Maski dla dzieci na twarz

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

W czasach koronawirusa, jak i rozprzestrzeniającego się zjawiska smogu, zarówno osoby dorosłe i dzieci powinni być odpowiednio przystosowane. Maski dla dzieci na twarz to jeden z ważniejszych atrybutów, w które powinni być zaopatrzeni najmłodsi. O ile dorośli mieli do czynienia z mniej zanieczyszczonym powietrzem o tyle dzieci są narażone już od pierwszych dni życia na czerpanie pyłków smogowych, jak i innych substancji, które zanieczyszczają ich płuca.

Dziecięce maski na twarz

Posiadając małe dziecko, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jest ono, tak samo jak osoba dorosła, narażone na wirusy i bakterie oraz na pobieranie szkodliwych substancji z zanieczyszczonego powietrza. Dziecięce maski na twarz są jednym z elementów, które są w stanie uchronić najmłodszych przed wchłanianiem niepożądanych substancji. W dobie Covid-19, wiemy już, że najmłodsi mogą przechodzić zakażeniem koronawirusem bezobjawowo. Najgorszym z toku myślenia dorosłych jest to, że skoro dzieci nie mają większych objawów związanych z chorobą to nie ma również sensu, aby nosiły dziecięce maseczki na twarz. Wiele osób, które myśli w ten sposób, nie zdaje sobie sprawy, jak wielką krzywdę może wyrządzić zarówno sobie, jak i starszym osobom, które być może mieszkają z dzieckiem pod jednym dachem. Im szybciej zrozumiemy, że dzieci mogą być fantastycznymi nosicielami koronawirusa, tym więcej osób starszych może nie ulec zakażeniu, które jest groźne dla ich życia.

Maski na twarz – dlaczego dzieci powinny je nosić?

Wiele osób dorosłych nadal uważa, że noszenie masek na twarz przez dzieci nie jest konieczne. Niestety nie zdają sobie oni sprawy z tego, że o ile w przypadku koronawirusa mogą one rozprzestrzeniać go bezobjawowo, o tyle w przypadku smogu same są narażone na duże niebezpieczeństwo. Dlaczego więc dziecięce maseczki są wskazane?

• Udowodniono, że dzieci przechodzą koronawirusa bezobjawowo, więc dla dużej ich ilości, nie będzie on stanowił zagrożenia życia. Jednakże dziecko zarażone koronawirusem, będzie zagrażało życiu osób starszych, które w większości przypadków, przechodzą koronawirusa w bardzo ciężki sposób.
  • Smog jest zjawiskiem, które w najgorszych sposób wpływa właśnie na dzieci. To one są najbardziej narażone na jego działanie. Większe pyłki PM 10 mogą powodować przeróżne reakcje alergiczne czy infekcje. Natomiast mniejsze PM 2.5 dostają się również do krwioobiegu. Żadne szaliki czy chustki nie uchronią małego organizmu przed dostaniem się do niego smogu.

Najmłodsze dzieci, które nadal przebywają w wózkach, nie powinny być brane na spacer przez rodziców jeśli na dworze panuje smog. Takie wyjścia powinny być jak najbardziej ograniczane. Natomiast dzieci powyżej 3. roku życia powinny mieć swoje dziecięce maski na twarz. Chcąc zakupić profesjonalne modele masek na twarz dla dzieci, warto skorzystać z ofert firm, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości masek na twarz.