Weleda
Weleda Baby

Oto najskuteczniejsze sposoby na naturalną odbudowę zniszczonych włosów

Oto najskuteczniejsze sposoby na naturalną odbudowę zniszczonych włosów
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Odbudowa włosów po lecie nie jest łatwym zadaniem. Osłabione słońcem, wiatrem i wysoką temperaturą pukle potrzebują szczególnej troski i ochrony, by powrócić do formy sprzed miesięcy.  Odpowiednia pielęgnacja powinna przede wszystkim opierać się na rozpoznaniu naszego rodzaju włosów, ich potrzeb, a także doborze właściwych kosmetyków naturalnych, które przywrócą im siłę i blask. Dzięki tym prostym czynnościom fryzura znów może stać się Twoją największą ozdobą.

Świadoma pielęgnacja kluczem do sukcesu

Typów włosów jest właściwie tak wiele, że nie sposób znaleźć osoby, która miałby je identyczne jak nasze. Czynniki decydujące o ich ostatecznym wyglądzie są zróżnicowane: od genów, poprzez zabiegi, które na nich wykonujemy (suszenie, prostowanie, farbowanie), aż po warunki atmosferyczne, na które są narażone. Mimo tak dużego zróżnicowania, istnieją jednak pewne charakterystyczne cechy naszych kosmyków, które umożliwiają ich zaklasyfikowanie.

Dlaczego kryterium porowatości włosów jest ważne?

Oprócz najbardziej typowego podziału na włosy proste, kręcone, grube, cienkie, gęste i rzadkie, istnieje również kryterium porowatości, dzięki któremu możemy wyróżnić włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Porowatość powinna stanowić ważny wyznacznik wybieranych przez nas sposobów pielęgnacji, ponieważ różny stopień rozchylenia łusek pokrywających pasma determinuje działanie substancji aktywnych, które w różnym stopniu wnikają w głąb struktury włosów lub działają na ich powierzchni. Często zdarza się jednak, że stosowanie różnych produktów do mycia i stylizacji pełnych szkodliwych substancji chemicznych, a także wpływ czynników zewnętrznych (takich jak wysoka temperatura, promieniowanie UV, tarcia mechaniczne) może zmienić sposób ułożenia łusek, a nawet uszkodzić strukturę całego pasma. Dlatego w codziennej pielęgnacji włosów, oprócz rozpoznania stopnia ich porowatości (testy, dzięki którym możesz to łatwo sprawdzić, są dostępne w internecie), niezwykle istotny jest wybór kosmetyków, które nie tylko nie niszczą kosmyków, ale wręcz wzmacniają ich naturalną barierę ochronną.

 

kobieta z pięknymi kasztanowymi włosami

 

Dlaczego naturalne kosmetyki korzystanie wpływają na włosy?

Mając na uwadze wszystkie zasady skutecznej pielęgnacji włosów, polska marka Anwen stworzyła wyjątkową linię kosmetyków dopasowanych pod względem formuły do każdego stopnia porowatości oraz opartych na naturalnych składnikach. Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z przesuszonymi i rozdwojonymi końcówkami albo marzysz o trwałym wygładzeniu pasm, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejków (na przykład brokułowego czy tłoczonego z nasion baobabu), które dzięki zawartości kwasów omega-9 przywracają witalność, elastyczność i blask. Dla osiągnięcia jeszcze skuteczniejszego efektu odnowy warto wypróbować również odżywkę wzbogaconą o wyciąg z orchidei (uzupełnia ubytki w strukturze pasm i nadaje im niesamowitą miękkość) oraz maskę z kokosa i glinki (działa odżywczo, nawilżająco i wzmacniająco). Przekonaj się o sile natury w walce o odbudowę zniszczonych włosów i znajdź swój ulubiony produkt marki Anwen:makeup.pl/brand/910954/.

 

 

Artykuł sponsorowany

725 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent