UD

Mia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mijka, Misia
Znaczenie : moja
Planeta : Merkury
Znane : Mia Farrow, Mia Wasikowska, Mia Kirshner
Imieniny : 2 lutego

Historia imienia Mia

Imię Mia nie ma jasno określonych korzeni. Można się ich doszukiwać w języku hebrajskim i w łacinie, gdzie podobnie jak w języku włoskim, słowo „mia” oznacza „moja”. Jest to także imię pochodne od imienia Maria oraz zdrobnienie imion Emilia i Amelia. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych imion w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

Znaczenie imienia Mia

W łacinie i w języku włoskim imię Mia oznacza „moja”. Natomiast w pochodzeniu słowiańskim, łączy się je ze słowem „mila”, co znaczy „ukochana”, „luba”.

Numerologia imienia Mia

Liczbą imienia Mia jest PIĘĆ. Jest to liczba charakterystyczna dla osób ekspansywnych, skłonnych do przygód, niezależnych i konstruktywnych

Jaka jest Mia?

Osoby o imieniu Mia uwielbiają zmiany, przygody i emocje. Są dynamniczne, wizjonerskie i wszechstronne, konstruktywnie wykorzystują wolność działania. Walczą o to, by nie zostać ograniczane schematami i konwenansami. Zwykle są optymistycznie nastawione do świata, pełne energii i inteligentne. Z łatwością znajdują przyjaciół. Uwielbiają być w centrum uwagi, czasem wręcz narzucają się ze swoją osobowością. Bywają także zmienne, niespokojne, nieporządne i buntownicze. Chcą być zawsze najlepsze w tym, co robią, przez co trudno pogodzić im się z porażkami.

Znak zodiaku imienia Mia:

Imię Mia doskonale pasuje do osób urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Są to znaki ludzi odważnych i aktywnych w działaniu.

Gwiazdy które nadały swoim dzieciom imię Mia:

Magda Modra, Natalia Siwiec, Marcin Lewandowski

372 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent