UD

Jakie imiona nadają swoim dzieciom polscy celebryci?

imiona dzieci polskich celebrytów
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Życie celebryty to nie zawsze prosta sprawa. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi ochrona prywatności swojej, czy swoich dzieci. Imiona naszych dzieci znać będzie nasze najbliższe otoczenie – imiona dzieci gwiazd są jednak na językach całego kraju. Wiele osób się na nich wzoruje, wiele wręcz przeciwnie – stawia je, jako przykład do nienaśladowania. Jakie imiona nadają swoim dzieciom polscy celebryci? Wyróżnić można trzy główne trendy.

Bardzo oryginalne, wyróżniające się imiona

Jakiś czas temu przeważał nurt oryginalności. Śledząc kolejne narodziny dzieci polskich celebrytów przecieraliśmy coraz bardziej oczy ze zdziwienia. Do oryginalnych imion polskich gwiazd możemy z pewnością zaliczyć imiona dzieci Michała Wiśniewskiego – Xavier, Fabienne, Etiennette, Vivienne, a także imię syna Doroty Gawryluk – Nikon. Listę tę dopełniają z pewnością imiona dzieci Katarzyny Figury – Koko Claire i Kaszmir Amber. Dorota Czaja ma syna o imieniu Leo. Natalia Siwiec nazwała swoją córeczkę Mia. Córka Katarzyny Skrzyneckiej to Alika Ilia, córki Magdy Modrej to Mia i Lea, a córki Macieja Maleńczuka to Elma i Irma.

Skąd pomysły na takie imiona? Czy przeważała faktycznie tylko chęć oryginalności i wyróżnienia się z tłumu? A może były ku temu inne powody? Jakie jest pochodzenie i znaczenie tych oryginalnych imion? O to należałoby zapytać samych celebrytów. Nikon, to np. imię prawosławnego świętego, a imiona Koko Claire i Kaszmir Amber mają nawiązywać do indiańskich przodków ojca dziewczynek.

Klasyczne, tradycyjne polskie imiona

Bardzo popularny jest ostatnio wśród polskich celebrytów powrót do źródeł. Gwiazdy chętnie wybierają ponadczasowe imiona dziadków i pradziadków, znane z historii i polskiej kultury. Coraz modniejsze stają się zatem imiona, które jeszcze parę lat temu były spotykane jedynie u starszego pokolenia. Dzieci otrzymują klasyczne, tradycyjne, polskie imiona jak Bogna Sylwii Grzeszczak, Henryk Michała Żebrowskiego, Zofia Małgorzaty Sochy, Helena Piotra Rubika, Barbara Anny Guzik, Janina Macieja Dowbora, Stanisław Małgorzaty Rozenek, Mirosława Olgi Borys, Bronisława Pawła Zamachowskiego, Stefania Anny Muchy. Niedawno urodził się również synek Filipa Chajzera – otrzymał piękne imię Jerzy.

Proste imiona

Pozostają jeszcze gwiazdy, które wybierają dla swoich dzieci proste, ładne imiona, które nadawane są wielu dzieciom w Polsce. Bez względu na panującą modę, a według własnych upodobań. Małgorzata Foremniak ma córkę o imieniu Ola, Edyta Jungowska nazwała syna Wiktor, a Katarzyna Dowbor ma syna Macieja. Syn Tamary Arciuch to Krzysztof, a córka Piotra Najsztuba to Urszula. Córeczka Otylii Jędrzejczak została nazwana Marcelina, Modą nie kierowali się również w wyborze Robert i Anna Lewandowscy. Swoją córeczkę nazwali Klara i bardzo prawdopodobne, że już niedługo imię to będzie w czołówce popularnych imion nadawanych dziewczynkom.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Popularność celebrytów często przerzucana jest również na ich dzieci.

Od małego są one już w świetle reflektorów i na językach milionów. Jakie imiona nadają swoim dzieciom polscy celebryci? Czym kierują się w wyborze imienia? Zauważyć można trzy przeważające trendy. Jednak o samo pochodzenie imienia należałoby zapytać każdą gwiazdę osobno. Pamiętajmy, że celebryci to tacy sami ludzie jak my – tylko, że znani. W wyborze imion dla swoich dzieci kierują się tym samym, co my. Jedni chcą się wyróżnić, inni lubią imiona tradycyjne, jeszcze innym zależy, by imię nawiązywało do korzeni, szczególnego znaczenia… Różnica jest jednak taka, że ich decyzje w wyborze imienia dla dziecka zna i komentuje cała Polska. Taka jest cena popularności.

 

561 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent