykle enigmatyczna postać, która wydaje się być poza zasięgiem ludzkiego rozumienia. Jedyne co można o nim na pewno powiedzieć, to różni się od większości ludzi i jest często źle rozumiany przez tych, którzy mają tendencję do uważania go za ekscentrycznego. Olaf rzeczywiście jest bardzo introwertyczny i ma skłonność do introspekcji. Bywa niespokojny i skłonny do zmartwień, poszukując odpowiedzi na metafizyczne refleksje – brak rozwiązań budzi w nim niepokój i udrękę. Bardzo emocjonalny i nadwrażliwy, ukrywa się za zimną, zdystansowaną, a nawet cyniczną i sarkastyczną postawą. W obliczu emocji często reaguje humorem lub drwiną, jest to jego instynkt ochronny. Jego osobowość może w pełni zamanifestować się po osiągnięciu dojrzałości i nabyciu pewnej mądrości, mógłby wówczas być prawdziwym filozofem. Jednak do tego czasu nieśmiałość, zahamowanie, strach i wycofanie się ze świata, będą częścią jego charakteru.

Jako dziecko Olaf jest nieśmiały i ma trudności w kontaktach z innymi dziećmi. Potrzebuje bezpiecznego, wspierającego środowiska rodzinnego.

Znak zodiaku imienia Olaf

Imię Olaf będzie doskonałym wyborem dla osób urodzonych pod znakiem Strzelca i Ryb.

360 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent