UD

Magdalena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Madzia, Magda, Magdusia
Znaczenie : z miasta Magdala
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Magdalena Abakanowicz, Magdalena Cielecka, Magda Femme, Magdalena Gessler, Magdalena Mołek, Magdalena Różczka, Magdalena Samozwaniec, Magdalena Schejbal, Magdalena Stużyńska, Magdalena Walach, Magdalena Wójcik, Magdalena Umer, Magdalena Zawadzka
Imieniny : 27 i 29 maja, 22 lipca

Historia imienia

Magdalena, a właściwie Maria Magdalena, nazywała się owa uczennica Jezusa, która pierwsza zobaczyła swego Mistrza w ogrodzie po tym, jak powstał z martwych. Pochodziła z miasteczka Magdala (co znaczy „wieża”) koło Nazaretu. Stad się wziął jej przydomek, a potem imię „Magdalena”, czyli „z Magdali”. Była z pewnością blisko związana z Jezusem. Z Galilei przywędrowała wraz z nim do Jerozolimy, gdzie była świadkiem Jego śmierci. Niektórzy sądzą (chociaż nie jest to w Biblii powiedziane), że ona właśnie była ową jawnogrzesznicą, której Jezus nie pozwolił zatłuc kamieniami. Istnieje też inna legenda: jakoby Maria z Magdali była Jezusa… żoną. Wiele różnych opowieści, bardziej romantycznych niż prawdziwych, wiąże się z tą postacią.

Znaczenie imienia Magdalena

Magdalena – kobieta z miasta Magdala.

Numerologia imienia Magdalena

Liczba imienia Magdalena równa jest DZIEWIĘĆ. Dziewiątka oznacza ludzi, którzy potrafią iść za głosem serca, zdolni są do poświęceń na rzecz szczytnych celów, do niesienia innym pomocy i tworzenia natchnionych dzieł. A wśród imion-dziewiątek imię Magdalena, podobnie jak Maria, związane jest z potęgą uczuć, zdolnością do wielkich namiętności i wielkiego oddania.

Jaka jest Magdalena?

Magdaleny są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega, ale jednocześnie nie ulegają złudzeniom, mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz – co rzadko idzie w parze – niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni: w takim samym stopniu pociągają je rzeczy idealne – poezja, sztuka i filozofia, co sprawy tego świata – rywalizacja, pieniądze i seks. Oddają się jednemu i drugiemu i nie dzielą swojego życia na osobne szufladki. Uroda Magdalen tkwi głównie w witalności. Zdarza się, że silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki. Małżeństwo i dom nie są raczej dla Magdalen celem samym w sobie. Ich celem jest życie na wysokich obrotach. Uwaga, panowie: tym kobietom trzeba umieć sprostać!

Znak zodiaku imienia Magdalena

Znakiem zodiaku, który najlepiej współdziała z imieniem Magdalena, jest Skorpion. Tuż za nim idą Ryby, szczególnie urodzone w drugiej połowie marca. Dobrze też z tym imieniem będą się czuły takie ruchliwe i dynamiczne znaki, jak Lew, Wodnik i Baran. Bliźnięta i Strzelce pod wpływem tego imienia mogą chcieć w życiu zbyt wiele rzeczy jednocześnie. Dla spokojnych Koziorożców, Byków, Raków – a zwłaszcza dla Panien – to imię jest mniej odpowiednie.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

162 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent