Kolorowanki dla dorosłych – czy warto po nie sięgnąć?
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kolorowanki dla dorosłych – czy warto po nie sięgnąć?

Kolorowanki dla dorosłych – czy warto po nie sięgnąć?
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Rozwijanie swej kreatywności to ważna sprawa niezależnie od wieku. Nie musimy być wcale wielkimi artystami, by tworzyć piękne rzeczy. Doskonałym dowodem na to są mandale, czyli kolorowanki dla dorosłych. To obecnie absolutny hit. Czy warto jednak po nie sięgnąć? 

Kto powiedział, że kolorowanki są tylko dla dzieci? Nigdzie nie jest to napisane, nikt tego nie ustanowił, a jednak w pewnym wieku większość osób nie sięga już po takie formy rozrywki. Przychodzi taki czas, kiedy to na bok odkładamy kolorowanki oraz kredki i przeważnie już nigdy więcej do nich nie wracamy. Co dzieje się z tą naszą wewnętrzną potrzebą kreatywnej ekspresji? W dorosłym życiu bardzo często zapominamy, jak miło jest po prostu usiąść i dać się ponieść swej fantazji, tworząc przy okazji coś naprawdę pięknego. Ta wspomniana wcześniej potrzeba bez wątpienia jest jednak gdzieś w głębi nas, a najlepszym dowodem na to jest ogromna popularność kolorowanek dla dorosłych. Mandale już od kilku są absolutnym hitem. Jak zacząć odkrywać z nimi swą twórczą moc na nowo?

Mandale — czyli kolorowanki dla dorosłych

Mimo że kolorowanki dla dorosłych można było znaleźć na sklepowych półkach już od dawna, to jednak dopiero jakiś czas temu zyskały większą popularność. Z pewnością wpływ na to miał fakt, że coraz więcej mówi się obecnie o tym, jak ważne jest rozwijanie pasji w dorosłym życiu. Rzeczywiście, kolorowanki dla dorosłych są doskonałym sposobem na to, by spędzić czas nieco inaczej, niż siedząc przed komputerem, telewizorem, czy też smartfonem. Nietrudno zauważyć, że w dzisiejszych czasach mamy na co dzień coraz mniej okazji, by oddać się tradycyjnym rozrywkom, które byłyby całkowicie niezwiązane z elektroniką. Kolorowanki dla dorosłych są więc idealnym rozwiązaniem.

Kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych różnią się jednak od tych dla dzieci. Przede wszystkim są znacznie bardziej skomplikowane. Mają wiele detali i aby je pomalować, trzeba wykazać się naprawdę sporą precyzją. Malowanki takie dostępne są w wielu zróżnicowanych wzorach. Największą popularnością cieszą się mandale, czyli rysunki na planie koła, które wywodzą się z kultury hinduskiej. Wśród propozycji znajdziemy jednak także wiele wzorów z idolami muzycznymi, popularnymi motywami z filmów, czy też komiksów. Możemy więc bez trudu wybrać obrazki, które nie tylko odpowiadają naszej estetyce, ale i są dopasowane do naszych zainteresowań.

Kolorowanki dla dorosłych — sposób na stres i nie tylko

Mandale, podobnie jak i zwykłe kolorowanki dla dzieci, są przede wszystkim świetnym sposobem na spędzenie czasu. Dzięki nim możemy po prostu ”wyżyć się” pod względem kreatywnym. Przyjemność i satysfakcja to jednak niejedyne korzyści płynące z takiej aktywności. Jest ich znacznie więcej, a co najważniejsze, mają one wpływ na naprawdę bardzo istotne kwestie. Bez wątpienia największą zaletą takich kolorowanek jest to, że pełnią funkcję relaksacyjną. Taka czynność doskonale uspakaja, odpręża i pozwala oczyścić umysł ze wszelkich trosk. Można powiedzieć, że kolorowanie to swego rodzaju aktywny sposób na medytację. Jeśli zależy nam, by się wyciszyć, wybierzmy na przykład kolorowanki relaksacyjne z abstrakcyjnymi wzorami.

Kolorowanki dla dorosłych są rewelacyjnym sposobem na to, by pracować nad rozwojem swych zdolności motorycznych. Nie jest bowiem tajemnicą, że obecnie coraz rzadziej piszemy, czy malujemy w tradycyjny sposób. Przeważnie wszystko robimy na komputerze lub w smartfonie. W związku z tym nasze dłonie powoli odzwyczajają się od trzymania w nich czegoś takiego jak kredka, czy długopis.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Kolorowanki dla dorosłych — gdzie je kupić?

Kolorowanki dla dzieci bez trudu kupimy właściwie w większości sklepów z produktami dla maluchów, a także w kioskach, czy księgarniach. Gdzie jednak dostać możemy kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych? Okazuje się, że obecnie są one naprawdę bardzo łatwo dostępne. W związku z ich popularnością kupimy je nie tylko w księgarniach, ale nawet w zwykłych supermarketach. Przeważnie występują w formie dość cienkich książeczek, zawierających przynajmniej kilka obrazków o podobnej tematyce.

Czy jest sens, by kupować kolorowanki dla dorosłych? Z pewnością większość osób to zaskoczy, ale nie. Nie ma sensu. Ale nie dlatego, że kolorowanki są złe, a dlatego, że istnieją strony takie jak https://kolorowanki.net.pl/, które umożliwiają ich bezpłatne pobranie. To doskonała opcja, ponieważ pozwala nam nie tylko zaoszczędzić, ale i wybrać pojedyncze wzory, które podobają się nam najbardziej. Wystarczy je wydrukować i gotowe.

Mandale — co jest nam potrzebne, by zacząć?

Jeśli szukamy hobby lub sposobu na spędzenie czasu bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy, to kolorowanki dla dorosłych będą strzałem w dziesiątkę. Aby zacząć swą przygodą z kolorowaniem, nie potrzebujemy szczególnego przygotowania, czy dodatkowych gadżetów. Jedyna rzecz, w jaką warto zainwestować to dobre kredki lub flamastry. Kupimy je jednak nawet za kilkanaście złotych. Warto wybrać zestaw zawierający wiele kolorów, dzięki temu nic nas nie będzie ograniczać, a nasze mandale będą piękne i wielobarwne.

207 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent