Pomysły na prezenty świąteczne dla małych cyklistów
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Pomysły na prezenty świąteczne dla małych cyklistów

Pomysły na prezenty świąteczne dla małych cyklistów
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Coraz bliżej święta. Wiadomo, że święta na myśl przywołują prezenty, zarówno te mikołajkowe, jak i bożonarodzeniowe. Wybór podarunku dla małych miłośników jazdy rowerowej to zadanie jeszcze bardziej skomplikowane, niż dla osoby dorosłej. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji prezentowych dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci.

Akcesoria dla małych miłośników dwóch kółek do 100 zł

Podczas poszukiwania prezentów dla małych pasjonatów kolarstwa nie może zabraknąć propozycji gadżetów dla cyklistów. Liczba dostępnych w sprzedaży akcesoriów rowerowych rośnie wraz z popularnością tego sportu. Bidony rowerowe z kolorowym nadrukiem to świetne rozwiązanie dla małych poszukiwaczy przygód, które sprawdzi się w trakcie wycieczek.

kolorowy bidon

Młodzież, która pokonuje na rowerze już dłuższe trasy, może zostać obdarowana bielizną termoaktywną. Wykonana jest ona z materiałów oddychających, nie krępuje ruchów i doskonale przylega do ciała. Jej podstawową zaletą jest zdolność szybkiego wysychania, dzięki czemu nie pozostaje wilgotna nawet przy nadmiernej potliwości. Dodatkowo chroni przed zimnem. Pomysłem na prezent mogą być zabawne skarpetki na rower. Nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim mają chronić nogi małego rowerzysty przed otarciami i zadrapaniami. Ponadto są w stanie zapewnić dobrą wentylację i amortyzację podczas jazdy. Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z naklejek na rower. Zapewnią one masę radości podczas dekorowania pojazdu i pozwolą dziecku wyróżnić się wśród rówieśników. Plakaty to idealny pomysł na prezent dla zapalonego cyklisty. Miłośnik roweru przenosi swoją pasję do przestrzeni prywatnej, a ozdabianie ścian pokoju plakatami pozwala mu wyrazić siebie. Plakat to bardzo wygodna forma dekoracji, ponieważ zawsze można zmienić miejsce jego ekspozycji: https://www.decormint.com/pl/blog/2020/03/27/pokoj-dzieciecy-jakie-dekoracje-scienne-wybrac/

Bezpieczeństwo małego rowerzysty

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej istotną kwestią podczas jazdy na rowerze jest bezpieczeństwo. Dlatego też podstawowym wyposażeniem małego kolarza powinien być kask. Pomimo tego, że w Polsce nie ma prawnego obowiązku zakładania kasku, warto wyrobić u dziecka ten nawyk. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli kasków o bogatej kolorystyce i nowoczesnym wzornictwie, wśród których znaleźć można kaski zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Prezent w postaci kolorowego kasku będzie dla dziecka nie tylko zabezpieczeniem, ale również ozdobą. Koszt takiego podarunku waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od wieku dziecka. Ciekawe i kolorowe kaski można znaleźć chociażby w sklepie centrumrowerowe.pl.

dzieci jadą na rowerch w kaskach

O bezpieczeństwo dziecka zadbamy, kupując mu lampki i klakson rowerowy. Dla mniejszych dzieci wystarczająca będzie trąbka rowerowa, którą można zakupić w różnych kształtach i może być ona ozdobiona motywem z ulubionej bajki. Oświetlenie jest konieczną częścią wyposażenia roweru. Zdecydowanie poprawia widoczność i, podobnie jak klakson, informuje innych uczestników ruchu o położeniu małego rowerzysty. Cena takiego zestawu oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych, chociaż zdarzają się i zestawy w cenie powyżej 100 złotych.

Rowerek biegowy pod choinkę

Rowerek biegowy to świetne rozwiązanie na pokonywanie dużych odległości przez dziecko, a także sposób, aby odzwyczaić je od wózka czy noszenia na rękach. Może być doskonałym prezentem na Mikołajki bądź święta Bożego Narodzenia dla dziecka, które skończyło 2 lata. To właściwie pierwszy pojazd, z którego zaczyna korzystać dziecko, który dodatkowo służy nauce utrzymywania równowagi. Dodatkowo rowerek biegowy przygotuje malucha do jazdy na klasycznym, „dorosłym” rowerze. Rowerek nie powinien być dobierany pod względem wieku dziecka, a z uwagi na jego wzrost. Dla dwulatka idealny będzie rowerek drewniany, trzylatek może zostać obdarowany już masywniejszym modelem. Dla starszych dzieci polecane są bardziej zaawansowane rowerki biegowe, wyposażone w hamulce. Wadą takiego rowerka jest to, że to kolejny sprzęt, dla którego trzeba znaleźć miejsce do przechowywania. Odstraszać może też cena, ponieważ zakup rowerka biegowego to wydatek w granicach 100-500 złotych.

Niezwykły prezent, czyli pierwszy „dorosły” rower

 Podobnie, jak w przypadku rowerka biegowego, pierwszy „dorosły” rower musi być dopasowany do wzrostu dziecka. Oczywiście istotne są również granice wiekowe, ale mogą tutaj wystąpić pewne różnice.

chłopiec w kasku jedzie na rowerze

O kupnie roweru z pedałami można zacząć myśleć w momencie, kiedy dziecko przekroczy 100 cm wzrostu. Jeśli wcześniej maluch jeździł na rowerku biegowym, nie ma potrzeby zakupu roweru z bocznymi kółkami, ponieważ będzie już umiał utrzymać równowagę. Prezent w postaci „dorosłego” roweru ma na celu uzyskanie przez dziecko umiejętności jazdy na dwóch kółkach. W zależności od wzrostu dziecka, można zdecydować się na następujące warianty:

  • powyżej 100 cm wzrostu – rower 14″,
  • 105-120 cm wzrostu – rowery 16″,
  • 120-135 cm wzrostu – rowery 20″,
  • powyżej 135 cm wzrostu – rowery 24″.

Cena pojazdu uwarunkowana będzie wielkością roweru, ale trzeba się liczyć z wydatkiem w granicach od kilkuset do niemal dwóch tysięcy złotych.

671 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent