Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Bernard - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bernardzik, Berni
Znaczenie : silny jak niedźwiedź
Planeta : Jowisz
Znane : Bernard Casoni, Bernard Hill, Bernard Lee, Bernard Ładysz
Imieniny : 20 maja, 15 czerwca, 2 lipca, 4 grudnia

Historia imienia

Gdy wymawiamy imię Bernard, czujemy, że tkwi w nim wielka siła. I rzeczywiście, w dawnych dialektach germańskich imię to znaczyło „silny jak niedźwiedź”. Gdy chłopiec dostawał to imię, uczył się być silny jak ten zwierz. Można przypuszczać, że Bernard, a także inne „niedźwiedzie” imiona (Arkadiusz, Artur, Bruno i Urszula) są śladem dawnego, szamanistycznego kultu tego zwierzęcia. Zapewne niektóre plemiona uważały niedźwiedzia za swego mitycznego praprzodka.

Znaczenie imienia Bernard

Bernard – imię to znaczyło „silny jak niedźwiedź”.

Numerologia imienia Bernard

Liczba imienia Bernard równa jest TRZY. Trójka w imieniu oznacza nadmiar sił żywotnych, nadmiar energii; i rzeczywiście może się kojarzyć z mocą niedźwiedzia.

Jaki jest Bernard?

Ludzie spod znaku trójki są pewni siebie, ufni w swe siły i umiejętności, i to wystarcza, by częściej niż innym sprzyjało im szczęście. Wszystko to można powiedzieć również o Bernardach. Potrafią oni korzystać z okazji, nie martwią się na zapas, i dziwnie łatwo odnoszą sukcesy. W przeciwieństwie do innych trójek, ale zgodnie z ową mocą niedźwiedzia w imieniu, Bernardowie mniej polegają na własnej obrotności i talencie do interesów, a w większym stopniu na wytrwałości i umiejętnym pokonywaniu trudności. Są przywiązani do swoich decyzji i wyborów, wiedzą też, że rzadko się mylą, toteż niechętnie zmieniają zdanie. Są zdecydowani i pewnie stoją na swoich pozycjach. Dobrze też się sprawdzają w rolach przywódców, za to, jak wszystkie trójki, niechętnie podlegają czyjejś władzy. Zgodnie też ze swoją niedźwiedzią naturą Bernardowie wysoko cenią różne ziemskie przyjemności, jak wygodne łoża, miękkie kanapy i słodkie napoje. Wielu jest wśród nich estetów, kolekcjonerów i miłośników sztuki. Kobieta u boku swego Bernarda może czuć się zwolniona od większości trosk, a także znajdzie z nim wspólny język w sprawach mody, strojów, urządzenia domu.

Znak zodiaku imienia Bernard

Wśród znaków zodiaku nie ma niestety znaku Niedźwiedzia – Słońce na niebie nigdy nie przechodzi przez gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy – ale jest znak Lwa, dla którego imię Bernard jest najbardziej odpowiednie. Drugi sprzyjający znak zodiaku, także nazwany od potężnego zwierza, to znak Byka. Prócz tego tym imieniem można bez obaw nazywać Barany, Skorpiony, Strzelce i Koziorożce. Mniej jest stosowne dla znaków powietrznych, czyli Bliźniąt, Wagi i Wodnika, jak również dla Panny i Ryb. Ze względu na pewną stateczność jest też odpowiednie dla znaku Raka.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

440 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent