Jak przygotować się do imprezy halloween’owej w 5 krokach
UD

Jak przygotować się do imprezy halloween’owej w 5 krokach

Jak przygotować się do imprezy halloween’owej w 5 krokach
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Halloween można lubić lub nie, ale trzeba zaakceptować fakt, że tradycja ta – pochodząca z terenów dzisiejszej Irlandii – staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Dzień 31 października może stanowić okazję do świetnej zabawy – szczególnie w przypadku dzieci. Jeśli jesteś zwolennikiem Halloween i chcesz, aby Twoje dziecko spędziło ten czas, jak w amerykańskim filmie, to koniecznie sprawdź 5 kroków do przygotowania idealnego, strasznego przyjęcia!

Po pierwsze: dynie

Dynie to nieodłączny element, a nawet pewnego rodzaju symbol Halloween. Jego geneza sięga dawnych czasów i tradycji irlandzkich chłopów. Dziś wydrążona dynia ze światełkiem w środku zagościła na stałe w popkulturze, a jej przygotowanie stało się formą kreatywnej zabawy dla całych rodzin.

W sezonie dynie dostaniemy w dobrej cenie, praktycznie w każdym markecie. Potrzebna nam będzie tylko świeczka, nożyk i trochę wyobraźni. Powstałe lampiony będą stanowić niesamowity element dekoracji, a samo ich przygotowanie idealnie sprawdzi się jako zabawa podczas halloween’owej imprezy.

Po drugie: dekoracje

W obecnych czasach moda na Halloween rozszerzyła się niemal na całą Europę. Co za tym idzie, w sklepach już na miesiąc przed 31 października znaleźć można całą masę różnych, strasznych dekoracji. Warto pomyśleć o zakupie jakichś niedrogich gadżetów, takich jak: balony, papierowe nietoperze, figurki oraz inne akcesoria, które stworzą niesamowity klimat. Ozdoby możemy też stworzyć samemu lub wspólnie z dziećmi. To również będzie świetna forma zabawy.

Po trzecie: stroje

Przebieranie się to bez wątpienia ulubiona przez dzieci halloween’owa tradycja. Można przebierać się zarówno za różnego rodzaju straszydła, ale także za bajkowe czy filmowe postacie. Stroje da się też oczywiście zrobić samemu, ale to już wymaga więcej pracy niż wycinanie papierowych nietoperzy.

Pomysłów na stroje jest mnóstwo. W sklepach znajdziemy różnorodne maski, peleryny i inne akcesoria. Jeśli jednak zajrzymy do internetu, to trafimy na całą kopalnię inspiracji oraz samych ofert z pięknymi przebraniami. Warto usiąść ze swoim dzieckiem przed komputerem i zajrzeć chociażby na HOPKI.PL, gdzie maluch będzie mógł wybrać dla siebie idealny strój.

Po czwarte: słodycze

Zbieranie cukierków to jedna z głównych tradycji w czasie Halloween. Jeśli w Twoim sąsiedztwie jest to popularna zabawa, to spodziewaj się odwiedzin poprzebieranych dzieci. Warto zatem zaopatrzyć się w różnego rodzaju słodycze. Na domowej imprezie halloween’owej też powinny pojawić się smakołyki. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami takiej dawki cukru w diecie dzieci, w internecie znaleźć można bardzo dużo przepisów na ich zdrowe zamienniki. Czasami wystarczą zwykłe owoce, jednak z doświadczenia wiemy, że nie będą one zbyt atrakcyjne dla rozbawionych dzieciaków.

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Po piąte: zabawy

Istnieje wiele ciekawych halloween’owych zabaw, takich jak: wyławianie jabłek z miski wody, skakanie przez świeczki, tak by żadnej nie zgasić, czy wrzucanie orzecha do ogniska. Można też pobawić się w szukanie skarbów, kalambury czy zjadanie oponek zawieszonych na nitce. Możliwości jest bardzo wiele.

Te 5 kroków spowoduje, że przyjęcie z okazji Halloween będzie wyśmienitą atrakcją dla Twoich pociech. Pamiętaj, że do wszystkiego należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem, a dziecięcej radości i zabawy nigdy dość.

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

710 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent