Archiwum


Kulinarne-szaleństwo-urodzinowe

Kulinarne szaleństwo urodzinowe

Urodziny, imieniny … Któż ich nie lubi? A przyjęcie dla swoich prywatnych gości to obecnie marzenie chyba każdego dziecka! Pytanie, gdzie tak imprezę urodzinową zorganizować? W Krakowie wybór jest duży i tak trudno się zdecydować, by było oryginalnie, kreatywnie, pysznie.

Pomysły-na-półkolonie-w-mieście8230

Pomysły na półkolonie w mieście…

Zbliża się okres ferii zimowych. Tysiące pracujących rodziców staje przed tym samym wyzwaniem: jak mądrze zaplanować dzieciom czas?
My pracujemy, a nasze pociechy rozpiera energia. Z doświadczenia wiemy – dużo wolnego niezorganizowanego czasu oraz ich pomysły – to mieszanka wybuchowa! Dla wszystkich głowiących się i trapiących – rozwiązanie znajdziecie w Centrum EduFun.

Jesienny-wyjazd-z-dzieckiem-podróż-po-piękne-przeżycie

Jesienny wyjazd z dzieckiem – podróż po piękne przeżycie

Jesienne liście, tak mówi piosenka! – ale nie w Tatrach! Tu są zielone, strzeliste świerki, szumiące potoki, rudawe hale i skaliste szczyty. Pachnie łopian i skoszone ostatnie siano, watra dymem tli, a jarzębina cieszy czerwienią swoich korali. Jesień w Tatrach – to coś więcej. To respekt i zaduma, zachwyt i odurzenie, to pasja i przygoda, to radość i swoboda. A do tego można z dzieckiem.

DOBRE-STRONY-atrakcje-na-5

DOBRE STRONY – atrakcje na 5!

Ostatnie dni maja we Wrocławiu należą do młodych miłośników książek, autorów i wydawców kierujących swoje publikacje do dzieci i młodzieży. Specjalnie dla nich powstały tu Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, które w tym roku odchodzą już swoje pięciolecie! Ten mały jubileusz zapowiada się wyjątkowo.

Majówka-2014-w-Poznaniu

Majówka 2014 w Poznaniu

Majówkę czas zacząć!
Rozpoczynamy wiosenną zabawę! Przed nami długi weekend pięknego maja, który zapowiada same przyjemności. Dookoła zielona, piękna wiosna, a my wreszcie mamy trochę czasu żeby się nią nacieszyć. I ten czas należy wykorzystać na przyjemności 🙂
Wycieczki rowerowe, wypady za miasto, pikniki, spacery i spotkania z przyjaciółmi, wspólne grillowanie i leniuchowanie. Mnóstwo wolnego czasu dla dzieci.
U nas znajdziecie pomysły na rodzinny weekend!

PRAPREMIERA-w-warszawskim-TEATRZE-LALKA-8221Bankructwo-Małego-Dżeka8221-Teatr-ma-intrygować

Prapremiera w warszawskim Teatrze Lalka -”Bankructwo Małego Dżeka” – Teatr ma intrygować

TEATR MA INTRYGOWAĆ
Są spektakle dla dzieci piękne, są miłe, są też mądre, jak i cukierkowe, czy baśniowe. Wielu przymiotników można jeszcze było by użyć… Jednak, to co podczas premiery (15.03.2014 r.) obejrzałam w Teatrze Lalka nie przypomina żadnego z tych określeń. „Bankructwo Małego Dżeka” – czym jest dla mnie? Czym może być dla Młodego Widza? Sądzę, że sporym wstrząsem, może nawet na początku treścią niezrozumiałą.

Peter-Pan-on-Ice

Peter Pan on Ice. Recenzja

Piszą „wielka rewia”, niesamowite wydarzenie, gorące bułeczki.
I jeszcze kilka tego typu westchnień sugerujących wielkie WOW.
Rewia na lodzie – połączenie, zdawałoby się, idealne.

Kot-w-Butach-Live

Kot w Butach Live. Recenzja

„Biedny jestem sierota, ojca zmarłego syn. Tyś, bracie, dostał młyn, a ja dostałem kota. Dostałem kota w spadku i zginę w niedostatku”. Pierwsze słowa widowiska Kot w Butach Live z pewnością chwyciły za serca wielu zebranych w Hali Arena rodziców spektakl oparto bowiem o Bajkę Samograjkę, w którą od kilkudziesięciu już lat wsłuchują się kolejne pokolenia polskich dzieci. Mistrzowski tekst Jana Brzechwy, wspaniałe piosenki do muzyki Mieczysława Janicza i wspomnienia… Sztuka zacieśnia międzypokoleniową więź; jak dobrze, że jesteśmy tu razem, pomyślałam i chwyciłam córkę za rękę.

Paweł-Zawitkowski-z-wizytą-u-wrocławskich-Mamusiek

Paweł Zawitkowski z wizytą u wrocławskich Mamusiek

Co nieco o dzieciach, rodzicielskich dylematach, rozwoju i wychowaniu – to tytuł najbliższego spotkania organizowanego przez wrocławski Klubu Mamuśki, którego gościem specjalnym będzie Paweł Zawitkowski, znany fizjoterapeuta i „polski zaklinacz dzieci”.

Urlop-rodzicielski-od-2013-roku

Urlop rodzicielski od 2013 roku

Ważne informacje dla par planujących powiększenie rodziny! Od 1 września 2013 roku wejdą w życie spore zmiany, dotyczące urlopu macierzyńskiego. Ich powodem jest powstanie nowej instytucji – urlopu rodzicielskiego.

Trzy-wesołe-krasnoludki-już-wkrótce-w-Capitolu

Trzy wesołe krasnoludki już wkrótce w Capitolu

Nowy rok zaczął się w Teatrze Muzycznym Capitol próbami do premiery „Trzech wesołych krasnoludków” – na scenie Impartu stoją już dekoracje, pracownia krawiecka kończy przygotowywać świetne kostiumy pomysłu Anny Chadaj. Premiera musicalu już 19 stycznia 2013 o godz. 16.00

Sylwester-dla-dzieci-20122013

Sylwester dla dzieci 2012/2013

Kto powiedział, że zabawa sylwestrowa zarezerwowana jest tylko dla dorosłych? Coraz więcej kin, przedszkoli i sal zabaw przeciwstawia się tej zasadzie organizując Sylwestra dla dzieci. Najmłodsi żegnają stary rok wśród ogromnej ilości balonów, serpentyn i konfetti, tańcząc, śpiewając i bawiąc się wspaniale.

Fakty i mity o opiece nad wcześniakiem

Nowe międzynarodowe badanie dowodzi, że matki wcześniaków potrzebują informacji związanych z przedwczesnymi narodzinami dziecka. Aż 44% matek dzieci urodzonych przed terminem odczuwa lęk o swoje dziecko, co czwarta matka ma poczucie winy,a blisko co trzecia ma poczucie bezradności.

Mam dziecko, pracuję. Czy to jest możliwe?

Statystyki alarmują: łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka jest w polskich warunkach niezwykle trudne do osiągnięcia. W Polsce rodzi się rocznie 375 tys. dzieci. W 2011 r. żłobki i kluby dziecięce dysponowały miejscami zaledwie dla 11% z nich (42,3 tys. miejsc) – przy czym warto zauważyć, że możliwość opieki nad dziećmi możliwa jest obecnie w zaledwie 211 gminach w kraju, a w ponad 2 tys. pozostałych takich możliwości nadal nie ma.

Dobry-ciuch-to-lepsza-ocena

Dobry ciuch to lepsza ocena

Grzecznie ubrany uczeń wzbudza pozytywne emocje, a nowoczesny strój kojarzy się z buntownikiem. Nauczyciele szkół gimnazjalnych ulegają stereotypom, a na oceny i sukcesy dzieci wpływa ich ubiór – wynika z badań SWPS w Sopocie.

SONDAŻ-Social-media-niebezpieczne-w-edukacji

SONDAŻ: Social media (nie)bezpieczne w edukacji?

Facebook, Twitter i GoldenLine to popularne portale społecznościowe znane już nie tylko nauczycielom informatyki. Social media wielkimi krokami wkraczają w proces edukacji. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Librus pokazują, że 91% pedagogów używających
w pracy szkolnej komputera, prywatnie korzysta z mediów społecznościowych,
a blisko 83% wykorzystuje je na lekcjach i nie tylko… Czy moda na social media w nauczaniu może stwarzać jakieś zagrożenia?

Domy-Narodzin

Domy Narodzin

Porody domowe wracają do łask. Matki mają dość medykalizacji i szpitalnej atmosfery. Pragną czuć się swojsko i bezpiecznie. Z drugiej strony obawiają się, że rodząc w domu pozbawią siebie i dziecko opieki w razie powikłań. Odpowiedzią na ich potrzeby są powstające w Polsce domy narodzin.

Ratunku-Moje-dziecko-chce-być-artystą-Czyli-poradnik-dla-rodziców-którzy-boją-się-bezrobocia

Ratunku! Moje dziecko chce być artystą! Czyli poradnik dla rodziców, którzy boją się bezrobocia

Każdy rodzic chciałby jak najlepszej przyszłości dla swojego dziecka. Od małego inwestując w jego edukację, pragnie zapewnić mu odpowiedni start i szanse w dorosłym życiu. W dobie coraz bardziej niestabilnej sytuacji na rynku pracy, pojawia się wobec tego wyjątkowo ważne i zarazem trudne pytanie – „Na jakie studia się zdecydować?”. Co doradzić młodemu człowiekowi, gdy staje przed koniecznością wyboru swojej drogi życiowej?

Sześciolatki w szkole. Opinia nauczycieli.

List nauczycielki

Za zgodą Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców publikujemy fragment listu nauczycielki uczącej czwartoklasistów z pierwszego rocznika dzieci, które rozpoczęły szkołę jako sześciolatki.

Niewidzialna-Wystawa-recenzja

Niewidzialna Wystawa – recenzja

Podobno niektórzy rodzice okropnie boją się ciemności. Na szczęście na Niewidzialną Wystawę mogą zabrać swoje odważne dzieci, które podtrzymają ich na duchu.

Sportowe-wakacje-na-Stadionie-Śląskim

Sportowe wakacje na Stadionie Śląskim

Trwa akcja LATO OTWARTYCH BOISK. Na czas wakacji udostępnione zostały obiekty treningowe Stadionu Śląskiego, na których dzieci i młodzież do lat 16 mogą bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.

Nibylandia-w-Capitolu

Nibylandia w Capitolu

Pewnie każdy może przewidzieć jakie postaci obejrzy i usłyszy widz na scenie. Wieczny chłopiec – tytułowy Piotruś Pan, jego koledzy, Wendy – Niby Mama, Dzwoneczek, Kapitan Hak… Udało się aktorom bardzo dobrze wpasować w bohaterów, czyniac postaci przekonujacymi. Ba, aktorki wcielały się nawet w kilka postaci jednoczesnie, prezentując umieszczone na dłoniach portrety chłopców.

Zadbaj-o-wakacyjne-zajęcia-dla-swojego-dziecka

Zadbaj o wakacyjne zajęcia dla swojego dziecka!

Rok szkolny już się skończył, a Ty jeszcze nie masz planów na wakacje dla swojego dziecka? Nic nie szkodzi. Nie musisz też wysyłać dzieci na długie i kosztowne kolonie czy letnie obozy, by się nie nudziło. Możesz skorzystać z oferty tzw. półkolonii w Polsce i to nawet niedaleko Twojego miejsca zamieszkania.

Odpuść-sobie-i-daj-innym-odetchnąć

Odpuść sobie i daj innym odetchnąć

Wydawać by się mogło, że perfekcjonizm to bardzo pozytywna cecha. Lśniące mieszkanie, wyprasowane w kant ubrania, w pracy dokumenty na równym stosiku, każde zadanie dopracowane do ostatniego szczegółu… wszystko idealne i w przeznaczonym do tego czasie.
Bez względu na cenę, wysiłek, wyrzeczenia… choćby ostatkiem sił.

Do-sztuki-gotowi-start

Do sztuki gotowi start!

Przemierzając codziennie tę samą trasę, wtapiamy się stopniowo w pejzaż i zamykamy na bodźce z zewnątrz. By temu przeciwdziałać Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach realizuje całoroczny projekt DO SZTUKI GOTOWI START!

Filmy o mamie na Dzień Matki

5 filmów dla Mam na Dzień Matki

Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo radości i uśmiechu. Aby wprawić Was w dobry nastrój prezentujemy 5 króciutkich filmów, które wspaniale pasują do dzisiejszego dnia 🙂