Magdalena Gumieniuk-Wawrzyniak

Warsztaty szkicowania Muzeum Narodowe Wrocław 2018

Rysunkowy zarys – warsztaty szkicowania dla młodzieży od 12 do 16 l.

Szkic rysunkowy, stanowiący podstawową dziedzinę twórczości plastycznej zarówno rysowników, jak i grafików, malarzy, rzeźbiarzy czy architektów, będzie tematem kolejnych 1,5-godzinnych warsztatów dla młodzieży i dorosłych z cyklu Arkana Sztuki. Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe zasady tworzenia rysunków oraz różne techniki – w trakcie zajęć wykonają rysunek w tej wybranej przez siebie.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
Kids Design Space Wrocłąw 2018 atrakcje dla dzieci i rodziców grudzień

Wielki Finał – Kids Design Space. Innovation

Jeśli chcecie sprawdzić jakie moce posiada „śmieciornica”? Co to takiego postman? I w jaki sposób Płaszczowa sowa może uchronić nas przed wielką apokalipsą, w imieniu Fundacji Open Mind oraz Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin zapraszamy na Wielki Finał projektu „INNOVATION. Kids Design Space”.

Warsztaty i zajęcia

Choinkowe warsztaty w CEDIM Wrocław 2018 atrakcje mikołajki dla dzieci

Warsztaty Mikołajkowe w CKM

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci i młodzież będą mogły wykonać ozdoby i upominki w rożnych technikach plastycznych. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z technikami ceramicznymi, decoupage, techniką filcowania na mokro czy też techniką tworzenia modelinowej biżuterii.

Warsztaty i zajęcia

Śpiewajki Muzeum Etnograficzne Wrocław- Święto Niepodległości - atrakcje dla dzieci Wrocław 2018

Śpiewajka w Muzeum Etnograficznym – rodzinne warsztaty muzyczne

Kolejne z cyklu comiesięcznych muzycznych spotkań dla młodszych i starszych, na których można poznać i wspólnie pośpiewać różne stare piosenki, wykonywane kiedyś dla dzieci i przez dzieci. Do uczestnictwa w zajęciach nie są konieczne żadne umiejętności, w tym umiejętność czytania literek czy nut, chętni mogą natomiast przybyć z własnymi instrumentami.

Ferie, Zima w mieście

Ferie zimowe w hiszpańskim stylu z ESPAÑOLA Academia de Futbol

Ferie zimowe w hiszpańskim stylu z ESPAÑOLA Academia de Futbol

Fundacja Espanola organizuje kolejny obóz wyjazdowy i półkolonie. Zaplanowałeś już ferie zimowe dla swojego małego piłkarza? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Espanoli. Organizują nie tylko obozy wyjazdowe ale także półkolonie stacjonarne. Wszystko pod okiem specjalistów, wykwalifikowanych trenerów i z nauką języka hiszpańskiego ESPAÑOLA ACADEMIA DE FUTBOL  Akademia piłkarska dla dzieci od 5-15 roku życia […]

Plenerowe

Bieg na orientacje - atrakcje dla dzieci Wrocław 2018

Mini Nocna Masakra – nocny rajd na orientację

Impreza ma charakter otwarty i jest organizowana od 12 lat, szczególnie z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 10+. Celem imprezy jest łagodne wprowadzenie do rajdów na orientację, a także umożliwienie osobom już lubiącym takie rajdy, wspólnego startu razem ze znajomymi i rodzinami.

Warsztaty i zajęcia

poszukujemy Św Mikołaja w Muzeum Narodowym 0- warsztaty, atrakcje dla dzieci mikołajki Wrocław 2018

Poszukujemy Świętego Mikołaja w Muzeum Narodowym

Uczestnicy zajęć wyruszą do muzealnych galerii w poszukiwaniu Świętego Mikołaja, rozwiązując po drodze liczne zadania, dzięki którym będą go mogli bliżej poznać. Wszystko wskazuje też na to, że oprócz odnalezienia dzieł sztuki z przedstawieniem świętego – spotkają się z nim także twarzą w twarz!

Warsztaty i zajęcia

Warsztaty terapeutyczne w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu - atrakcje dlz dzieci 2018 i 2019

Terapeutyczna moc sztuki. Warsztaty 16+

Czy zdarzyło Ci się wzruszyć, wzburzyć lub doznać wglądu obcując z dziełem sztuki? Potencjał projekcyjny sztuki pozwala odbiorcy na dostrzeżenie w pracach artystów treści, które mogą mieć na niego działanie transformujące w obszarze myśli, emocji i zachowań. Doświadczanie sztuki to także swoiste ćwiczenie uważności, które można doskonalić i wykorzystać w praktyce dnia codziennego.

Filmy

Kino proza poranki Wrocław 2018

Kino w Prozie. Poranki rodzinne

Sobotnie przedpołudnia w Prozie zarezerwowane są na seanse filmów familijnych. W programie m.in. klasyczne animacje, ale też filmy fabularne dla młodych widzów. Pokazy będą dobierane tak, by zainteresować najmłodszych kinomanów, dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców.

Warsztaty i zajęcia

Warsztaty rodzinne wokół odkryć skarbu Średzkiego

Korona dla króla i królowej – w warsztacie średniowiecznego malarza

Dzień wokół wystawy „Skarb Średzki”. Zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat. Prowadzenie: Izabela Trembałowicz-Chęć. Podczas spotkania dzieci poznają okoliczności odnalezienia średniowiecznego skarbu w Środzie Śląskiej oraz obejrzą zaprezentowane na wystawie klejnoty i monety wchodzące w jego skład. Następnie samodzielnie wykonają korony dla króla i królowej. Wstęp z biletem za 3 zł. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: tel. (71) 372 […]