Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Leonard - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Leo, Leoś
Znaczenie : silny jak lew
Planeta : Merkury
Znane : Leonard Bernstein, Leonard Cohen, Leonardo DiCaprio, Leonardo da Vinci, Lenny Kravitz, Leonard Pietraszak
Imieniny : 30 marca

Historia imienia

 Tak dawni Germanowie nazywali swoich synów, aby imię związane z dzikim zwierzem przysparzało im ich mocy. Św. Leonard jest patronem ciekawego zestawu osób: rodzących kobiet, więźniów, chorych umysłowo – i na dodatek bydła i koni. Leonardowie mają w swoim gronie nie lada sławę – Leonarda da Vinci, genialnego włoskiego artystę i wynalazcę, autora obrazu „Mona Lisa” i projektów łodzi podwodnych. Mają się więc na kim wzorować! Ale istnieje również czarna legenda tego imienia. Otóż mianem „Mistrza Leonarda” nazywano jednego z najgłówniejszych demonów. Tak pisze o nim „Słownik Wiedzy Tajemnej”: „… Demon pierwszego rzędu… przewodniczy sabatom pod postacią wielkiego capa; na głowie ma trzy rogi, zjeżone włosy i dodatkową twarz na pośladkach…” Zapewne z powodu tych skojarzeń Zygmunt Krasiński (w swoim dramacie „Nieboska komedia”) nadał to imię demonicznemu przywódcy światowej rewolucji.

Znaczenie imienia Leonard

Imię Leonard (Leonhard) znaczy „silny jak lew”. Podobnie Bernard (Bernhard) znaczyło „silny jak niedźwiedź”, zaś Eberhard – „silny jak dzika świnia”.

Numerologia imienia Leonard

Liczba imienia Leonard to DZIEWIĄTKA.

Jaki jest Leonard?

Dziewiątka  jest to liczba, która wręcz zmusza do rozwoju, do nauki, do tego, by przekraczać horyzonty i granice. Trudno – Leonard musi być co najmniej… geniuszem.

Znak zodiaku imienia Leonard

Leonardo da Vinci był spod znaku Bliźniąt. I nadal to imię jest szczególnie odpowiednie dla Bliźniąt – ludzi inteligentnych i wszechstronnych. Inne znaki, którym warto nadawać imię Leonard, to Wodnik, Koziorożec, Strzelec i Lew.

 Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Leonard:

  Robert Gonera

 Sonia Bohosiewicz

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

834 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent