UD

Arkadiusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Arek, Aruś
Znaczenie : mieszkaniec Arkadii - krainy w Grecji
Planeta : Uran
Znane : Arkadiusz Głowacki, Arkadiusz Skrzypaszek
Imieniny : 12 stycznia, 13 listopada

Historia imienia

Imię Arkadiusz znaczyło tyle, co Arkadyjczyk, mieszkaniec Arkadii. Arkadia to górska kraina w dawnej Grecji. Już starożytni uważali, że jest to kraj trochę nierzeczywisty, zamieszkany przez ludzi szczęśliwych i żyjących w zgodzie z naturą. Arkadia to po grecku „kraina niedźwiedzi”. Tak więc w ostatecznym rachunku imię Arkadiusz wywodzi się od niedźwiedzia – tak samo jak Artur, Urszula, Bernard i Bruno.

Znaczenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz = mieszkaniec Arkadii – krainy w Grecji.

Numerologia imienia Arkadiusz

Liczba imienia, DZIEWIĘĆ, wiąże się w numerologii (oprócz innych rzeczy) z egzotyką i dalekimi krajami; z życiem, które jest dalekie od tego, co pochłania przeciętnych ludzi.

 Jaki jest Arkadiusz?

Zgodnie ze swoją liczbą i historią imienia Arkadiuszowie mają umysły skierowane ku sprawom niezwykłym i odległym. Często bliższe im są wydarzenia dziejące się w dalekiej Australii niż w pobliskich miejscowościach. Chętnie podróżują, z upodobaniem też szukają nowości, nowych mód, nieznanych jeszcze zainteresowań, przyszłościowych dziedzin wiedzy. Arkadia była uważana za krainę szczęśliwości – i do dziś Arkadiuszowie chętnie podchwytują wszelkie pomysły, zmierzające do zbudowania na ziemi takiej właśnie idealnej Arkadii. Nie są jednakże płochymi, oderwanymi od życia marzycielami. Ich patronem jest przecież niedźwiedź – co sprawia, że właściwa jest im żywotność, duży zasób energii oraz odporność, zarówno psychiczna, jak i fizyczna. Imieniu Arkadiusz właściwe są cechy w jakimś stopniu sprzeczne – jak choćby z jednej strony idealizm, a z drugiej witalność.

Znak zodiaku imienia Arkadiusz

Podobny zestaw cech odnajdujemy u znaku Wodnika – i dla tego znaku imię Arkadiusz jest najbardziej odpowiednie. Można też polecić je Bliźniętom i Lwom. Koziorożcom (i Skorpionom) doda ono pewnego luzu, umiejętności nieprzejmowania się tym, czym nie trzeba; Rybom doda energii i wiary w siebie. Z pozostałych znaków lepiej posłuży Bykom, Rakom, Pannom i Strzelcom niż Baranom i Wagom.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Arkadiusz:

 Mariusz Wlazły

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

433 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent