UD

Nikon - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nikonek
Znaczenie : zwycięstwo
Planeta : Neptun i Uran
Znane :
Imieniny : 23 marca i 26 listopada

Historia i znaczenie imienia Nikon

Imię Nikon ma korzenie w języku greckim i wywodzi się od słowa „nike”, co oznacza „zwycięstwo”. Imię to największą popularnością cieszyło się u prawosławnych Słowian wschodnich.

Numerologia imienia Nikon

Imię Nikon to numerologiczna DZIEWIĄTKA, związana z życiową mądrością i wiedzą.

Jaki jest Nikon?

Bez wątpienia jego obecność uspokaja, a jego osoba nie pozostawia obojętnych uczuć. Spokój, opanowanie i wyważenie – istotne jest dla niego, by przynosić szczęście tym, którzy go otaczają. By osiągnąć swoje cele, nie waha się użyć kilku potężnych broni – uśmiechu, przychylności, życzliwości, taktu, dyplomacji, a czasem przebiegłości. Ma naturalną skłonność do piękna i perfekcji, jest skrupulatny i bardzo wrażliwy na swoją odpowiedzialność wobec rodziny, którą obawia się rozczarować. Ma wrażliwą, emocjonalną i intuicyjną duszę, która jest przez większość czasu odważna i zdeterminowana. W obliczu wrogości lub gdy czuję się niezrozumiany, zniknie do swojego wewnętrznego sanktuarium świata marzeń. Jak można się domyśleć, ma naturę kochanka, a nie wojownika. Jest zdolny do wielkich osiągnięć, może zdecydować się zaangażować w różne ruchy i stowarzyszenia, głównie o charakterze humanitarnym, politycznym lub artystycznym.

Kiedy jest dzieckiem, lepiej nie nadużywać jego mądrości dając mu zbyt dużo obowiązków, które mogą go za bardzo przytłoczyć – granica pomiędzy oddaniem i poświęcaniem samego siebie jest bardzo cienka.

Znak zodiaku imienia Nikon

Do imienia Nikon najbardziej pasują znaki wodne – Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb, w których nadrzędne znaczenie ma intuicja, wrażliwość i empatia.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Nikon:

Dorota Gawryluk

315 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent