Weleda
Weleda Baby

Materiały edukacyjne po ukraińsku – największy zbiór kolorowanek, kart pracy i zabaw dla dzieci

Materiały edukacyjne po ukraińsku - kolorowanki i zabawy dla dzieci do pobrania
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Z biegiem czasu i kolejnych dni wojny, do Polski coraz licznej przybywają ukraińskie rodziny z dziećmi. Dzieci potrzebują oderwania od trudnych wspomnień i przeżyć, dlatego wiele instytucji, w tym Wydawnictw przygotowało  na swych stronach moc materiałów  edukacyjnych w języku ukraińskim do pobrania i wydrukowania.

Na początek trzy nasze propozycje:

Karty pracy dla dzieci z Ukrainy w języku polskim i ukraińskim

Karty pracy do pobrania to wesoła zabawa i nauka liczenia, wyklejania, rysowania, kolorów, figur geometrycznych czy zegara. Zabawy dla dzieci z Ukrainy nawiązują do świąt i pór roku, więc można je także wykorzystywać jako pomoc edukacyjną w przedszkolu i szkole.

Kolorowanki dla dzieci z Ukrainy

Zapraszamy do pobierania bezpłatnych kolorowanek przygotowanych z myślą o dzieciach przybywających z Ukrainy. Można je wykorzystać w przedszkolu, na świetlicy, a także w domach, w których mieszkają ukraińskie rodziny.

Pozytywne plakaty z hasłami w języku ukraińskim

To podpowiedzi, jak ocieplić pokój, w którym mieszka ukraińska rodzina i  jak okazać przyjezdnym dzieciom przyjaźń, wsparcie i zachęcać je, by nie rezygnowały z marzeń.

 

Poniżej lista z zasobami, do których dotarliśmy. Na bieżąco będziemy uaktualniać bazę,  a jeśli Wy traficie na informację, którą warto pokazać innym, śmiało piszcie do nas na adres redakcja@miastodzieci.pl. Nasi czytelnicy zawsze byli niezawodni, dlatego z góry dziękujemy!

1. Wydawnictwo Dwie Siostry  przygotowało zakładkę z materiałami edukacyjnymi w języku ukraińskim do pobrania i wydrukowania. Znaleźć tu można tu ukraińską wersję językową kolorowanek, zabaw plastycznych i twórczych aktywności z bogatej bazy materiałów stworzonych przez autorów i ilustratorów Wydawnictwa, a także fragmenty książek aktywnościowych.

Już ukazały się twórcze zeszyty edukacyjne Dominiki Czerniak-Chojnackiej z serii Mądrale (z naklejkami!) w ukraińskiej wersji językowej – za 1 grosz. Solidarnościowe wydanie stworzone z myślą o dzieciach przybywających do Polski z Ukrainy.

Wszystkie trzy na język ukraiński przetłumaczyła Swietłana Dachno. Książki rozpowszechniamy niekomercyjnie – symboliczną cenę 1 gr naliczamy ze względów technicznych. Jedna osoba może otrzymać od nas maksymalnie 2 EGZEMPLARZE każdego z zeszytów. Można je zdobyć w sklepie internetowym https://wydawnictwodwiesiostry.pl/ lub w Księgarni Dwie Siostry (Warszawa, al. 3 Maja 2).

Тут ви знайдете українські варіанти розмальовок, дидактичних ігор та творчих завдань з великої бази матеріалів розроблених авторами та художниками – творцями книжок Видавництва „Дві сестри”. Поступово наповнюватимемо сторінку додатковими матеріалами. Зокрема, незабаром розмістимо тут фрагменти наших книжок з творчими завданнями.

2. Łukasz Wierzbicki nie tylko udostępnił pdf swojej książki „Afryka Kazika” po ukraińsku, ale również przygotował kolorowanki z książki

3. Kolorowanki krakowskie legendy w języku ukraińskim dla dzieci. Pokoloruj i poznaj Kraków!

4. Mamy projekt przygotowało dwujęzyczne karty pracy pt. Chcemy was poznać.
Karty pracy dla młodszych dzieci 3+
Karty pracy dla starszych dzieci 6+

5. Glina – seria zeszytów ćwiczeń to materiały do pracy z dziećmi w wieku 2 do 13 na temat Ukrainy w wersji ukraińskiej i wersji polskiej.

6. Karty pracy – zadania praktyczne podzielone pod względem tematów i wieku w języku ukraińskim

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

7. Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało kolorowanki z Puciem do pobrania.

8. Gra od Aleksandry i Daniela Mizielińskich.
Ba Ba Dum to gra do nauki języków – za darmo i bez reklam. Można poznać 1500 słówek w 21 językach – w tym w języku ukraińskim. Gra wyposażona jest także w ukraiński interfejs.

9. Literia przygotowała różne zeszyty ćwiczeń z zagadkami, ćwiczeniami, kolorowankami i szlaczkami, dla najmłodszych, całkowicie za darmo! Wystarczy, że klikniecie jeden z linków, pobierzecie plik, i go wydrukujecie.

10. W ten ciężki czas również ulubienica dzieci Basia chce przynieść im trochę koloru. Kolorowanki i łamigłówki w dwóch językach: polskim i ukraińskim pomogą dzieciom na chwilę zapomnieć o mało ciekawej rzeczywistości i zajmą je, kiedy mamy będą potrzebowały trochę wytchnienia. Pobierz kolorowanki i baw się z Basią.

У цей темний час Бася хоче привнести дітям трохи кольорів. Кольорованки та головоломки двома мовами: польською та українською – допоможуть дітям на деякий час забути про страшну реальність і зайнятися захопливим зайняттям, а їхні маму будуть мати невелику перерву та спокій. Завантажуйте розмальовки та розважайтеся з Басією.

11. Kolorowanki na pierwszy kontaktkolorowanki z polskimi i ukraińskimi napisami, których celem jest między innymi przekazanie wsparcia najmłodszym.

12. 50 kart pracy w języku ukraińskim zupełnie za darmo jest dostępnych na portalu ZmalujmyRazem

13. Kosmos dla dziewczynek dla Ukrainy – pdf z zabawami, artykułami, kolorowankami i grami w języku ukraińskim. 30 stron zabawy, głównie dla dzieci 7+.

14. Kolorowanki warszawskie legendy w języku ukraińskim dla dzieci.  Poznaj bohaterów legend warszawskich!

15. Wydawnictwo Zielona Sowa udostępniło możliwość pobierania kolorowanek.  Завантажте файл і роздрукуйте!

16. Na stronie Czytanie ma moc znajdziecie kolorowanki, gry i zabawy w pdf do pobrania.

17. Na stronie Poradni K jest fragment powieści Justyny Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek po ukraińsku oraz zestaw kolorowanek, związanych z książką

18.  Lulitulisie wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci i udostępniają darmowe materiały edukacyjne dla dzieci z Ukrainy. Dla ułatwienia karty pracy mają polecenia w dwóch językach.

624 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent