UD

Kto spełnia marzenia  w lesie. Recenzja książki dla dzieci

Kto spełnia marzenia  w lesie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Na tak ważne pytanie: Kto spełnia marzenia odpowiadają leśne zwierzęta, w których sami możemy się przejrzeć jak w lustrze. 

Samo powstanie tej książki to bajka. Pewnego dnia mama dwóch chłopców kupiła plakat do ich pokoju. Był na nim piękny, zimowy krajobraz. W centrum ilustracji stało drzewo, a wokół niego siedziały leśne zwierzęta wpatrzone w gwiazdki na gałęziach. Mama dwóch chłopców wpatrywała się wieczorami w plakat wchodząc swoją wyobraźnią w jego świat. Rozmawiała ze zwierzętami spod drzewa, rozmawiała też z samym drzewem. Później otwierała srebrny laptop i w ciszy nocy spisywała ich historie. Gdy skończyła, mama dwóch chłopców wysłała opowiadania do kobiety, która namalowała plakat z drzewem i zwierzętami. Ta, czytając opowiadania wzruszona dorysowała do każdego rozdziału po ilustracji.

abłoń Anna Kucharska Forest Design

Tak powstała książka Kto spełnia marzenia w lesie. Spełniła marzenie kobiety, by zostać ilustratorką bajek dla dzieci. Spełniła marzenie mamy dwóch chłopców, by zostać bajkopisarką. Bo ta książka ma moc – daje odwagę do spełniania marzeń.

Historia jest magiczna. Pewnej nocy, w lesie, zwierzęta nie mogły spać. Czuły, że już za moment, za chwilę, stanie się coś niezwykłego. Instynkt zaprowadził je na polanę. To, co tam zobaczyły, zapadło im w pamięć na zawsze. I mocno odmieniło ich życie.

Piękne historie zwierząt inspirują do działania zarówno dzieci, jak i czytających tę bajkę rodziców. Wprowadzają w magię lasu i mądrość zwierząt oraz drzew – czyli ten świat, którego dzieci i dorośli tak bardzo potrzebują, by odkrywać siebie.

Historie spisała Dora Rosłońska, autorka głośnej już i przełomowej książki dla kobiet „Przebudzenie Lisicy.” Ilustracje wykonała Anna Kucharska z Forest Design. Warto zwrócić uwagę na prace tej artystki, bo to czysta energia lasu przeniesiona na papier. Klasyczne pociągnięcia pędzlem ukazujące dziewicze piękno natury pomagają wrócić czytelnikom do estetyki bliskiej ludzkiemu sercu.

Kto spełnia marzenia w lesie to idealna książka na wspólne czytanie przed spaniem. Wyczarowuje spokojne sny i karmi wyobraźnię dzieci marzeniami.

Rodzice też wyciągną odpowiednie wnioski widząc w bohaterach samych siebie.

Redakcja miastodzieci.pl

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
Kto spełnia marzenia  w lesie

Kto spełnia marzenia w lesie
Autor:  Dora Rosłońska
Wydawnictwo: New Space
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 58
Format:13.0 x 21.0 cm

 

551 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent