UD

Bezpłatne platformy i portale edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

Bezpłatne platformy i portale edukacyjne dla dzieci z Ukrainy
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Wojna w Ukrainie, powodująca zniszczenie i tragedię ludzką,  nie tylko zmieniła życie mieszkańców tego kraju, ale w wielu przypadkach zabrała im wiele lub niemal wszystko.  Uciekają z Ukrainy, by uratować  siebie i swoje rodziny, często nie zabierając niemal nic, dlatego pomagamy im w każdy możliwy sposób.

Niezmiernie potrzebne jest wsparcie również w wymiarze edukacyjnym, wszak wśród uchodźców jest bardzo wiele dzieci w każdym wieku. Dlatego też – wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom – niektóre platformy i portale edukacyjne postanowiły bezpłatnie udostępnić swoje zasoby lub stworzyć zupełnie nowe funkcjonalności wszystkim dzieciom i ich rodzicom przybywającym z Ukrainy.

Poniżej znajduje się lista portali i platform,  do których dotarliśmy. Na bieżąco będziemy uaktualniać bazę, dostajemy informacje bezpośrednio od instytucji i przeglądamy zasoby sieci. A jeśli Wy traficie na informację, którą warto pokazać innym, śmiało piszcie do nas na adres redakcja@miastodzieci.pl. Z góry dziękujemy!

Platforma edukacyjna Squla 

Squla otworzyła swoją platformę dla wszystkich ukraińskich dzieci. Z bezpłatnych półrocznych dostępów skorzystać może każdy, w tym m.in. organizacje non-profit zaangażowane w pomoc uciekającym przed wojną, szkoły tworzące oddziały dla dzieci z Ukrainy lub już przyjmujące pod swój dach dzieci uchodźców. Dostęp do Squli uzyskać mogą także osoby prywatne, które dały już schronienie ukraińskim rodzinom, które zatrzymały się w Polsce. Squla przygotowała szereg materiałów skierowanych do najmłodszych przybywających z Ukrainy. Wśród nich znajdują się m.in. rozmówki ukraińsko-polskie, które pomogą dzieciom poznać proste, popularne zwroty, mogące przydać się na co dzień. Na platformie pojawiły się także specjalne quizy oraz zadania. Wszystkie przygotowane materiały zostały opatrzone atrakcyjnymi grafikami oraz nagraniami lektorskimi po ukraińsku i po polsku, które bez wątpienia pomogą w oswojeniu się z nowym językiem. Squla przewiduje także przygotowanie podstawowego kursu języka polskiego dla ukraińskich dzieci.
Formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu można uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Squla, znajduje się pod linkiem: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.

Darmowe lekcje języka polskiego i angielskiego dla osób z Ukrainy

Platforma do nauki języka angielskiego TUTLO organizuje darmowe zajęcia z języka polskiego i angielskiego dla osób z Ukrainy. Lekcje odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku i są prowadzone w formie interaktywnych webinarów na żywo na platformie online. Poziom webinarów jest dla osób początkujących, nawet jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem.

Платформа для вивчення англійської мови TUTLO організовує безкоштовні заняття з польської та англійської мов для людей з України. Ми хочемо допомогти українцям, які приїхали до Польщі краще комунікувати за кордоном.Уроки проводяться щодня з Понеділка по п’ятницю у вигляді інтерактивних вебінарів на онлайн‑платформі. Рівень вебінарів: для початківців. За посиланням нижче ви можете знайти повний графік вебінарів, вибрати цікаве для тебе заняття та записатися. Ласкаво просимо!
https://hello.tutlo.com/help‑for‑ukraine

Platforma do nauki języka polskiego jako obcego w języku ukraińskim – Bezpłatna Internetowa Platforma Edukacyjna

Z inicjatywy Centrum Nauczania Domowego, Polskich Szkół Internetowych Libratus i Fundacji Edukacji Polonijnej dla dzieci z Ukrainy, które szukają schronienia w naszym kraju powstała platforma do nauki języka polskiego. Platforma jest udostępniona bezpłatnie.  Osoby, które chcą skorzystać z nauki na platformie mogą się już zgłaszać pod adresem: edukacja@pzpo.edu.pl oraz poprzez formularze po polsku i po ukraińsku.

Дорогі Батьки! Ми приготували для Вас безкоштовну платформу едукаційну до вивчення польської мови для україномовних. Нижче найдете реєстраційну форму  Щоб дістати доступ до платформи, просимо о заповнення реєстраційної форми. На основі зібраних даних створимо акаунти на платформі, на якій буде проводитися навчання. Дані для входу Ви отримаєте на адресу електронної пошти, зазначену в цій формі. Успіхів!

Darmowe kursy językowe na platformie Babbel

Babbel, najpopularniejsza na świecie platforma do nauki języków obcych, w związku z trudną sytuacją panującą na terenie Ukrainy, udostępnia darmowe kody dostępu dla uchodźców i osób przesiedlonych, dzięki którym będą mogli bezpłatnie uczyć się wybranych języków całkowicie bez ograniczeń. Osoby z Ukrainy, które znają już jeden z języków oferowanych przez Babbel (np. angielski), będą mogli rozpocząć naukę najbardziej odpowiednich dla nich języków, w tym np. niemieckiego, polskiego i włoskiego. Ponadto Babbel opracowuje obecnie ofertę nauki języka ukraińskiego, w której językami docelowymi będą niemiecki, polski i angielski. Po udostępnieniu tej oferty ukraińscy migranci będą mogli ukończyć kursy językowe w swoim ojczystym języku, co ułatwi im integrację w wielu krajach sąsiadujących.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ukraińska platforma do nauki zdalnej

Ukraińskie Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z firmą Google uruchomiło specjalną platformę, dzięki której uczniowie z Ukrainy będą mieli możliwość kontynuowania nauki w formie zdalnej. Platforma zawiera plany lekcji i umożliwia dostęp do cyfrowych wersji podręczników, filmów edukacyjnych i materiałów interaktywnych. Program zajęć będzie aktualizowany co 2 tygodnie.

Szkoły w Ukrainie

Cześć placówek oświatowych w Ukrainie uruchomiła dla ukraińskich uczniów – którzy musieli opuścić kraj, lub zostali na Ukrainie- możliwość edukacji zdalnej. Lekcje – w zależności od możliwości – mogą odbywać się w obecności nauczyciela, lub mogą polegać na zdalnym otrzymywaniu zadań i w większości samodzielnej nauce.
Jednym z ośrodków który daje taką możliwość jest Liceum imienia Bohdana Łepkiego Drohobyckiej Rady Miejskiej w Obwodzie Lwowskim – tutaj znajdziecie LINK DO REJESTRACJI ON LINE

Kujawsko-Pomorska SZKOŁA INTERNETOWA

Uruchomiono pierwszą kujawsko-pomorską e-szkołę w Polsce, by wspierać edukację uchodźców w tych trudnych dniach. Transmisje są na YouTube i Facebooku. Aby przejść do transmisji, należy przejść do zakładki wybranej pozycji i kliknąć w wybrany link z informacją o czasie i temacie realizacji. Filmy są również dostępne po emisji.

ШАНОВНІ БАТЬКИ, ДОРОГІ ДІТИ
Ми запускаємо для вас першу Куявсько-Поморську електронну школу в Польщі. Бажаємо, щоб у ці важкі дні ви змогли продовжити навчання.
Трансляції ведуться на каналах YouTube та Facebook. Щоб перейти до трансляції, натисніть одну з кнопок нижче або перейдіть на вкладку вибраного елемента і натисніть на вибране посилання з інформацією про час і предмет, який реалізується. Відео також доступні після закінчення трансляції.

537 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent