Wiktor
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wiktor - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wiktorek
Znaczenie : zwycięzca
Planeta : Saturn
Znane : Wiktor Hugo, Wiktor Juszczenko, Wiktor Niedzicki, Wiktor Zborowski, Wiktor Zin
Imieniny : 6 marca, 17 października

Historia imienia

Victor to po łacinie „zwycięzca”. Ale gdy się wsłuchać magicznym uchem w wibracje tego imienia, to wcale nie kojarzy się z nim obraz triumfującego wodza. Wiktor, jeżeli już odnosi zwycięstwo, to wcale nie dzięki śmiałym i ryzykownym posunięciom, lecz raczej dzięki starannym, drobiazgowym przygotowaniom i obliczeniu każdego kroku.

Znaczenie imienia Wiktor

Victor to po łacinie „zwycięzca”

Numerologia imienia Wiktor

Dzieje się tak, gdyż liczbą jego imienia jest CZWÓRKA – liczba ludzi mocno trzymających się ziemi, polegających na tym, co da się zmierzyć i wyliczyć; często przesadnie ostrożnych i dalekich od porywów fantazji.

Jaki jest Wiktor?

Wiktorowie zwykle mają solidne zainteresowania, jak prawo, historia czy ekonomia; chętnie obierają karierę w nauce lub w administracji. Nie razi ich, że trzeba stawiać się na ósmą rano, co dzień wiązać krawat i w porę wracać z urlopu. Rodzina także znajduje się wśród najważniejszych ich wartości. Jeśli coś możemy zarzucić nosicielom tego imienia, to może tylko pewien niedostatek fantazji i zbyt późne śmianie się z dowcipów.

Znak zodiaku imienia Wiktor

Wśród znaków zodiaku imię Wiktor kojarzy się przede wszystkim z upartym i realistycznie myślącym Koziorożcem, z zapobiegliwą Panną, z praktycznym Rakiem, z wolnym od złudzeń Skorpionem. My, Polacy, umieliśmy zwyciężać, ale często nie potrafiliśmy wykorzystać swoich zwycięstw jak należy. Brakowało nam wytrwałości i skupienia. Być może dlatego, że zbyt mało było wśród nas… Wiktorów.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Wiktor:

 Edyta Jungowska

 Joanna Trzepiecińska

 Artur Żmijewski

 Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

361 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent