Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Zapomniane, polskie imiona naszych babć i dziadków

stare zapomniane polskie imiona
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jakie są jeszcze zapomniane, piękne, polskie imiona, które nosiły nasze babcie i dziadkowie?

Coraz więcej rodziców wybiera dla swoich dzieci imiona stare i klasyczne. Skąd taki trend? Przede wszystkim stąd, że tradycyjne, polskie imiona są piękne – szkoda, aby zniknęły z duchem czasu. Rodzice przyznają również, że jest to również ich rodzaj buntu i krytyki dla bardzo nowoczesnych, światowych imion, jakie jeszcze jakiś czas temu królowały na listach najpopularniejszych imion dziecięcych. Tymczasem Polska ma piękną tradycję i pełne uroku imiona, które z dumą powinny być nadawane kolejnym pokoleniom, a nie kurzyć się w starych dowodach osobistych. Tradycyjne imiona to również sposób na uczczenie pamięci bliskich osób z naszego najbliższego otoczenia lub ludzi ważnych dla nas sentymentalnie.

Moda na klasyczne, tradycyjne imiona

Jakiś czas temu Staś i Marysia stanowili rzadkość na podwórku. Imiona takie sprawiały zatem, że dziecko wyróżniało się na tle dzieci o nowoczesnych imionach. Moda na powrót do źródeł sprawiła jednak, że jeśli dziś zawołamy na podwórku Franka – odwróci się kilku chłopców. Czy znaczy to więc, że skoro podoba nam się trend powrotu do źródeł, a stare, klasyczne imiona wydają nam się cudowne i dźwięczne, jesteśmy zmuszeni skazać nasze dzieci na anonimowość? Niekoniecznie. Jest jeszcze wiele zapomnianych, pięknych, polskich imion, które z dumą nosiły nasze babki i dziadkowie. Może warto poszukać głębiej, by odkryć lekko zakurzoną, oryginalną i tradycyjną polską perełkę, która idealnie pasować będzie do naszego dziecka?

Zapomniane, piękne, polskie imiona żeńskie:

Eugenia

oznacza kobietę szlachetną, bardzo zdolną, samodzielną, pełną uczuć, ekspresyjną, przebojową i praktyczną.

Prakseda

kobieta twórcza, bardzo inteligentna, dowcipna i towarzyska. Pewna siebie romantyczka, lojalna, cechuje ją erudycja i ujmujący dar wymowy.

Waleria

to kobieta bardzo mądra, o rozwiniętym poczuciu własnej wartości, bardzo empatyczna i opiekuńcza, wierna i oddana w związkach, zaangażowana w pracy.

Konstancja

niezwykle dynamiczna kobieta, perfekcjonistka, dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach, jest stała w uczuciach i przywiązaniach.

Klementyna

kobieta stateczna, cudowna matka i wspaniała żona, lubi życie uporządkowane, nie znosi chaosu, jest spokojna, bardzo wrażliwa i empatyczna.

Stefania

to kobieta bardzo sumienna i obowiązkowa, pełna pogody ducha i szalonych pomysłów, łatwo zwraca na siebie uwagę, ma umiejętności aktorskie, które wykorzystuje na co dzień.

Franciszka

kobieta skryta i nieśmiała, jednak bardzo wszechstronna, wytrwała i skuteczna w działaniu. Jest bardzo sumienna i pracowita, bardzo potrzebuje bliskich, oddanych osób.

Zapomniane, piękne, polskie imiona męskie:

Klemens

mężczyzna szlachetny, bardzo uczciwy, sprawiedliwy i obiektywny. Cechuje go duża wrażliwość, otwartość i ciekawość świata.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Jaromir

mężczyzna dowcipny, towarzyski, ambitny – stawia sobie jasno określone cele, jest rzetelny i skuteczny w pracy, a także bardzo lojalny.

Witosław

mężczyzna o silnej pozycji społecznej, zaangażowany w sprawy innych, ma predyspozycje do kierowania ludźmi, obdarzony jest sporą intuicją i empatią.

Radomir

niepoprawny optymista, bardzo towarzyski, pełen entuzjazmu i pogody ducha, lubi przyciągać uwagę i błyszczeć w tłumie.

Hieronim

bardzo inteligentny, kreatywny, twórczy i innowacyjny, realista, bardzo pracowity, dokładny i punktualny, bywa jednak uparty.

 

Moda na klasyczne, polskie imiona w pełni. Może zatem już niedługo również te zapomniane, piękne polskie imiona przestaną kurzyć się w starych dowodach osobistych i zyskają nowe życie?

387 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent