Jak kreatywnie wykorzystać Lego Duplo?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wielu rodziców stara się kupować dzieciom zabawki rozsądnie. Mają one zatem pobudzać dziecko do myślenia, dawać mu sposobność do kreatywnego rozwijania się i budowania swojej własnej wyobraźni. Od lat taką zabawką są klocki. Z tych małych czy też większych elementów, powstają najróżniejsze budowle, przenoszące dziecko do zupełnie innego świata. Klockami jednak interesują się nie tylko najmłodsi, ale również i osoby dojrzałe. To natomiast świadczy o tym, jak bardzo uniwersalne zastosowanie mogą one znaleźć w życiu każdego człowieka. Dla najmłodszych jednak należy wybierać klocki odpowiedzialnie, aby nie zawierały one zbyt małych elementów. Taką wyjątkową serią, są natomiast klocki Lego Duplo.

Jak kreatywnie wykorzystać Lego Duplo?

Klocki Lego Duplo są skierowane do najmłodszych. Ich dość duże elementy nie stwarzają ryzyka tego, że zostaną połknięte. Jeśli natomiast chodzi o ich wykorzystanie to jest ono takie samo, jak w przypadku innych klocków. Można z nich tworzyć najróżniejsze budowle, domy, latarnie morskie itp.

Większość tych zestawów ma spełnić określone zadanie. Dzięki niektórym z nich dziecko może poznać litery czy też nauczyć się liczyć. Inne natomiast pozwalają na tworzenie bajkowych krajobrazów wiejskich, ze względu na załączone do nich elementy. Mowa tutaj między innymi o zwierzętach gospodarskich. Choć zestawy te narzucają jakąś konkretną tematykę, to wiele i tak zależy od dziecka, które je układa. Może ono dowolnie modyfikować budowle, umieszczać w innych miejscach zwierzęta, postaci. Jeśli dziecko ma w swoim posiadaniu kilka takich zestawów, to może również łączyć ich elementy. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej rozbudować docelową budowlę.

Wśród interesujących zestawów można wymienić: Mój pierwszy pociąg, Wóz strażacki, Jake i Piraci z Nibylandii oraz wiele innych. Wiele z tych zestawów występuje w różnych wersjach. Klocki lego tego typu pozwalają łączyć się niezależnie od wyboru produktu.

Dlaczego klocki Lego są dobrym wyborem?

Klocki Lego nie należą do tanich i to powstrzymuje wiele osób przed tym, aby dokonać ich zakupu. Warto jednak uważnie przyjrzeć się temu, co w ramach tej ceny są one w stanie zaoferować użytkownikowi. Każdy zestaw klocków, w ramach tej samej serii, można łączyć. To pozwala na wytworzenie szeregu różnych kombinacji i rozbudzeniu wyobraźni dziecka. Klocki są kompatybilne, co jest ogromnym plusem.

To co można z nich stworzyć, nie podlega zbyt wielu ograniczeniom. Niektóre zestawy umożliwiają nawet stworzenie kubka. Poza tym nie są to standardowe klocki, posiadają one wiele dodatków. Są to postaci, przedmioty, zwierzęta, tory itp.

Wykonuje się je także z bardzo wysokiej jakości materiałów. Mowa tutaj zatem o solidnym plastiku, który pomimo regularnego wykonywania budowli, nie ulegnie szybko zniszczeniu. Klocki mogą zatem posłużyć do zabawy wielu dzieciom z rodziny, rodzeństwom, dalszym znajomym itp.

Jak klocki wpływają na wyobraźnię dziecka?

Dzieci mają ogromne pokłady energii w sobie i równie rozbudowaną wyobraźnię. To nie zmienia jednak faktu, że cały czas warto ją podsycać. Wiele zabawek narzuca dziecku pewien schemat, poza który nie jest ono w stanie w żaden sposób wykroczyć. Klocki Lego natomiast pozwalają tworzyć, nieco kombinować, dokonywać podmian i zamian w ramach klocków z tych samych serii.

Dziecko musi mieć możliwość tworzenia. Klocki natomiast pozwalają mu rozwijać się w tym zakresie. Wszystko to jednak przebiega w sposób uschematyzowany. Rodzic ma zatem nad tym pełną kontrolę, ale może również przyłączyć się do zabawy. Klocki tego typu są dla małych i dużych.

Materiał promocyjny