UD

Lena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lenka, Lencia
Znaczenie : od imienia Magdalena lub Helena
Planeta : Wenus
Znane : Lena Horne, Lena Dunham, Lena Gercke, Lena Headey, Lena Jinnegren, Jelena Katina, Lena Olin, Lena Philipsson, Lena Szurmiej
Imieniny : 21 lutego, 21 maja, 22 lipca, 18 sierpnia, 28 września, 10 listopada

Historia imienia

Imię Lena jest usamodzielnioną formą zdrobnienia greckich imion Magdalena lub Helena. W Polsce forma Lena jest imieniem po raz pierwszy zanotowanym w 1418 roku, jako wersja imienia Helena lub imienia męskiego – Leonard, a także Leonid i Leon.

Imię Lena jest imieniem popularnym w krajach skandynawskich i słowiańskich. W Rosji występuje tylko jako zdrobnienie od imienia Yelena.

Znaczenie imienia Lena

Od imion Magdalena lub Helena.

Numerologia imienia Lena

Imię Lena to numerologiczna PIĄTKA, zwiastujące popularność i wpływowość.

Jaka jest Lena?

Jaskrawa, śmiała, raczej autorytarna i porywcza, nie można określić jej jako zdyscyplinowanej czy łatwo przystosowującej się. Lena ma tendencje do despotyczności, wyniosłości i dumy. Wyjątkowo pewna siebie, ma zwykle duże ambicje, szczególnie, że jest wrażliwa na zewnętrzne oznaki bogactwa. Takie skłonności, połączone z determinacją do sukcesu, prowadzą Lenę do ciągłego poszukiwania rzeczy większych, lepszych i potężniejszych. Może mieć problemy z usiedzeniem w miejscu lub nierobieniem niczego przez dłuższy czas, ponieważ zazwyczaj jest aktywna i dynamiczna. Jednakże rezultaty nie zawsze sprostają jej staraniom, bo jej życie często bywa zdezorganizowane, a jej umysł równie nieuporządkowany. Ta dociekliwa kobieta pragnie poznać niemal wszystko, jednakże łatwo przeskakuje z jednego tematu na inny, niekoniecznie docierając do jego sedna. Docenia wolność i jest zatwardziałą feministką.

Znak zodiaku imienia Lena

Imię Lena polecane jest dla dziewczynek spod znaku Barana, Lwa i Wag, powiązanych z odważnym działaniem.

Gwiazdy, które dały swojej córce imię Lena:

Tomasz Karolak i Viola Kołakowska,

Anna Dereszowska i Piotr Grabowski,

Maria Seweryn

675 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent