Archiwum


Kulinarne szaleństwo urodzinowe

Urodziny, imieniny … Któż ich nie lubi? A przyjęcie dla swoich prywatnych gości to obecnie marzenie chyba każdego dziecka! Pytanie, gdzie tak imprezę urodzinową zorganizować? W Krakowie wybór jest duży i tak trudno się zdecydować, by było oryginalnie, kreatywnie, pysznie.

Pomysły na półkolonie w mieście…

Zbliża się okres ferii zimowych. Tysiące pracujących rodziców staje przed tym samym wyzwaniem: jak mądrze zaplanować dzieciom czas?
My pracujemy, a nasze pociechy rozpiera energia. Z doświadczenia wiemy – dużo wolnego niezorganizowanego czasu oraz ich pomysły – to mieszanka wybuchowa! Dla wszystkich głowiących się i trapiących – rozwiązanie znajdziecie w Centrum EduFun.

Jesienny wyjazd z dzieckiem – podróż po piękne przeżycie

Jesienne liście, tak mówi piosenka! – ale nie w Tatrach! Tu są zielone, strzeliste świerki, szumiące potoki, rudawe hale i skaliste szczyty. Pachnie łopian i skoszone ostatnie siano, watra dymem tli, a jarzębina cieszy czerwienią swoich korali. Jesień w Tatrach – to coś więcej. To respekt i zaduma, zachwyt i odurzenie, to pasja i przygoda, to radość i swoboda. A do tego można z dzieckiem.

DOBRE STRONY – atrakcje na 5!

Ostatnie dni maja we Wrocławiu należą do młodych miłośników książek, autorów i wydawców kierujących swoje publikacje do dzieci i młodzieży. Specjalnie dla nich powstały tu Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, które w tym roku odchodzą już swoje pięciolecie! Ten mały jubileusz zapowiada się wyjątkowo.

Majówka 2014 w Poznaniu

Majówkę czas zacząć!
Rozpoczynamy wiosenną zabawę! Przed nami długi weekend pięknego maja, który zapowiada same przyjemności. Dookoła zielona, piękna wiosna, a my wreszcie mamy trochę czasu żeby się nią nacieszyć. I ten czas należy wykorzystać na przyjemności 🙂
Wycieczki rowerowe, wypady za miasto, pikniki, spacery i spotkania z przyjaciółmi, wspólne grillowanie i leniuchowanie. Mnóstwo wolnego czasu dla dzieci.
U nas znajdziecie pomysły na rodzinny weekend!

Prapremiera w warszawskim Teatrze Lalka -”Bankructwo Małego Dżeka” – Teatr ma intrygować

TEATR MA INTRYGOWAĆ
Są spektakle dla dzieci piękne, są miłe, są też mądre, jak i cukierkowe, czy baśniowe. Wielu przymiotników można jeszcze było by użyć… Jednak, to co podczas premiery (15.03.2014 r.) obejrzałam w Teatrze Lalka nie przypomina żadnego z tych określeń. “Bankructwo Małego Dżeka” – czym jest dla mnie? Czym może być dla Młodego Widza? Sądzę, że sporym wstrząsem, może nawet na początku treścią niezrozumiałą.

Peter Pan on Ice. Recenzja

Piszą “wielka rewia”, niesamowite wydarzenie, gorące bułeczki.
I jeszcze kilka tego typu westchnień sugerujących wielkie WOW.
Rewia na lodzie – połączenie, zdawałoby się, idealne.

Kot w Butach Live. Recenzja

“Biedny jestem sierota, ojca zmarłego syn. Tyś, bracie, dostał młyn, a ja dostałem kota. Dostałem kota w spadku i zginę w niedostatku”. Pierwsze słowa widowiska Kot w Butach Live z pewnością chwyciły za serca wielu zebranych w Hali Arena rodziców spektakl oparto bowiem o Bajkę Samograjkę, w którą od kilkudziesięciu już lat wsłuchują się kolejne pokolenia polskich dzieci. Mistrzowski tekst Jana Brzechwy, wspaniałe piosenki do muzyki Mieczysława Janicza i wspomnienia… Sztuka zacieśnia międzypokoleniową więź; jak dobrze, że jesteśmy tu razem, pomyślałam i chwyciłam córkę za rękę.

Paweł Zawitkowski z wizytą u wrocławskich Mamusiek

Co nieco o dzieciach, rodzicielskich dylematach, rozwoju i wychowaniu – to tytuł najbliższego spotkania organizowanego przez wrocławski Klubu Mamuśki, którego gościem specjalnym będzie Paweł Zawitkowski, znany fizjoterapeuta i „polski zaklinacz dzieci”.

Urlop rodzicielski od 2013 roku

Ważne informacje dla par planujących powiększenie rodziny! Od 1 września 2013 roku wejdą w życie spore zmiany, dotyczące urlopu macierzyńskiego. Ich powodem jest powstanie nowej instytucji – urlopu rodzicielskiego.

Trzy wesołe krasnoludki już wkrótce w Capitolu

Nowy rok zaczął się w Teatrze Muzycznym Capitol próbami do premiery “Trzech wesołych krasnoludków” – na scenie Impartu stoją już dekoracje, pracownia krawiecka kończy przygotowywać świetne kostiumy pomysłu Anny Chadaj. Premiera musicalu już 19 stycznia 2013 o godz. 16.00

Sylwester dla dzieci 2012/2013

Kto powiedział, że zabawa sylwestrowa zarezerwowana jest tylko dla dorosłych? Coraz więcej kin, przedszkoli i sal zabaw przeciwstawia się tej zasadzie organizując Sylwestra dla dzieci. Najmłodsi żegnają stary rok wśród ogromnej ilości balonów, serpentyn i konfetti, tańcząc, śpiewając i bawiąc się wspaniale.

Fakty i mity o opiece nad wcześniakiem

Nowe międzynarodowe badanie dowodzi, że matki wcześniaków potrzebują informacji związanych z przedwczesnymi narodzinami dziecka. Aż 44% matek dzieci urodzonych przed terminem odczuwa lęk o swoje dziecko, co czwarta matka ma poczucie winy,a blisko co trzecia ma poczucie bezradności.

Mam dziecko, pracuję. Czy to jest możliwe?

Statystyki alarmują: łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka jest w polskich warunkach niezwykle trudne do osiągnięcia. W Polsce rodzi się rocznie 375 tys. dzieci. W 2011 r. żłobki i kluby dziecięce dysponowały miejscami zaledwie dla 11% z nich (42,3 tys. miejsc) – przy czym warto zauważyć, że możliwość opieki nad dziećmi możliwa jest obecnie w zaledwie 211 gminach w kraju, a w ponad 2 tys. pozostałych takich możliwości nadal nie ma.

Dobry ciuch to lepsza ocena

Grzecznie ubrany uczeń wzbudza pozytywne emocje, a nowoczesny strój kojarzy się z buntownikiem. Nauczyciele szkół gimnazjalnych ulegają stereotypom, a na oceny i sukcesy dzieci wpływa ich ubiór – wynika z badań SWPS w Sopocie.

SONDAŻ: Social media (nie)bezpieczne w edukacji?

Facebook, Twitter i GoldenLine to popularne portale społecznościowe znane już nie tylko nauczycielom informatyki. Social media wielkimi krokami wkraczają w proces edukacji. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Librus pokazują, że 91% pedagogów używających
w pracy szkolnej komputera, prywatnie korzysta z mediów społecznościowych,
a blisko 83% wykorzystuje je na lekcjach i nie tylko… Czy moda na social media w nauczaniu może stwarzać jakieś zagrożenia?

Domy Narodzin

Porody domowe wracają do łask. Matki mają dość medykalizacji i szpitalnej atmosfery. Pragną czuć się swojsko i bezpiecznie. Z drugiej strony obawiają się, że rodząc w domu pozbawią siebie i dziecko opieki w razie powikłań. Odpowiedzią na ich potrzeby są powstające w Polsce domy narodzin.

Ratunku! Moje dziecko chce być artystą! Czyli poradnik dla rodziców, którzy boją się bezrobocia

Każdy rodzic chciałby jak najlepszej przyszłości dla swojego dziecka. Od małego inwestując w jego edukację, pragnie zapewnić mu odpowiedni start i szanse w dorosłym życiu. W dobie coraz bardziej niestabilnej sytuacji na rynku pracy, pojawia się wobec tego wyjątkowo ważne i zarazem trudne pytanie – “Na jakie studia się zdecydować?”. Co doradzić młodemu człowiekowi, gdy staje przed koniecznością wyboru swojej drogi życiowej?

List nauczycielki

Za zgodą Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców publikujemy fragment listu nauczycielki uczącej czwartoklasistów z pierwszego rocznika dzieci, które rozpoczęły szkołę jako sześciolatki.

Niewidzialna Wystawa – recenzja

Podobno niektórzy rodzice okropnie boją się ciemności. Na szczęście na Niewidzialną Wystawę mogą zabrać swoje odważne dzieci, które podtrzymają ich na duchu.

Sportowe wakacje na Stadionie Śląskim

Trwa akcja LATO OTWARTYCH BOISK. Na czas wakacji udostępnione zostały obiekty treningowe Stadionu Śląskiego, na których dzieci i młodzież do lat 16 mogą bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.

Nibylandia w Capitolu

Pewnie każdy może przewidzieć jakie postaci obejrzy i usłyszy widz na scenie. Wieczny chłopiec – tytułowy Piotruś Pan, jego koledzy, Wendy – Niby Mama, Dzwoneczek, Kapitan Hak… Udało się aktorom bardzo dobrze wpasować w bohaterów, czyniac postaci przekonujacymi. Ba, aktorki wcielały się nawet w kilka postaci jednoczesnie, prezentując umieszczone na dłoniach portrety chłopców.

Zadbaj o wakacyjne zajęcia dla swojego dziecka!

Rok szkolny już się skończył, a Ty jeszcze nie masz planów na wakacje dla swojego dziecka? Nic nie szkodzi. Nie musisz też wysyłać dzieci na długie i kosztowne kolonie czy letnie obozy, by się nie nudziło. Możesz skorzystać z oferty tzw. półkolonii w Polsce i to nawet niedaleko Twojego miejsca zamieszkania.

Odpuść sobie i daj innym odetchnąć

Wydawać by się mogło, że perfekcjonizm to bardzo pozytywna cecha. Lśniące mieszkanie, wyprasowane w kant ubrania, w pracy dokumenty na równym stosiku, każde zadanie dopracowane do ostatniego szczegółu… wszystko idealne i w przeznaczonym do tego czasie.
Bez względu na cenę, wysiłek, wyrzeczenia… choćby ostatkiem sił.

Do sztuki gotowi start!

Przemierzając codziennie tę samą trasę, wtapiamy się stopniowo w pejzaż i zamykamy na bodźce z zewnątrz. By temu przeciwdziałać Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach realizuje całoroczny projekt DO SZTUKI GOTOWI START!

5 filmów dla Mam na Dzień Matki

Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo radości i uśmiechu. Aby wprawić Was w dobry nastrój prezentujemy 5 króciutkich filmów, które wspaniale pasują do dzisiejszego dnia 🙂