Weleda
Weleda Baby

Urszula - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ula, Ulka
Znaczenie : mała niedźwiedzica
Planeta : Mars
Znane : Urszula Dudziak, Urszula Grabowska, Urszula Radwańska, Urszula Sipińska
Imieniny : 21 października

Historia imienia

W samym imieniu i w legendzie imienia Urszula wiele wskazuje na północ, czyli krainy, gdzie panują surowe chłody, a życie, choć niełatwe, pełne jest przygód. Imię to pochodzi od łacińskiego słowa ursus, czyli „niedźwiedź”. Imię Ursus nosił siłacz z powieści „Quo vadis” Sienkiewicza, a od niego nazwano tak miejscowość w której zbudowano fabrykę traktorów. „Niedźwiedzich” imion jest więcej – Artur, Arkadiusz, Bruno, Bernard – i wszystkie wskazują na to, że nasi przodkowie z dawnej, dzikiej, północnej Europy otaczali kultem niedźwiedzia. Strefę podbiegunową nazwano Arktyką, czyli (z greckiego) – „Krainą Niedźwiedzi”, a gwiazdozbiory, które pokazują na niebie północ – Wielką i Małą Niedźwiedzicą. Również święta Urszula, patronka Kolonii w Niemczech, przybyła tam statkiem z północy, zza morza, wraz z gromadą swych towarzyszek.

Znaczenie imienia Urszula

Mała niedźwiedzica.

Numerologia imienia Uszula

Litery w imieniu Urszula układają się w liczbę JEDEN, liczbę pionierów, którzy w pojedynkę przecierają szlaki.

Jaka jest Urszula?

Zgodnie z tym, co da się wyczytać z ich imienia, Urszule są aż do przesady samodzielne i kierują swoim losem tak, aby znaleźć się w miejscach, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza i o wszystko trzeba się starać samemu – od początku. Wiele pań noszących to imię porzucało ciepłe domy i wygodne posady, aby zacząć od nowa gdzieś w Bieszczadach, na Suwalszczyźnie lub w chłodnej Kanadzie. Urszulom do szczęścia konieczne jest poczucie, że są potrzebne i robią coś, w czym nikt ich nie wyręczy. Potrzebują też w życiu solidnej porcji trudnych zadań do rozwiązania. Kiedy jest zbyt łatwo, nie są do końca sobą. Są ambitne i odpowiedzialne, lubią też widzieć wyniki swoich starań. Chętnie kierują budową domu i sadzeniem drzew. Wydaje się, że z natury lepiej się realizują na wsi i w otoczeniu przyrody niż w typowo miejskim środowisku. Urszule długo pozostają młode. Szczyt swoich możliwości osiągają koło pięćdziesiątki, a i w późniejszym wieku nie mają zamiaru wchodzić w rolę typowej babci. Kobiety o tym imieniu całe życie spędzają na wysokich obrotach!

Znak zodiaku imienia Urszula

To surowe imię najlepiej pasuje do marsowego znaku Barana, jak również do urodzonego zimą Koziorożca. Również Strzelec, Panna i Wodnik mają duże szanse, aby rozwinąć się zgodnie z właściwościami tego imienia. Ze względu na wiejsko-przyrodnicze zainteresowania zadowolona będzie ze swego imienia Urszula Rak. Najmniej odpowiednie jest to imię dla łagodnych Wag i Byków. U Lwów i Bliźniąt może powodować napięcia z powodu nadmiernej ambicji, zaś Skorpion i Ryby mogą zbytnio stronić od ludzi.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

714 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent